Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet

Husker nemlig ikke jeg heller :P

Resultatene fra agilityuken ble endelig lagt inn, så tenkte å søke om tittel i ag. Fikk feilmelding når jeg sendte skjema, men når jeg skulle søke på nytt fikk jeg beskjed om at jeg allerede hadde en søknad inne. Så begynte jeg å lure på om jeg hadde fått bekreftelsesmail på de andre titlene hans, men kom ikke på det. Jaja, får vente litt å se :)

Har du søkt elektronisk så får du beskjed når søknaden er behandlet og godkjent.

Skrevet

De skjøt fra militærleiren når vi gikk tur idag - ble fin skuddtrening for valpis. Skuddfaste hunder vi gikk med og han var meste opptatt av å valpe seg og spise og tygge og bite og løpe :D

  • Like 1
Skrevet

... venter jeg på at klokka blir så mye at jeg kan dra hjem fra jobb, glo på valper, sove litt, gå tur med hunder, spise god middag med kake til dessert. Sove til natten som kommer.

Dessverre er det jobb i morgen også, men så har jeg nesten to uker uten et skift. Og det blir egentlig ganske deilig.

  • Like 2
Skrevet

ENDELIG!

11811567_10153073096207108_1022002834279

Nomin, 5 søte små, eller...de blir søte om et par uker :) Gratulerer :)

Er egentlig det jeg tenker og. ., vgs var jo et annet liv :P hadde sikkert vært fint på cven for 10 år siden.

Har alltid bare fått jobber uten å søke, så har flaut nok ikke satt opp cv før nå...

Sent fra min SM-T525 via Tapatalk

Jeg er 40år og har aldri skrevet en cv, jeg har alltid fått jobb igjennom kjente osv :)

@Mud Så at de hadde gitt han bort til noen andre, det er helt ok :)

  • Like 1
Skrevet

Tok på meg shorts siden det var så godt og varmt ute, og ca halvveis kom det mørke skyer på himmelen. Rett før vi kom hjem kom det så vidt noen dråper med regn, og i det vi hadde kommet inn døra hølja det ned :P

Gutta fikk seg forresten nytt utstyr i dag, sele, kobbel og halsbånd fra Hurtta. Endelig begynner de å ha litt matchende utstyr, og jeg blir litt roligere i sjela :P

20012158909_b5443a10d3_z.jpg

  • Like 5
Skrevet

Æsj hundehold suger til tider! Venter fortsatt på blodprøve svar men lani har fått stygt sår på benet :( må barberes og alt. I tillegg til at hun ser helt skabbette ut :hmm:

Skrevet

I dag var det så stappfullt i byen at det ikke engang gikk an å oppdrive en lovlig parkeringsplass - så jeg feilparkerte.... Det er en lovlig plass da, så jeg sto ikke i veien for noen, men det er soneparkering der. Byen myldra av folk, og med strålende vær så ble det skikkelig sydenstemning :D Artig :ahappy: Handla ingenting da. Var for lange køer overalt til at jeg gadd, siden jeg ikke hadde behov for noe. Nå hjemme hos jentene mine :)

Skrevet

Æsj hundehold suger til tider! Venter fortsatt på blodprøve svar men lani har fått stygt sår på benet :( må barberes og alt. I tillegg til at hun ser helt skabbette ut :hmm:

Hva skal blodprøvene evt si?

Skrevet

Hva skal blodprøvene evt si?

Om hun skal inn for full test på cushing.... Hun har tre ganger forhøyet verdier. De skulle diskuterer flere seg imellom så ringe på mandag med en plan.
Skrevet

Ikke noe er som å sette seg ned for å tisse etter en lang dag på jobben, lene deg litt bakover når du sitter for å så få ræva spylt fordi du kommer borti touchknappen man "trekker ned" med :lol:

  • Like 3
Guest Christine
Skrevet

Har du søkt elektronisk så får du beskjed når søknaden er behandlet og godkjent.

Så ingen bekreftelsesmail på at man har sendt søknad? Husker at jeg fikk mail på at de første titlene vel godkjent, men ikke om jeg fikk bekreftelse på at det var sendt inn? :) Men da satser jeg på at den kom igjennom tross feilmelding!

Skrevet

Om hun skal inn for full test på cushing.... Hun har tre ganger forhøyet verdier. De skulle diskuterer flere seg imellom så ringe på mandag med en plan.

Tre ganger forhøyet på hva da?
Skrevet

Om hun skal inn for full test på cushing.... Hun har tre ganger forhøyet verdier. De skulle diskuterer flere seg imellom så ringe på mandag med en plan.

Huff da. Håper dere får bedre nyheter enn dere frykter :hug:

  • Like 1
Skrevet

@AnetteN håper prøvesvarene er bedre enn du frykter!

Nomin, 5 søte små, eller...de blir søte om et par uker :) Gratulerer :)

Klart de små gryntepølsene er søte allerede nå, de har sin egen variant av søt :)
Men jeg er enig i at de blir mer "valper" om en 3 ukers tid. Nå er de som sagt gryntepølser ;)

Skrevet

Fetter og jeg har vært på fin tur i regnet og har blitt gjennomvåte begge to. Nå er vi hjemme og det har sluttet å regne. :getlost:

Han lekte fint med en hund vi møtte på tur, og eieren spurte hva han var blanding av. Ikke den første som stiller det spørsmålet. :P

  • Like 1
Skrevet

Pepper løp med snuten først på en knust ølflaske på tur, han. Godt han var for opptatt med godbiten han ble tilbudt til å ha vondt. Gikk fint, heldigvis! Et pittelite kutt (som blødde helt SYKT mye) som nå er fint og rent og tørt.

Guest Klematis
Skrevet

Jeg må snart slutte å gå tur i nabolaget her. Enten er det aggressive terriere med ufine eiere, eller det er orm.

I dag traff vi 2 stålorm og en baby huggorm. Huggormen så mistenkelig død ut, heldigvis.

Har ikke sett en så liten en før, den hadde vært meget skummel hvis den hadde rørt på seg. Så ut som en liten brun pinne, det eneste mistenkelige med den pinnen var sikksakkmønsteret på ryggen.

Fysj. Det er ikke så mange alternativer for hvor man skal gå rundt her hvis man ønsker litt variasjon.Ekkelt er det, jeg har mer enn nok med å se hvor jeg selv går, må jo følge med på hvor disse firbeinte setter føtter og snute også.

Skrevet

ENDELIG!

11811567_10153073096207108_1022002834279

Velkommen til verden!

...har jeg kjøpt 3 bøker bare for å finne kallenavn i valpekassen. Har bare hatt de på lydbok og klarer ikke google meg fram til hvordan de någet spesielle navnene skrives :lol:

Det er dedikert oppdretter, det!

En uke til jeg gifter meg :D

Lader opp med venninne sitt bryllup idag <3

Ooh, så fort tiden går, det var jo nettopp lenge til.

Tre timers søvn i går og fem timer i natt. Gjett hvem som skal legge seg tidlig i dag! Men det har vært en fin dag på rasespesial, selv om resultatene ikke var de beste. Knallkritikk, så vi kommer sterkere tilbake for den dommeren når Foenix har bedre dagsform.

  • Like 2
Skrevet

Om hun skal inn for full test på cushing.... Hun har tre ganger forhøyet verdier. De skulle diskuterer flere seg imellom så ringe på mandag med en plan.

Forklarer det evt labbene hennes? (Jeg bare spør, for bildet av den poten så helt vanvittig ut... :( )

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...