Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bonden har leggebarntjeneste i dag. Mor leser, nemlig :aww:  Lest et kapittel og må ha litt pause. Men går ganske radigt dette, snart ferdig med ene boka, og den har jeg knapt åpnet tidligere (ironisk nok den som er mest interessant :lol: ) de to andre er litt større men der har jeg lest mer underveis. 

  • Like 1
  • Svar 3.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svigerfar er våken!

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i bakset

JEG KOM INN PÅ PPU DELTID!  jEG ER SÅ GLAD AT JEG IKKE VET HVOR JEG SKAL GJØRE AV MEG ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for gode tips, folkens! :D Jeg skal definitivt kikke nærmere på det!

Foreldre og svigerforeldre kan få noe spiselig eller lignende. Noe som er litt spesielt på noe vis. Mulig at mine foreldre skal få noe sporty, for de er sånne friskuser som er på hytta og går i fjellet hver helg... Og så var det alle søsknene våre. De er det mange av. Sukk... Litt vanskelig, men egentlig koselig. :)

Skrevet
Akkurat nå, Wednesday skrev:

Hvordan konverterer man et word-dokument til .pdf? Gratis, helst...

"Lagre som" og velg PDF som filformat. :) evt skriv ut og velg Adobe PDF som skriver. 

Skrevet
30 minutter siden, Line skrev:

Og der leste jeg eggleder, og lurte brått på om du hadde planer om reproduksjon :lol:

 

@Siri er velkommen i preggers-gjengen i babytråden, vi begynner å bli endel :lol:  

11 minutter siden, Wednesday skrev:

Hvordan konverterer man et word-dokument til .pdf? Gratis, helst...

PC eller mac? Om du har ny nok word er det bare å velge lagre som også velge .pdf. Mac tror jeg man alltid kan det på. Jeg måtte på jobb-pcen for å få gjort det når jeg holdt på med det. Fins egne programmer man kan laste det ned, men aner ikke om noen bra, trengte det ikke selv.

Skrevet
22 minutter siden, Ingvild skrev:

 

Nei, kommer ikke opp noe slikt... 

 

9 minutter siden, Aslan skrev:

 

PC eller mac? Om du har ny nok word er det bare å velge lagre som også velge .pdf. Mac tror jeg man alltid kan det på. Jeg måtte på jobb-pcen for å få gjort det når jeg holdt på med det. Fins egne programmer man kan laste det ned, men aner ikke om noen bra, trengte det ikke selv.

PC. Hvor ny? Jeg finner ikke noe alternativ om det... 

Skrevet
2 minutter siden, Wednesday skrev:

Nei, kommer ikke opp noe slikt... 

 

PC. Hvor ny? Jeg finner ikke noe alternativ om det... 

Word 2013 er det du trenger

Skrevet
33 minutter siden, Aslan skrev:

@Siri er velkommen i preggers-gjengen i babytråden, vi begynner å bli endel :lol:  

:lol: Jeg kommer jo til å bli en sensasjon!!! Jeg har ikke sett noe til Jesus da, ennå, men hvem vet hva som vil foregå her inne i de dype skoger etter hvert - bare jeg får en ny eggleder liksom :lol::lol: 

 

  • Like 8
Skrevet

Sitter og sipper til Harry Potter :cry: Var så inne i det at jeg glemte at vi så på TVNorge og ikke blurayene våre, så skvatt når det plutselig var reklame :lol: 

Skrevet
55 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

E, skjer med quote a?

Rolig dag på jobb, og venninna mi kom og hentet hundene og til dem med på tur et par timer! Supersnilt!

55 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

Lese sakspapirer eller se en Sherlock Holmesfilm på Max tro? 

Film helt klart! 

  • Like 1
Skrevet

Lest ut boka, da kan man gi seg for kvelden. Klarer ikke helt å konsentrere meg med Bonden som hoster og nyser om hverandre vedsidenav meg uansett :lol: Kan ikke akkurat jage han ut liksom. 

 

Skrevet

Morsom greie angående årets julegaver, til et par i familien har jeg kjøpt gospel cd til henne (overskuddet støtter veldedig arbeid), og ateist-vitenskapsbok til han :D  

Om noen har gode gaveideer til søsken i starten av 20 årene hadde det vært supert. Både bror og søster for å gjøre det enkelt.

 

Skrevet

Ikke spesielt fotogen av meg.. men dette bilde..

Dette er hverdagen, livet, livsstilen min, og mitt absolutte alt :wub: 

FB_IMG_1447869554134.jpg

  • Like 17
Skrevet

Keo hadde akkurat et realt anfall av innovernysing. Er det overhode noen måter å stilne slikt på? Han kommer og setter seg for at jeg skal stryke han på brystkassa, da roer hele han seg ned, men det kan likevell fortsette.

Skrevet

Poden sov "lenge" i dag. Kroppen ble helt i ulage av det :lol: 

Etterpå får vi besøk av nevøen min på 9, han skal være med på geologisk ekspedisjon.  A har " bakt" brownies  ( Toro) , så det blir bra :) 

Skrevet

Klokken bli 8! Jeg er trøtt og kald... Sitter i en knall rosa stormberg fleece og hutrer, hjalp ikke med varm kaffe heller.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...