Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok, da blir det litt til inn på huslånet nå rett og slett. :) takk alle sammen.

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Hekk?

Sjekk ut agnbøk. Ikke grønn hele året, men beholder bladene på hele året.

Ellers er faktisk granhekk vakkert synes jeg. :D

Granhekk frister litt faktisk, men redd det kan ta litt av. Agnbøk skal sjekkes ut :)

Det stemmer nok det, men når hekke-eier gir **** så hjelper det fint lite at den egentlig ikke skal være over 50 cm. Den ble både en meter og halvannen med jevne mellomrom den, og da kom det en dude fra kommunen med kantklipper og snaua hjørnet på hekken. Det ble ikke spesielt pent, men vi så i det minste noen meter i en uke eller fem da :aww: 

Ahh ja da er det litt verre, kommunen skulle klippa ved roten ;):P
Skrevet

Næsj, ingen andre symptomer på noe som helst, så jeg er sikkert ikke noe sjukere enn jeg pleier :lol:

Ukrutt forgår jo ikke så lett, så du overlever sikkert dette også :lol:

Har fått pakke i posten fra Canider :bananas:.

Skrevet

Turet jenter, litt varmt idag og, men de glemmer det fort når de får løpe løse :P

Også er jeg litt stolt over å ha lagd denne:

P1020151.jpg

Brioche kringle fylt med stratos og vaniljekrem formet som et hjerte :D

  • Like 7
Skrevet

Turet jenter, litt varmt idag og, men de glemmer det fort når de får løpe løse :P

Også er jeg litt stolt over å ha lagd denne:

P1020151.jpg

Brioche kringle fylt med stratos og vaniljekrem formet som et hjerte :D

Stratos! *siklesmiley*
  • Like 2
Skrevet

Tusen takk, folkens, dere er veldig gode!

Jeg har fått avreagert, tørket tårene, og arkivert det i skuffen over "sånn er de bare". Og til lunsj spiste jeg kaffekosen jeg hadde kjøpt inn :whistle:

Neida, men midja blir smalere når man har mindre mat i systemet liksom. Jeg går opp minst en buksestørrelse bare jeg spiser en haug til middag noen dager på rad, også krymper jeg tilsvarende hvis jeg ikke gjør det. Andre deler av kroppen er ikke så responsiv, hvis det er noe som heter responsiv. Det burde det være.

Det er sant, jeg kan variere veldig på hvilket beltehull jeg trenger i løpet av en et par dager.

Men se positivt på det! Nå har du fått fiksa i heimen, du har plutselig 200 kr ektra, du SLIPPER å bruke mye av dagen på vedkommende og kan heller gjøre noe morsomt med hundene - eller andre nødvendige ting :D. Noe sier meg at dere kanskje hadde litt ulike forventninger til dette besøket - og at kommunikasjonen ikke var helt på plass på forhånd.

Have fun - dig a hole :D.

Det er sant, det er kjekt med rent og ryddig hjem for en stund, og jeg får kanskje gjort en del i dag likevel. Men lell... Det hadde vært hyggelig å føle seg prioritert og ønsket.

Åh glemte fortelle, når jeg uansett var hos veterinær i dag så sjekket jeg Blaze. Ingen forandring på hjerte enda siden 2013 grad 2-3, ingen avvik på puls, ikke noe på lungene, men har en irritasjon i de øvre luftveiene ved palpering. Så rett og slett en mild sommerforkjølelse som har satt seg i de øvre luftveiene. :ahappy:

Åh, så godt å høre, nå ble jeg glad!

  • Like 1
Skrevet

Alt for deg, Siri!

11870798_10153472667856327_4499198541762

Det er på lårene, og kom etter at jeg satt ute på verandaen, derfor gjetter jeg på varmeutslett, men det ser ikke sånn ut på bildene til google :P Det klør ikke, så da er det vel neppe elveblest, helvetesild, allergi eller annen moro heller :P

Jeg får helt like merker når jeg sitter ute i solen med visse sorte klær som blir kokvarme! Pleier å gå over etter en dag... Jeg tror ihvertfall det er en mild form for brannskade...

---

Da begynte nytt semester i dag med 4 timer matte! Som vanlig var jeg den eneste som stilte spørsmål og sørget for å holde en toveiskommunikasjon med læreren, men jeg kjenner jeg ikke bryr meg lengre. Lærte masse da, for jeg har jo allerede vært igjennm pensum i sommer, beste avgjørelsen jeg noengang har tatt :ahappy: .

Men var ute på fadderarrangement i går, så ligger på sofaen fra nå til i kveld før det er påan igjen. Har lukket igjen persiennen og later som det ikke er dritfint vær ute!!

Skrevet

Det ER det :D. Husker forresten at havresuppe var en av spesialitetene på skistua når jeg var ung. Da gikk man langt på ski, kom inn på hytta og fikk seg god og varm havresuppe :). Skikkelig tradisjon!

 

:lol:

Også har jeg alltid lurt på hvorfor det skal være sånn tiltak å klippe klør? Det er det her i heimen også, selv om det går veldig fort og greit når vi først er i gang (og jeg har fått fanget inn han som gjerne rømmer inn i dusjen for å slippe unna :lol:). 

 

Men se positivt på det! Nå har du fått fiksa i heimen, du har plutselig 200 kr ektra, du SLIPPER å bruke mye av dagen på vedkommende og kan heller gjøre noe morsomt med hundene - eller andre nødvendige ting :D. Noe sier meg at dere kanskje hadde litt ulike forventninger til dette besøket  - og at kommunikasjonen ikke var helt på plass på forhånd. 

 

Have fun - dig a hole :D. 

Kloklipping er skikkelig tiltak, og ironien er at alle mine er super enkle å klippe.. Jeg må rope på ei, ellers går de to andre frivillig i fanget og legger seg.. Det er liksom bare klippe :P

AN lurer jeg på hvorfor jeg har digre røde utslett på lårene, så nå googler jeg både varmeutslett og elveblest. Det ser ikke ut som noen av delene :P 

Det er sikkert klamydia :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Første tanke : ååååååååh så søtt, de tygger på samme leke! :wub:

Andre tanke ( skremmende mange sekunder senere ) : oi pokker, det er spaden til Ask!! :o

Toddy slapp tvert på Nei, Nico prøvde å stikke av med den *sukk*

Ellers har de makulert en hundeleke, noe jeg tror har vært et blad (?) og gravd opp jorda i blomsterpotta i dag. Toddy har neppe måttet jobbe alene.

Nå håper jeg gangen snart er ferdig så vi får flyttet skoene vekk fra stua før de oppdages :aww:

Skrevet

Ser helt likt ut som når jeg får varmeutslett også. Varm pc på fanget f.eks :lol:

Noen som vet hvor lenge etter dødsfall eldre mennesker vanligvis begraves?

tror det vanlige er etter 1 uke.

Guest lijenta
Skrevet

Ser helt likt ut som når jeg får varmeutslett også. Varm pc på fanget f.eks :lol:

Noen som vet hvor lenge etter dødsfall eldre mennesker vanligvis begraves?

5-7 men så spørs det litt ann på ting også så det kan ta lengre tid

Skrevet

Ser helt likt ut som når jeg får varmeutslett også. Varm pc på fanget f.eks :lol:

Noen som vet hvor lenge etter dødsfall eldre mennesker vanligvis begraves?

Det er vel lovfestet at begravelse skal skje innen en uke etter dødsfallet, med mindre spesielle årsaker åpner for noe annet. Når min mormor døde var jeg student i Wales, og da måtte mamma søke om å få begravelsen utsatt et par dager så jeg kom meg hjem.

Lang dag på jobb i dag, med 6 strake timer undervisning. Hadde den første engelsktimen med de nye åttendeklassingene også, og det var lovende :) Nå skifte, ut og klippe plen, og så gå tur med jentene etterpå.

Skrevet

11866379_10155849532240136_7465848154683

Da er vi i gang!

Jentene synes tannfelling er helt greit, for det blir jo griseører og snacks på dem også da.

  • Like 4
Skrevet

Ugh, jeg har samme problemet her. Jeg VIL inn i bunaden til min søsters bryllup, og den passet for en uke eller to siden, men etter det sprakk jeg skikkelig, så nå tør jeg ikke prøve den igjen. Og da tenker hodet mitt at det like godt kan fortsette å fråtse med snop, løpet er jo kanskje kjørt, ikke sant. Men det er ti dager til bryllupet, ting kan skje på ti dager.

For eksempel kan jeg få kjøpt kort til gaven, kjøpt ferdig gaven, kjøpt sko, skrevet tale, pugget tekst, fikset håret, kjøpt strømpebukse... Jeg er så glad jeg ikke har flere søsken, for jeg psyker ut meg selv på dette bryllupet.

Men først skal jeg psyke meg ut for besøket som kommer om en time, og løpe på Kiwi for å fri til Toro. Gulv er vasket, og jeg fant 12 margbein under sofaen. Men de går i søpla.

okei, den gjørelista ble jeg stressa av :P men det skal jo gå greit på 10 dager. Oppturen er at etter du har stressa rundt etter alle de tinga har du gått ned 5 kg, !
Skrevet

Er det gøy på øvrevoll? Har fått gratisbilett til søndag, men litt usikker.... :)

Sent fra min SM-T525 via Tapatalk

Ja! Derby er knallgøy å se og ikke minst den stemningen rundt :)
Skrevet

okei, den gjørelista ble jeg stressa av :P men det skal jo gå greit på 10 dager. Oppturen er at etter du har stressa rundt etter alle de tinga har du gått ned 5 kg, !

Og ikke kan jeg slappe av etter bryllupet heller, for da er det innspurten til EDS og spesialen... Og helga etter arrangerer jeg korseminar som oppkjøring til NM i oktober. Jeg kommer til å være innhul til jul! :D

  • Like 1
Skrevet

Atsjooo! " asjo mamma" :wub:

Bare hunder som ikke har fått sitt nå, de får vente til lillemor gir etter for søvnen. Da skal de inn og få mat og sofa.

  • Like 2
Skrevet

Ble kort tur i varmen gitt. Tror bikkjene har hatt det så gøy her hjemme at de var slitne før turen :P

Fordelen med 2 hunder som leker godt...

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...