Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Desember


Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg har unger, ser jeg en del på NRK Super, så da har jeg også sett iCarly. Og der er det en som heter Cat, og jeg vil ha sånn hårfarge!! :o Har tenkt på den fargen i hele dag... :aww: 

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud!  Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Jeg må legge det ut her også Min lille Nora er mestvinnende berner sennenhund tispe i Norge i 2015

Oh, forresten så sendte jeg inn dette bildet av Nora og meg til konkurransen "Jakten på kjæledyret" for noen uker siden, og i forige uke fikk jeg telefon om at jeg hadde fått andreplassen og vunnet 1

Posted Images

Skrevet

I tillegg til å rydde og vaske hele kjøkkenet, har jeg laget mesteparten av dagens middag, vasket og hengt opp en maskin klær og vasket do og servant. Musikeren? Han har spilt dataspill, han. :aww: 

Jeg sa at nå skylder han meg halvannen time med husarbeid, og han var enig og sa jeg bare måtte si fra når jeg ville ha det, så da er det greit. :lol: 

  • Like 1
Skrevet
4 minutter siden, Tinkie skrev:

I tillegg til å rydde og vaske hele kjøkkenet, har jeg laget mesteparten av dagens middag, vasket og hengt opp en maskin klær og vasket do og servant. Musikeren? Han har spilt dataspill, han. :aww: 

Jeg sa at nå skylder han meg halvannen time med husarbeid, og han var enig og sa jeg bare måtte si fra når jeg ville ha det, så da er det greit. :lol: 

Sånn er arbeidsfordelingen ofte her og :P , men da må mannen på handleturene som hevn!! Hehe!! Digg å bare sende liste på SMS så kommer maten inn i huset GRATIS (for meg) :P .

  • Like 2
Skrevet
36 minutter siden, Mud skrev:

Sikker på det ikke bare var noen som luftet bikkja?  Jeg bruker nemlig lommelykt når jeg lufter Nico løs i hagen på kvelden,  hvis ikke finner jeg henne ikke igjen :lol:

 

Tellingen gikk veldig greit i dag , gitt.  Verker litt i beina etter 17 000 skritt på betonggulv,  men hodet er klart.  Tror jeg.  

Men du lufter ikke bikkja med lommelykt inne i sommerhus, gjør du? :P

  • Like 2
Skrevet

Kveldskos etter to lange dager i Drammen. Mer vondt i beina nå enn jeg pleier å ha etter en helg på utstilling i Lillestrøm. :P Jentene er fornøyde så lenge de får ligge nærmest mulig, så her har tre stykker klemt seg oppå magen og beina mine.
12347906_10156278084195641_7462792523523

  • Like 8
Skrevet

Jeg har rettet en god del i dag, men hadde vel egentlig trodd jeg skulle fått rettet mer i løpet av helga. Skal sitte tentamensvakt i morgen, får vel rettet litt da tenker jeg. Nå gidder jeg i alle fall ikke noe annet enn sofa og en aldri så liten kopp kakao.

  • Like 2
Skrevet

Du vet du er lat når...

 

Du betaler 80 kr i frakt for å slippe å dra innom Clas O på vei hjem fra jobb. Vet det blir mye dyrere å dra innom. :D 

  • Like 1
Skrevet

AN har jeg nerdet hannhunder med oppdretteren til Leah og Malin, og fant ikke bare 1 ålreit hannhund, men 4. De er alle i slekt (far, sønn og 2 sønnesønner), men det gjør jo ikke noe, de er ikke slekt med Malin :ahappy: 

Skrevet

Humøret steg da jeg kapitulerte og plukket meg med barnet som ikke fikk sove, så vi har kosa i sofa, spist potetgull og pepperkaker, og pappaen kom med pavlovakake, så hun stjal bæra. :aww:  Blir ikke barnehage på henne i morgen gitt. Nuh skal jeg sende Bonden og barnet på loftet så jeg får lufta hunder og foret kaniner før jeg kryper etter dem. 

 

  • Like 2
Skrevet

@Siri har egentlig så lenge jeg har kjent henne hatt det ultimate lykkelige livet synes jeg, og hun koser seg alltid glugg i hjel. Men hun sørger også for å gjøre det. Itno stress og vet å nyte livet.
@Siri du er mitt forbilde! 


...venter jeg på middag og lurer på om jeg orker å starte en tråd.

Skrevet

Nå er det lenge siden jeg har vært her! Og til min store glede har det blitt forbedringer jo. :ahappy: Jeg ble helt SPRØ av den reklamen, så jeg orket ikke surfe her via tlf. Og siden jeg sjelden sitter på pc, så. Ja. Men nå er det bra. Jeg har savnet dere :D

Får ikke sove da. Det er kjekt å ligge å glo i veggen sånn halvannen time før man må opp. :blink:

Skrevet

Gratulerer med dagen, @BareLinn

Jeg har hatt en superhektisk helg, så jeg orker ikke å lese det tapte. Jeg er så sliten at jeg ikke får sove, så da sitter jeg her og filosoferer. Som ikke er helt sunt, men... Og et av målene/drømmene for året røk i dag - jeg håpte å klare mestvinnende i LP klasse 2 med X'en, og vi har ledet siden rundt St. Hans, men på årets siste stevne gikk en annen ekvipasje forbi oss. Jeg er oppriktig glad på deres vegne at de fikk til et bra stevne, men skuffet på egne vegne. Samtidig som jeg tenker at når alt kommer til alt, så teller det ikke en dritt. Det er viktigere ting i livet. Men det ville vært artig å ha klart det lell. Litt for sentimental i dag i forhold til hva som er sunt for meg...

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet
6 timer siden, 2ne skrev:

AN har jeg nerdet hannhunder med oppdretteren til Leah og Malin, og fant ikke bare 1 ålreit hannhund, men 4. De er alle i slekt (far, sønn og 2 sønnesønner), men det gjør jo ikke noe, de er ikke slekt med Malin :ahappy: 

Og de som ikke har dårlig hale og hake er rosa i bunnen. ........ vil ha hvite, men ikke med rååååsa hud. 

Tenker man kan vente på amerikaneren jeg. 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...