Gå til innhold
Hundesonen.no

Latrudas Glory Glory Halleluja-kull


Recommended Posts

Skrevet

  • Kjøpe valpekassedekor på eBay - det er nok det aller, aller viktigste

Det er viktig å begynne med de viktigste tingene først :)

Gratulerer og lykke til!

  • Svar 317
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, det blir ikke navnet på en av valpene, men det er helt klart temaet for kullet. Endelig klaffet det, endelig kunne jeg dra fra ultralyd med bekreftet drektighet. Etter fire mislykkede forsøk, var

Da er G-kullet født! Det ble en lang fødsel, nesten ni timer fra vannet gikk til alle kom ut, så vi er ganske slitne her alle sammen. Bilder og sånt får komme senere, de skal få fokusere på å spis

Okay, crappy mobilbilde som en start, men den 'fonen SUGER på å ta bilder. Jeg kommer tilbake sterkere med visuelle inntrykk

Posted Images

Skrevet

Det er viktig å begynne med de viktigste tingene først :)

Gratulerer og lykke til!

But of course! Det er jo et hasteprosjekt, når en må legge inn kanskje tre ukers postgang fra Kina og sånn :whistle:

Vel, jeg begynte med å oppdatere hjemmesiden, er greit å ha den a jour i fall det faktisk er noen som er interessert i valp fra dette kullet, men SÅ blir det eBay :D

Tusen takk for alle gratulasjoner og lykkeønskninger, det er sååååååå koselig å få dele gladnyheter på sonen, og jeg skulle ønske jeg kunne gi hver og en av dere en stor klem. Jeg er så forbaska letta, og skal bare kose meg med dette en stund før jeg eventuelt begynner å bekymre meg for ting som fremdeles kan gå galt. Jeg er jo ikke akkurat født med den største dosen optimisme her i livet :P

Foenix synes forresten at jeg burde begynne med sånn tilleggsfôring, det har hun hørt at drektige tisper får. Den er SULTEN! Jeg prøver å forklare at hun spiser for 2 ekstra, ikke 20.

  • Like 4
Skrevet

Så gøy! :hyper: Spesielt for oss som får se bilder av berner-bamser! :lol:

Gratulerer så mye. Blir spennende å følge med fremover. Foenix er vakker og hannhunden var også skikkelig lekker. Det må jo bare bli søte valper av dette.

  • Like 1
Skrevet

Men jeg synes at Glory Glory Hallelujah var et utmerket stamtavlenavn jeg da :D

Det er kanskje på en topp ti-liste, men rangert for langt ned til å bli med på de forhåpentligvis topp to-navnene jeg har plukket ut. Som jeg nærer tett ved mitt bryst inntil videre ;)

Hurra hurra hurra! :D

Kan vel være flere enn 2 også? Ultralyd er vel ikke 100% på antall?

Det er vanskeligere å få presist antall når det er mange som deler på trang plass, enn når det er to som ligger greit fra hverandre.

Men joda, en valp eller to kan teoretisk gjemme seg. Men de er for det første dyktige der jeg går (de har aldri tatt feil når jeg har vært der), og jeg har for det andre ikke behov for å bygge opp falskt håp om at det er flere. Akkurat nå har jeg tenkt til å fokusere på at disse to skal leve opp, bli født, og fortsatt leve opp.

En berneroppdretter mistet nettopp et helt kull i absorbsjon, og en annen oppdretter fikk hastekeisersnitt hvor hele kullet unntatt en døde av blodforgiftning. Det er ikke glansbilder og regnbuer å drive oppdrett, og jeg liker å være nøktern i forhåpning og innstilling.

  • Like 7
Skrevet

Det er kanskje på en topp ti-liste, men rangert for langt ned til å bli med på de forhåpentligvis topp to-navnene jeg har plukket ut. Som jeg nærer tett ved mitt bryst inntil videre ;)

Det er vanskeligere å få presist antall når det er mange som deler på trang plass, enn når det er to som ligger greit fra hverandre.

Men joda, en valp eller to kan teoretisk gjemme seg. Men de er for det første dyktige der jeg går (de har aldri tatt feil når jeg har vært der), og jeg har for det andre ikke behov for å bygge opp falskt håp om at det er flere. Akkurat nå har jeg tenkt til å fokusere på at disse to skal leve opp, bli født, og fortsatt leve opp.

En berneroppdretter mistet nettopp et helt kull i absorbsjon, og en annen oppdretter fikk hastekeisersnitt hvor hele kullet unntatt en døde av blodforgiftning. Det er ikke glansbilder og regnbuer å drive oppdrett, og jeg liker å være nøktern i forhåpning og innstilling.

Da skjønner jeg veldig godt at du vil fokusere på de to som er!

Ikke bare bare å drive oppdrett skjønner jeg :/

  • Like 1
Skrevet

Foenix er så herlig! :wub:

Krysser alt for at dette går bra!!!

Har aviser som jeg har glemt å gi Jeanette to ganger :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...