Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg lurer på om det er vanlig at hunden røyter en del dekkhår i røyteperioden? Synes ikke det er noe særlig med underull igjen, og at det ligger mye dekk hår på gulvet for tida... Har skifta for til v&h for ca en måned siden, kan det ha med det å gjøre?

Det er ganske vanlig at dekkhårene røytes også når de skifter fra unghund til voksenpels :)

Halvannen times tur (med småpauser og løs valp) gav veldig fornøyd valp og helt ok fornøyde voksenhuner, så nå lurer jeg på om jeg klarer å lage middag av noe jeg har her hjemme, eller om jeg må på butikken.

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Typisk! Tenkte jeg skulle bestille billetter til et par av arrangementene i fadderuka. Ser dessverre ut som det er utsolgt allerede! Så da får jeg ikke vært med på så mye likevel..

Skrevet

Dekkhårene røytes jo, bare ikke hver gang det røytes/byttes ikke like ofte som underulla. Freke har selvsagt slått til med storrøyting og er ikke lenger en polarhund... Håper han gror litt pels før EDS :P

Skrevet

Jeg får så lyst på rosinbolle når jeg ser at rosinbolla har postet innlegg :P Namanam!

AN har hundene løpt og frest rundt, nå er det slasking i skyggen. Meg inkludert. Og forhåpentligvis blir det en sykkelur litt senere i kveld.

Har spist sjokolade også. Fordi jeg fortjener det :D

Skrevet

Typisk! Tenkte jeg skulle bestille billetter til et par av arrangementene i fadderuka. Ser dessverre ut som det er utsolgt allerede! Så da får jeg ikke vært med på så mye likevel..

Men da er det sikkert mange andre som ikke får kjøpt billetter heller, så da kan dere gå sammen og finne på noe annet gøy i stedet! :) Du kan jo høre med fadderen din om han/hun har noe forslag til andre aktiviteter, evt kan sette deg i kontakt med andre som heller ikke har billetter.

Skrevet

Men da er det sikkert mange andre som ikke får kjøpt billetter heller, så da kan dere gå sammen og finne på noe annet gøy i stedet! :) Du kan jo høre med fadderen din om han/hun har noe forslag til andre aktiviteter, evt kan sette deg i kontakt med andre som heller ikke har billetter.

Tenkte høre med de på gruppa, om alle har, og evt hva de skal. Men kjipt uansett da, enkeltbillettene ble lagt ut idag liksom. Menmen, ikke så mye å gjøre med det.

Skrevet

I dag har jeg kjørt i 3,5t, holdt kurs i 3 timer, og kjørt hjem igjen i 3,5t. Hodet er sliten og jeg har landet i sofaen. Litt synd når det er så fint vær, men jeg er ikke våken stort lenger...... litt sliten kan man si.

Skrevet

Fordelen med hormonspiral i forhold til feks p-piller er at hormonene i spiralen skal virke lokalt inne i livmoren uten at man tilfører hele kroppen hormoner som når man tar piller.

  • Like 2
Skrevet

Kjøttrull og ris til middag. Snadder! Laget kjøttrull av serranoskinke (eller noe sånt), kjøttdeig, krydder og ost. Knallgodt, og mye bedre enn den gangen vi lagde med bacon. Mett og god nå :)

Skrevet

De har billige på hund som hobby :)

Den meldinga så jeg ikke før nå. Jeg kjøpte en på Tam som var for liten! Håper jeg får byttet den i morgen.

Skrevet

Tenkte høre med de på gruppa, om alle har, og evt hva de skal. Men kjipt uansett da, enkeltbillettene ble lagt ut idag liksom. Menmen, ikke så mye å gjøre med det.

Ja, er jo litt kjipt. I går var første konserten under fadderuka her, og den ble utsolgt og mange kom ikke inn (også fordi en del av oss eldre studentene var gira på fest og kjøpte billett). Det er jo litt dumt med arrangement hvor det ikke er plass til alle fadderbarna engang! Men det er nok flere i samme båt, så dere får få fadderne til å finne på noe annet gøy i stedet. :)

Skrevet

Hjemme fra tur, og så måtte jeg bare svippe bort og kjøpe jordbær. Siden det var varm lunsj med laks i dag så har jeg jo allerede spist middag, så da er jordbær og nøtter innafor som middag ikke sant?! :D Og om dere sier det ikke er innafor så har jeg likevel spist jordbærene og er mett, så da blir det ikke annen middag uansett :lol:

  • Like 1
Skrevet

Etter fjerde dag på jobb kjenner jeg at jeg trenger helg. Kanskje litt ferie, til og med. Men det er jobb i morgen og, og så er det Liseberg med familien til Musikeren!

Jeg trives kjempegodt, selv om det er slitsomt. Vi er syv nyansatte, og vi blir tatt godt imot. Jeg har fått en mentor, som også er på teamet mitt og som skal ha spes.ped. i mange av fagene jeg har, noe som vil si at hun de første ukene bare kommer til å være tilstede i timene mine. Det er gull, det, for en uerfaren, uutdannet lærer!

  • Like 3
Skrevet

Ja, er jo litt kjipt. I går var første konserten under fadderuka her, og den ble utsolgt og mange kom ikke inn (også fordi en del av oss eldre studentene var gira på fest og kjøpte billett). Det er jo litt dumt med arrangement hvor det ikke er plass til alle fadderbarna engang! Men det er nok flere i samme båt, så dere får få fadderne til å finne på noe annet gøy i stedet. :)

Forhørt meg bittelitt, er foreløpig ei som jeg vet ikke har billett. Så får vi se hva det blir. Jeg kunne gjerne invitert folk hit, men det er jo ganske langt, og det går ikke busser. Så det utgår egentlig pga det. Satser på vi kan finne på noe, hvertfall en av dagene :)

  • Like 1
Skrevet

Traff naboen og huskyen hans på kveldsluftingen, så da fikk ziva noen å løpe med :) Fint det, for det ble en veldig rolig dag ellers...

Nå står pizzaburgeren i ovnen. Hurra for lettvint-middag :P

Skrevet

Det ooohhh stor spørsmål:

Hva har jeg glemt å pakke til flyttinga? :icon_confused:

Også har endelig sommerfuglene meldt sin ankomst :P

Guest Klematis
Skrevet

Det var kobberspiral?

Ikke så mye poeng i å bytte piller med hormonspiral, er flink til å huske å ta de og har ingen merkbare bivirkninger.

3 (tre!) grader?!? Hvor i verden er du hen??

På Flesland med øl :D

Kobberspiral, ja.

Hele 3 grader klokken 06, ja, og 23 grader klokka 15.

Skrevet

Jeg skulle til å skrive "oi! Ståører!" Men så så jeg neste bilde og nøyer meg heller med å si velkommen til nordnorge :P

:lol: Takk!

image_zps2jcae8g2.jpg

Fetter og jeg fortsetter bilturen vår. Nå overnatter vi innerst i en gudsforlatt fjord på en campinghytte. :P Men veldig koselig å ha med seg hund på tur da. :ahappy: Lurer på hva andre folk som reiser alene gjør. Snakker de til seg selv? :P

  • Like 3
Skrevet

Er det noen som skal over fra bergen til oslo området de neste ukene? skulle hatt over en hund :)

Skal over med fly 4/9

edit: men det skal sikkert en haug med andre hunder når jeg tenker meg om, siden det er den helgen det er WDS. Desverre er det ikke derfor jeg skal til Oslo :no:

  • Like 1
Skrevet

@Emilie skal vel over til EDS, tror jeg :)

Lagde egen tråd jeg ;) så drukner det ikke.

Skal over med fly 4/9

edit: men det skal sikkert en haug med andre hunder når jeg tenker meg om, siden det er den helgen det er WDS. Desverre er det ikke derfor jeg skal til Oslo :no:

Håper du mener EDS :D;)

T reiser til tyskland imorgen tidlig så jeg og valpen shapet at hun ble med :lol:

11872099_10155900923275464_6232132420399

  • Like 4
Skrevet

Jeg skjems litt... Var sulten og har mensen (føler nesten for å spise ett helt hus da) så reise på kroen og spiste fire pannekaker med ekstra bacon og løvstektallerken... :lol: whops

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Nuh har jeg fri helt til mandag kveld, fordi jeg fortjener det.

Det er jo tross alt 3 uker siden ferien var over, så da er det på høy tid med langfri!

Og, jeg er så fornøyd meg med selv, fordi jeg faktisk klarte å si nei til å ta på meg ekstravakt i morgen. :ahappy:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...