Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg gleder meg hver dag over deilige dufter fra kaprifolen min som blomstrer noe så innigranskauen - og det har den gjort i mange uker nå. Det er en sånn vidunderlig duft av den... men jeg kunne godt greid meg uten ligustersvermerne som også er glad i kaprifolen... ikke at de gjør noe, men de er jo som forsvarets Hercules fly... dundrer avgårde og summer grovt...

You caught me at airplane, men hva er en liguster? google gave me shit nothing, så jeg tenker det er en skriveleif? :lol:

....

Jeg er så oppspist av mygg at det ikke er morsomt en gang. Har et myggstikk under øyet som er mongo-hovent og ser ut som jeg har elveblest i halve trynet. Myggjævler!

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Bakte cookies i dag, og savnet (for første gang på lenge) å bo i kollektiv.

Da kunne jeg bake, spise det jeg ville ha og sette resten igjen på et bord med en hyggelig lapp og vissheten om at andre tok seg av "restene" mine, og gjenngjeldte tjenesten senere :heart:

Får vel prøve å fryse noen av de denne gangen, trenger ikke spise to brett med småkaker de neste par dagene :ahappy:

Skrevet

Puh tålmodighet og lunte, hvor kjøper man det? Ebay? Trenger sikkert nytt filter snart og. :aww:

Så mye tålmodighet som du innehar, så tror jeg at du må ha kjøpt opp alt allerede.

Skrevet

Så mye tålmodighet som du innehar, så tror jeg at du må ha kjøpt opp alt allerede.

:lol: har dessverre ikke samme tålmodighet ovenfor min mor som jeg har mot enkelte andre. Eller kanskje heldigvis? Men litt mer enn jeg har etter en lang dag med et barn som kun vil hvine høy og skjærende og ingenting annet, det fortjener hun altså.
Skrevet

Bare farge hår i morgen. Tror jeg skal spare litt til også evt prøve fikse en av de her frisyrene

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Heter ikke valpen Flux da? Eller har du fått flere?

Hun ble flux på stamtavlen også og jeg vet ikke jeg. Vi kaller henne bare valpen/valpis :lol:

.. Nå håper jeg valpen sover hele natta for kroppen er ikke klar for å bevege på seg inatt :P

  • Like 1
Skrevet

Hun ble flux på stamtavlen også og jeg vet ikke jeg. Vi kaller henne bare valpen/valpis :lol:

.. Nå håper jeg valpen sover hele natta for kroppen er ikke klar for å bevege på seg inatt :P

Stemmer fortsatt for Sif, jeg :D
Skrevet

Fem over halv tolv på kvelden går brannvarsleren vi antok ikke virket. Fordi naboen puttet batteri i sin. Huhei. Nå har jeg en stresset dalmis, to stressede katter, og en stresset Eple.

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå er jeg fryktelig imponert over at jeg la ut dette mindre flatterende bildet av Nora på ei bernergruppe på fb og faktisk presterte å få 700 "likes" på det :lol:

Det skal visst ikke så mye til.

11822410_10153422329725225_1210272651647

  • Like 16
Skrevet

Akkurat nå er jeg fryktelig imponert over at jeg la ut dette mindre flatterende bildet av Nora på ei bernergruppe på fb og faktisk presterte å få 700 "likes" på det :lol:

Det skal visst ikke så mye til.

11822410_10153422329725225_1210272651647

Herlig! :lol:

Skrevet
På 2 August 2015 20:46:08, AnetteN skrev:

 

Gått spor med valpis og lekt med Lani, valpis må snart ha et navn eller så blir det bare som fetter til @Artemis :P

 

Hehe, som forøvrig fremdeles er navnløs. :getlost:

  • Like 1
Skrevet

@JeanetteH den første var tøffest!

Tror jeg likte den best også.

Får tygge på det ett par uker til.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...