Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heldig er jeg, som har fått meg samboer som liker å dille rundt med rydding og matlaging :ahappy: Så akkurat nå venter jeg på at han skal komme tilbake fra butikken og lage deilig mat til meg :D

Passer på å gjøre litt i heimen når an er på jobb og sånn slik at jeg ikke føler meg helt ubrukelig da :P

Min står og lager mat nå, svinebiff med hjemmelaget potetsalat (med hjemmelaget majones! Det fikk ikke han til da, så det gjorde jeg(. Jeg gjør ingenting, ligger på sofaen og koser med Pepper (til @Cattn) og ser Starcraft-turnering, liksom.

  • Like 2
  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Har dere oppdaget at når man må ha en penn, FORT! så finner man en fullstendig uttørket tusj og en blyant med bare et hull der det skulle vært bly? Jeg banner på at mine sikkert over 20 penner lå og fniste på gjemmeplassene sine.

  • Like 5
Skrevet

Min står og lager mat nå, svinebiff med hjemmelaget potetsalat (med hjemmelaget majones! Det fikk ikke han til da, så det gjorde jeg(. Jeg gjør ingenting, ligger på sofaen og koser med Pepper (til @Cattn) og ser Starcraft-turnering, liksom.

Deilig! :D Jeg leser ut internett og ser på David Attenboroughs Africa, helt perfekt :D

Skrevet

Deilig! :D Jeg leser ut internett og ser på David Attenboroughs Africa, helt perfekt :D

Attenborough sin stemme er så chill, jeg pleide å sette på en dokumentar på lavt volum når jeg ikke fikk sove, så nå har jeg betinget meg selv til å sovne når jeg hører D.A. sin stemme... :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg lager lammefrikasse :thumbs: så får jeg besøk litt senere :ahappy:

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg :P

Gratulerer!

Tusen takk alle sammen! :D

30 Juli, kirke ble bestilt idag tidlig og jeg venter på bekreftelse på lokale, men vi skal gifte oss der "ingen skulle tru at nokon kunne bu" så jeg er ganske sikker på at det er ledig :D Fjell, fjord, fjording og bunad, blir ganske nasjonalromantisk ja :P

Hørtes koselig ut!

Har dere oppdaget at når man må ha en penn, FORT! så finner man en fullstendig uttørket tusj og en blyant med bare et hull der det skulle vært bly? Jeg banner på at mine sikkert over 20 penner lå og fniste på gjemmeplassene sine.

:teehe:

Skrevet

Han har nettopp ødelagt hele forholdet vårt. På grunn av en hatt. Kjære vene, jeg kunne da kjøpt en ny hatt til ham. Et under at hunden ikke ble skadet, og jeg skal ikke tilbake til ham for å risikere at Koda blir skadet neste gang... Dette kom helt ut av det blå. Jeg er helt knust. :(

Det der høres ut som en dårlig scene fra en dårlig film - så utrolig overdrevent og uvirkelig. Men godt å bli kvitt et sånt menneske i livet sitt :( Håper det går bra med deg og Koda!

Jeg besøkte mine foreldre i dag, jeg holder meg for det meste unna, av og til forstår jeg ikke hvorfor, men i dag husker jeg det. Jeg fikk rett ut beskjed om at jeg hadde lagt "grusomt" på meg og burde begynne å trene igjen. Trene MASSE! Hvem sier det til sin 27 år gamle datter som sliter ræven av seg på skolebenken?! Jeg har kjæreste, venner og er generelt lykkelig, men foreldrene mine skal pirke meg littegranne der det gjør vondt for å passe på å holde meg nede.

Jeg skjønner ikke hva de vil oppnå, eller hvorfor de ser behovet. Men når begge rotter seg sammen for å ta en slags "intervention" kjente jeg ingenting annet enn skuffelse over at de kan være så utrolig dårlig foreldre, og littegranne avsky.

Det er ikke noe hjelp for meg å høre at i tillegg til å være fulltidsstudent, jobbe deltid, ha 2 styreverv og helgependle mellom 2 byer (2 timer hver vei) for å få alt til å gå opp, så må jeg også sette meg selv på en skikkelig slankekur!

Ønsker meg foreldre som kan klappe meg på skulderen å si "Godt jobbet!", "Du er flink" og "Du er fin akkurat som du er"... Kanskje i mitt neste liv! I mellomtiden har jeg min herlige svigermor :wub:

Åh, det der er så vondt! Det er godt du har en god svigermor, i det minste. Og en kan velge å minimere tiden en er med sine foreldre, en er ikke forpliktet til å tåle dem, uansett hva som sies om de som ga deg livet og bladdibladdibla. Voksne mennesker kan forventes å oppføre seg modent.

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg :P

Gratulerer!

Jeg er støl i magemusklene. Skulle tro jeg hadde vært på treningsstudio og ikke sangtime :P

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Har du fått valp? En terv til? (:

What? Ny valp?

Ja. Ikke terv nei. Jeg ville ha mer trekk- og bærekraft, og har nok vokting og lydighetshund, så da ble det en alaska husky :D

Nå har valpis debutert som telthund, inni teltet foreløpig, men det blir nok ikke tre voksne hunder inn innerteltet :lol: Ble ikke lang tur, ikke mer enn 3 km gåing hver vei, men her kan man komme ganske langt inn i ødemarka med valpedistanse på turene også. Ingen ville være med meg, så da dro jeg alene med bikkjene på tur :D

Skrevet

..,irriterer jeg meg over status på FB. Iallfall når man vet det er usant. *legge til skjult*

Det der er såååå grusomt! Jeg sliter veldig med usannheter, kjenner jeg...

Willy er nesten ferdigbørsta - må være fin når man skal bort på helgetur må vite (også ble han badet for to dager siden og jeg har ikke fått børstet ham etter det før nå... det straffer seg selvsagt). Også lurer jeg på hvilke klær jeg skal ta med på helgetur m hundetrening.. dvs ute hele dagen... Sjekke værmeldinga kanskje :)

Skrevet

Ja. Ikke terv nei. Jeg ville ha mer trekk- og bærekraft, og har nok vokting og lydighetshund, så da ble det en alaska husky :D

Nå har valpis debutert som telthund, inni teltet foreløpig, men det blir nok ikke tre voksne hunder inn innerteltet :lol: Ble ikke lang tur, ikke mer enn 3 km gåing hver vei, men her kan man komme ganske langt inn i ødemarka med valpedistanse på turene også. Ingen ville være med meg, så da dro jeg alene med bikkjene på tur :D

Yey!! Bilde?

Skrevet

Guttene har redningsvest med fløyte :lol: For den skjønner de sikkert mye av :P Skal på båttur til helga. Tar med flexi.

Frøkna her har også redningsvest med fløyte :lol: føler det er kjempe viktig siden vesten er så klumpete at hun ikke får bevegd armene sine, og er hele 6 mnd :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har laget middag og bakt rundstykker. Rene husmoremnet. :lol: Rundstykkene ble faktisk supergode. Er litt overrasket. :lol:

Nå er det tid for tur! :)

  • Like 1
Skrevet

Vi venter på at maten skal bli ferdig bakt i ovnen. Sulten!! Det er visst brosme (fisk) med karrisaus, ris og gulrøtter, aldri prøvd før. Jeg liker å få mat og oppskrift levert på døra :D

  • Like 4
Skrevet

Å dra på butikken trøtt og uopplagt var ikke veldig lurt :P Kom hjem med en kartong melk bare. Skulle jo ha melk, men når jeg tenker meg om skulle jeg hatt litt mer også :P

Litt kort lunte i dag, så syklisten som nesten kjørte på Ziva fordi han ikke kunne bruke den forbanna ringeklokka eller gi et hint om at han kom bak oss i hundreogkjempefort fikk høre det... :twisted:

  • Like 1
Skrevet

Fiskegrateng i ovnen. Første gang jeg lager fra bunnen av, så jeg er spent på hvordan den blir. Lukter deilig i alle fall!

Har dessuten hilset på fjerdemann i leiligheten som kom med et flyttelass. Leiligheten har fire rom hvor jeg, to venner av meg og denne fjerde personen skal bo. Hyggelig å endelig få møtt den fremmede også! Har trua på at dette blir bofellesskapet blir atskillig bedre enn det jeg bodde i nå i vår. :P

  • Like 1
Skrevet

Er det noen synske her? Ungen har tatt en del fra kaffemaskinen og nå finner jeg den ikke noe sted!

Under sofaputene eller nedi skittentøyskurven er sikre vinnere her.. Evt i søpla eller pappdunken :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Under sofaputene eller nedi skittentøyskurven er sikre vinnere her.. Evt i søpla eller pappdunken :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Har lett alle de stedene! :lol: Har også lett på undersiden av vedovnen, for der fant jeg fjernkontrollen sist :aww: (Etter flere dager.)

  • Like 1
Skrevet

Åh, jeg ble akutt sliten, og det passer dårlig på en dag hvor jeg har mye å gjøre.

Jeg har fått satt på vaskemaskin, hos naboen (bare to og en halv uke til jeg får hentet ny, jeg trodde det var kortere, men det er mange helger i august...).

Men jeg må klippe klør på åtte labber, gre en røyteberner, klippe poter og ører på Foenix før helgas utstilling, printe PM og billetter, vaske en kjølebag, skrive saksliste til styremøte neste uke, invitere æresmedlemmer til festmiddag, bade X'en, sjekke værmelding for Turku i helga, pakke klær, maile klesleverandøren i klubben, sjekke eposter, gjøre en siste promoinnsats for spesialen før fristen går ut mens jeg er i Finland, re opp gjestesenga til hun som skal passe bikkjer mens jeg er borte, støvsuge, rydde kjøkken, bake takk for at du passer hundene-muffins...

Jeg føler at jeg løper i ring rundt meg selv og bare hyler i forvirring. Jeg aner ikke hvor jeg skal begynne.

Middag, kanskje.

Skrevet

Nå har jeg sett prinsesselaget skyte på landsskytterstevnet, så da er det bare å vente på at vi får se hvordan det går på kongelaget. Datteren til min tremenning er nemlig på kongelaget i år! Det er noen år siden sist, tror hun sa 2006 da hun ble intervjuet nå. Dette blir spennende!

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Hvordan vet man forskjell på hvilken oppførsel som kommer av ung alder, og hva som eventuelt kommer av separasjonsangst?

Det dukker opp diverse symptomer her som gjør meg litt nervøs.

Det er ikke normalt å spise opp huset til eieren sin når man er 10 mnd, sant?

Det er alltid når jeg ikke er hjemme...

Når man får tur, tyggebein, hjernetrim osv?

Jeg har sett at hun har smakt litt på listene i gangen før, her om dagen rev hun løs en list, og gikk løs på tapeten, og i dag forsvant tapeten fra nederst på døra på rommet hun nå er på fordi hun ikke skal ødelegge resten av huset...I går hadde hun gjort fra seg på rommet, og det er tydelig merker på døra etter at hun har hoppet mot den.

Jeg googlet separasjonsangst, og det står at hvis hunden gjør fra seg inne når du er borte, hvis den er ekstremt glad, og kanskje litt hysterisk når du kommer hjem, og hvis den fotfølger deg absolutt overalt, og ødelegger inventaret, så kan det være en årsak.

Vinduet er oppe på rommet hun var på i dag, og i går, og jeg hørte hun sto og hylte peip og bjeffa når jeg stoppet bilen.

Roer seg ganske fort når hun ser meg.

Jeg har tenkt at dette har med alder, kløing i tennene, og at hun bare er seint renslig å gjøre, men når hun nå har begynt å spise opp huset mitt, så begynner jeg å undres...

Nå er hun ute i hundegården alene, jeg har døra til huset igjen, og hun er helt rolig der ute.

Noen tanker tas gjerne i mot.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...