Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En ekte postman Pat bil..... "McQueen" er en Peugeot Partner 2007 modell 4wd

1452501_10151684019411780_1232689822_n.j

Nå med sota ruter bak..

Elsker den bilen, selv om den nå skal inn på verksted å få fikset Dangel'n sin + + for x antall lapper :hmm:

Dobbelt Kela bur bak, + ett enkelt på siden. Det på siden skal byttes ut i ett større ett med dør i begge ender (Noen som har å selge? ) Så lett plass til 3-4 hunder og masse rot man må ha :wub:

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Saab 9-5 stv. God plass til hunder Har et dobbelt varicage str L baki der nå, kunne fått et hakket større et, men god plass nok for mine hunder så

Jeg er veldig nyserrig på hvilke biler dere soniser har. Mange av dere har jo flere hunder så er spent på hvordan dere løser det problemet! Tog? Limmo? Buss? Selv har jeg bare en hund, og får go

Mitsubishi Outlander 2009 mod, med bare 2 seter og god plass til hundebur og bagasje. Hadde hatt plass til flere hunder, så er ikke plassen i bilen som stopper det.

Posted Images

Skrevet

Ford Galaxy

Når vi skal på lang/helgetur alle sammen (2 mennesker, en baby og fire hunder) så har vi med en henger til bagasje og barnevogn

Tre hunder i bur bak og en i baksete. Hadde alle fire vært venner hadde vi hatt alle fire i bur bak. Det er fy fy, men vi har de løse sammen i et stort bur. God stableplass oppå buret, det er fordelen med Galaxy, den er høy bak.

Veldig romselig bil og jeg er super fornøyd.

Skrevet

Har nå en Nissan NV200, og merker at det er vesentlig mindre plass enn i Hi-Acene jeg har hatt før ja. Har to digre, doble bur bak, og da er det ikke plass til sånn veldig mye ekstra som jeg er vant til å ha med. Nå må jeg jo tenke når jeg pakker.. uvant :aww:.

Skrevet

Vi har en rød Toyota Corolla fra 91, også kjent som "tyttebæret". Veldig økonomisk, søt liten sak! Gikk akkurat gjennom EU-kontrollen og alt :)

I tillegg har vi en mazda 6 2006-modell, stasjonsvogn. Har et trønderbur som bisken driver og vokser ut av i bagasjerommet. Får vi unger kjøper vi skiboks :P

Skrevet

Opel vectra C stasjonsvogn, 2005 modell. Registrert i mai 2005, så straks 10-årsdag :lol:

Masse plass, helt grei å kjøre, vi har vært heldig med vår som har vært et godt kjøp. Kjøpte den i september 2011, men den blir nok bytta ut ila noen år :)

Opel_Vectra_C.jpg

Skrevet

Peugeot Partner :-) Har ett dobbeltbur som jeg har bygd opp slik at jeg får lagret ting under helt bakerst og ett stort enkeltbur som har utgang til sidedøren :-) Har 2 hunder, snart 3.

Skrevet

Jojojojo :frantics:

Audi A4 turbo quattro her i gården også, stasjonsvogn vell og merke..! :cool:

Min er kanskje ikke helt en 2014 modell, men one day! :aww:

Bensin-motor? Min TFSI drakk noen sinnsyke mengder olje, så jeg gav opp prosjektet og gikk over til diesel. Sparer 1500-2000kr / mnd i olje og drivstoff...

Skrevet

Kia Cee'd stasjonsvogn 2011-modell, diesel . :) Er på størrelse med en Volvo V50. Jeg hadde hatt plass til et helsveiset bur baki til en 20 kgs hund, men siden vi primært bare har minien i bilen har jeg bare et ferplast reisebur stroppet fast i det ene baksetet. Veldig fornøyd med bilen forøvrig. Masse bil for pengene og lang garantitid.

Skrevet

Bensin-motor? Min TFSI drakk noen sinnsyke mengder olje, så jeg gav opp prosjektet og gikk over til diesel. Sparer 1500-2000kr / mnd i olje og drivstoff...

Har en 2013-modell A3 tfsi 1,2l. Selv den er bensintørst. Olje drikker den ikke, men med våre kjørelengder krever den oljeskift oftere enn serviceintervallene. Ellers kul bil, har en stasjonsvogn til de lengre ekspedisjonene

Skrevet

Bensin-motor? Min TFSI drakk noen sinnsyke mengder olje, så jeg gav opp prosjektet og gikk over til diesel. Sparer 1500-2000kr / mnd i olje og drivstoff...

1.8 bensin, den drikker litt- men ikke så sinnsyke mengder som historiene skulle ha det til når jeg kjøpe bilen. :) Det hadde ikke gjort meg noe om ha en billigere bil i drift, men synes drivstoff forbruket er greit nok, med tanke på at bilen er god å kjøre, bra motor, stasj og ikke minst firhjulstrekker så man kommer seg fram! :) Men kjenner at jeg har egentlig ikke så veldig vanskelig for å bruke 60 liter i uka. :innocent:

edit: Olje bruker bilen nesten ikke, fyller på kanskje en gang i året kanskje :icon_redface:

Skrevet

En ford maverick som ser omtrent sånn ut:

63190389.jpg

Har et stort bur til schäferen bak, og ellers er det god plass. Får akkurat inn to bur, men da blir det ganske trangt, så skal jeg ha to hunder permanent må jeg finne en annen løsning. :)

Skrevet

10409483_10152491852271327_8608094459553

Har en Ford Galaxy diesel tidlig 2000-tallet en gang (ja, så interessert er jeg :P ). Er egentlig en 7-seter, men jeg har bare 3 igjen, de 4 andre ligger i garasjen. 3 bur i bilen, 2 til mellompudlene og 1 til terven, og massevis av plass til drit jeg egentlig ikke trenger å ha med meg. Tar ut det tredje setet om en måneds tid, da Belgerpia og jeg skal på langtur til Sverige med 6 hunder. Er ikke noe stress å få med alt, det er god plass og vi er flinke til å stable :P

Skrevet

Mitsubishi Pajero 2011 modell med automat gir, varebil brun (eller som vi kaller den Pajero Chief Commander Caffe Latte, den har så mye stæsj som regnsensor og ryggekamera..). Fantastisk bil for en talentløs bilpingle som meg. Masse plass i den, kunne sikkert hatt 4 kelpier i hvert sitt bur bak i uten problemer. Høyt sitter man også, diger er den og. Det er sånn at hvis jeg sjelden gang må kjøre i "vanlig" personbil sitter jeg og knyter rumpemusklene fordi jeg har følelsen av at ellers ville rumpa mi' skrubbe i bakken, sånne biler er så lave!

Guest lijenta
Skrevet

Renault laguna 1,6 bensin. Dau men god å kjøre. Har en vorsteh med bur som tar opp halve bagasjerommet

Skrevet

Vi kjører en Opel Combo. Når ikke helt opp til plassen Yaris har i hjertet mitt, men den duger :)

Hundene har et stort, hjemmelaga bur (som jeg kjøpte brukt). Savner sidedører på buret da, så blir et nytt når jeg får. Er så upraktisk å måtte ta ut alt som lgger foran før hundene kan sprette ut

Guest Gråtass
Skrevet

Kjører Isuzu d-max trooper edition, 4 dørs. Veldig fornøyd, da jeg må ha 4 wd og trekkraft på 3 tonn. Bruker lite diesel til tross for automatgir. Jeg har fått laget dobbelt bur bak setene. Der er det plass til flere border collier eller små schäfere, store schäfere sitter i bur på planet om sommeren og er hjemme på vinteren.

Skrevet

319388_10151979432850529_1523213138_n.jp

Volvo C30, 09'mod

Kjøpte akkurat den "konebilen" pga hund, for den har grei bagasjeplass til bur, fant ut at det ikke gikk an å ha burdør som gikk utover, så da fant jeg dette plastburet med skyvedør

image_4489.jpg?r=20150410-2

Det tar ca 2/3 av bagasjerommet, så har litt plass igjen til utstyr og handleposer.

Skrevet

Vi har en Lexus RX 450 h, 2010 modell.

Min samboer har egen bil, så denne er det stort sett jeg som bruker bortsett fra i ferier osv.

Vi har burløsning fra Kulkukoira som vi er veldig fornøyde med.

Er kjempefornøyd med både bilen og burløsninga!

post-3069-0-79682300-1430129647_thumb.jp

post-3069-0-95407500-1430129739_thumb.jp

  • 1 month later...
Skrevet

Samboer har en Subaru Impreza WRX, sprek morsom sak som for tiden koster oss en evighet med penger :P . Har ikke plass til bur, så bruker sele i denne bilen (vi har sølvfarget).

subaru_impreza_wrx_01-1.jpg

Jeg har nettopp kjøpt pappa sin bil, en Suzuki Liana, eller plastikkfirehjulstrekker :P . Er blitt godt vant med Imprezaen som er 4wd så ville gjerne ha det. Lianaen er litt lekebil, men den duger - og vi får plass til bur baki selv om selge bagasjerommet er knøttlite..
suzuki-liana_2536_5.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...