Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Snusmumrikk skrev:

Neste tur på bikkkjene mine blir i mars. Kanskje ikke før i april :lol: Her sitter jeg og gleder meg over mildvær og bare - 13 grader, og så kommer jeg inn her og ser at det er livstruende kaldt :o Sorry gutter. Da blir det ikke skitur allikevel. Vi må holde oss inne to måneder til :lol: 

Hundene mine har ikke fått skikkelig tur etter at det ble over -10. Det hjelper ikke at jeg bestemmer meg for å ta meg sammen når jeg ikke klarer å dra med meg hundene. :P Pippin er tøffest i kulda, kunne vel gått et stykke med bare han, Symra vil INN. Fryser på tottelottene og blir stående paralysert hvis jeg tar på henne booties.

  • Svar 4.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk 5 på eksamen!  5!    

Sonen, hils på Lyn!  

Møtte en rosa goldendoodle på tur i dag. Den hadde tygget hull i en tube med konditorfarge, og husets femten år gamle datter hadde tatt ham i dusjen for å få det av. Men det kom ikke av, det bare ble

Posted Images

Guest Snusmumrikk
Skrevet
Akkurat nå, Pippin&Symra skrev:

Hundene mine har ikke fått skikkelig tur etter at det ble over -10. Det hjelper ikke at jeg bestemmer meg for å ta meg sammen når jeg ikke klarer å dra med meg hundene. :P Pippin er tøffest i kulda, kunne vel gått et stykke med bare han, Symra vil INN. Fryser på tottelottene og blir stående paralysert hvis jeg tar på henne booties.

Bruk helt vanlige tynne cordurasokker istedenfor fancy booties :)

Skrevet
Det var ikke noen jeg kjente (de fleste skandinaver fant seg nye jobber etter at posten norge outsourcet anbudet til west air intetnational). Spanjol og franskmann. Har styrtet i høy fart. Ufattelig nonetheless [emoji20]  Et helt vanlig fly fra Oslo til Tromsø... 

Vet de noe om årsak enda? :/

Skrevet
2 timer siden, Fillerya skrev:

Jeg er så fysen på noe godt! Brownies eller noe. Varm kakao med krem og nystekte kanelsnurrer.. Uff nei, gå å vaske badet i stedet for å dagdrømme om kaker :(

Jeg å :( 

 

 

Skrevet
2 timer siden, Wednesday skrev:

Om vi stenger grensene, så trenger vi ikke tenke på sånt for da angår det ikke oss. Er jo ikke vårt problem at folk blir bomba og at barn sulter ihjel :( Skjønner ikke at det går an å være så usympatisk. Lurer forresten på hvor mange av kommentarfeltfolka som hjelper de fattige i Norge eller er besøksvenn på eldrehjem. Det er jo gjerne et av hovedargumentene deres at vi skal hjelpe norske først.

Hehe, ja, det har jeg tenkt noen ganger og. Hvor mange som gidder å bidra med frivillig arbeid eller økt skatt for "å hjelpe våre egne" som det så fint heter. Jeg i min naive verden trodde vi alle var mennesker, jeg da.

  • Like 2
Skrevet

Æsj, jeg har ikke nok melk til havregraut til middag idag og til frokostblandingen min imorra og jeg gidder ikke dra på butikken :P Hva skal jeg ha til middag da? Ostesmørbrød med sylte? Eneste kjøttpålegget i hus :P

Skrevet
6 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Skal lage søtpotetfries, dødsgodt! Men hvordan få alle sprø? Sist gang ble bare de i kantene crispy, resten våte.  Men smakte nydelig likevel.

Har aldri laget selv, men ville testet varmluft de siste minuttene :)

  • Like 1
Skrevet

Da har jeg fått igjen bilen min, uten at det kostet med en eneste krone :ahappy: Vel hjemme så var det å slippe ut jentene. Smula har holdt seg i hele dag, så det går rett vei :D De var ute i ca fem minutter, og da haltet Freya på alle fire, mens Smula sto igjen på plena og bjeffet for å få henne til å komme ut igjen. Hun er litt sånn wannabe polarhund hun der :P 

Nå tenne opp i ovnen!

  • Like 5
Skrevet

Kommet meg inn i varmen og sitter under pledd med hund på beina :heart:

Gikk ca 40 min tusletur i snøen og kulda, men bare -12 idag så ikke så ille som i går. Pigg løp og løp og synes verden var fin. Nå har jeg fått i meg litt mat (hekta på råkostsalat igjen) og skal se Making a murderer, strikke og spise snask GOD HELG :D 

  • Like 1
Skrevet

Det var faktisk godt med ostesmørbrød med sennep og sylte :D Ruslet kveldsturen med Trym før middagen dems, så nå har jeg sofatjeneste resten av kvelden :D Blir nok til at jeg tar kvelden tidlig, for Vigdis våkner vel tidlig imorra og, og siden jeg er aleine hjemme må jeg stå opp med hu da :P Passer bra det, så kan jeg komme meg ut i skiløypene før det blir helt tjåkka med folk :)

Skrevet

Freedom!

blogger-image-2030398943.jpg

 

14 dager med mange timer jobb og overtid etter nattevakter, så var jeg veldig sånn i dag. Stakk på butikken med en gang, handlet for helgen og kjøpte meg take away :P Nå må jeg bare utsette turen med hundene til 8-9 slik at jeg ikke går å legger meg kl.21 som jeg har gjort hele uken siden jeg har vært oppe 5 :P  Meeeeeen fordelen: en uke turnusfri :D:D 

Skrevet
5 timer siden, Wednesday skrev:

Akk... Utmelding.no har laget en app som gjør det enklere å melde seg ut av kirken, og kommentarene på facebook-sida deres er priceless. Folk mener at det sikkert er muslimer som står bak for å rydde vei for at islam skal bli gjeldende religion i Norge. Folk som melder seg ut av kirken er landsforrædere og det er ikke måte på.

Trives godt som "landsforræder" vært det i mange år. Lurer på hvorfor de heller påstår de ville foretrukket et hyklersk medlemsskap i statskirken?  For hos meg finnes det ikke et snev av hverken gudstro eller åndelige tro.

 

2 timer siden, Nathalie98 skrev:

Bestod teoriprøven på bil idag! :D

Et skritt nærmere førerkort :ahappy:

Gratulerer! 

 

På jobb til midnatt er jo stas. Spesielt når det ikke ble varslet før i går kveld.  Blir fint med fri u morgen :) 

 

Har fått en storsekk med ved tilkjørt i dag. Hurra :) snille pappa og mamma betalte.  

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, Snøfrost skrev:

Trives godt som "landsforræder" vært det i mange år. Lurer på hvorfor de heller påstår de ville foretrukket et hyklersk medlemsskap i statskirken?  For hos meg finnes det ikke et snev av hverken gudstro eller åndelige tro

 

Vært landsforræder i mange år selv :) Det var til og med flere som skrev at de ikke trodde på noen gud, men ville være medlem likevel pga situasjonen Norge er i (med at islam tar over og greier).

Alle vet jo at frafalne fra kirken melder seg rett inn i den lokale moské-menigheten :aww: 

Skrevet

Åååå som jeg gleder meg til å bare ha mine egne hester her. *puste* Det skal bli digg det. :ahappy: Skjer forhåpentligvis før sommern... 

 

  • Like 1
Skrevet

...spiser jeg restemat og ser på vofsene inne på soverommet via fjerntilgang til den gamle laptopen min.  Kameraet på den lever enda, aberet er at jeg må ha på flombelysning der inne for å se noe som helst. :lol: Kita har inntatt senga og lagt seg for å sove, ser det ut som. Katla ligger ved døra, men hun har ihvertfall lagt ned hodet i stedet for å pipe og glo på døra.

Nå skulle jeg til å poste, og så gikk hun og la seg i senga sammen med Kita, nedpå med hodet og alt. Det er første gang jeg har sett henne legge seg noe annet sted enn inntil døra. Fremgang! :thumbs:

  • Like 5
Skrevet
8 minutter siden, Wednesday skrev:

Vært landsforræder i mange år selv :) Det var til og med flere som skrev at de ikke trodde på noen gud, men ville være medlem likevel pga situasjonen Norge er i (med at islam tar over og greier).

Alle vet jo at frafalne fra kirken melder seg rett inn i den lokale moské-menigheten :aww: 

Jo det er klart. Har en svoger som er muslim (uten å være moské gjenger eller medlem av noen islamsk gruppering) så jeg er vel så godt som muslim. Spesielt når jeg er ute med hundene i kulda, da har jeg jo på meg godt dekkende lue og hals. Er jo så godt som hijab det :P

For alle muslimer bruker selvsagt hijab og/eller burka om de er kvinner.  

  • Like 3
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...