Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor lærer ikke hundene at de ikke må gå FORAN barnevogna?? Hvor fuckings ****** vanskelig kan det egentlig være? Kjører på dem sikkert tre ganger i uka.

  • Like 1
  • Svar 767
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er fordi du tenker for mange skitne tanker når du kjører bil, som manifisterer seg på frontruten på din side, som igjen fører til at vindusviskerne på den siden må jobbe ekstra hardt.

Søtpotetreklamen. Hvis en potet, som ikke er en potet likevel, kan brukes som en vanlig potet - hvorfor er det ikke en potet da?

Er vel en grunn til at Harry Potter har en ugle og ikke en brev due liksom! :-P

Skrevet

Hvorfor lærer ikke hundene at de ikke må gå FORAN barnevogna?? Hvor fuckings ****** vanskelig kan det egentlig være? Kjører på dem sikkert tre ganger i uka.

Min gjør det samme med både sykkel og akebrett og jeg vet ikke hva. Jeg skjønner ikke at hun ikke skjønner at det ikke lønner seg liksom

Skrevet

Altså, hun er jo desperat på andre ting. Så det er ikke rart hun er fiksert på sokker heller :twitch:

Hun har en egen evne til å snuse opp ting hun kan spise. Heldigvis kaster hun dem opp igjen, men jeg har kjøpt ganske mange nye sokker i løpet av de årene hun har vært her ja :P

Hunden vi hadde da jeg var tenåring, Scott, han også spiste sokker. Og sko. Men bare mamma sine, og helst skulle de være skitne også. Så hun hadde svært få hele sokker.....

  • Like 1
Skrevet

Hunden vi hadde da jeg var tenåring, Scott, han også spiste sokker. Og sko. Men bare mamma sine, og helst skulle de være skitne også. Så hun hadde svært få hele sokker....

Haha! Heldigvis tar ikke bikkjus her sko, (bare innleggssålene til pappa da hun var valp). Sokkene skal gjerne være gode og svette også. MMmmm. Skjønner ikke hva som går av den hunden :huh:

Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

  • Like 2
Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

Nei. Absolutt ikke

  • Like 1
Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

Og jeg er fornøyd over å ha en matglad retriever som holder seg unna klesplagg, vesker, bager og embalasje. :P

Det er så kjipt det, å dra på besøk til noen med en jakke med litt godbitlukt i, for så å finne lomma tygd i stykker. Men jeg lærer heldigvis av sånt :P

  • Like 1
Skrevet

Hvis man er tre personer som går sammen om å kjøpe en gave, og to av disse personene tilfeldigvis er et par, hva er da egentlig rettferdig fordeling av beløpet? Skal man dele i to - halvparten på hver husstand, eller skal man dele på tre - en tredel per person? Økonomien til de tre er ikke så veldig ulik, men paret har noe romsligere økonomi enn den enslige (den enslige er student, paret er en student og en jobbende. Men de har en del dyrere husleie pr pers enn den enslige). Gaven skal gis til en person som er i slekt med den enslige og den ene i paret.

Jeg klarer ikke å bestemme meg for hva som er moralsk riktig. :P Syns egentlig halvparten per husstand er helt greit, det er slik vi alltid har gjort det når vi har kjøpt gaver sammen. Men nå kom jeg til å tenke på at jeg (som altså er den enslige i dette eksemplet) hadde jo kommet litt bedre utav det om vi betaler en tredel hver... :P

Skrevet

snip

I mine øyne deles det inn i "husstand". Husstand kan defineres som: "Har hatt intimt samvær eller (IKKE OG/ELLER) er i nær familie som f.eks far/sønn, mor/datter." Reglen er åpen for tolkning i situasjoner hvor det intime samværet skjedde i ikke altfor fjern fortid eller en av partene ikke har noe forhold til vedkommende gaven er til. I siste tilfellet er det naturlig å dele husstand for husstand, men det er forventet at den ene parten i husstanden med to i betaler mer enn den andre.

Erru singel fårru schwi!

Skrevet

Hvis man er tre personer som går sammen om å kjøpe en gave, og to av disse personene tilfeldigvis er et par, hva er da egentlig rettferdig fordeling av beløpet?

Vi hadde delt på tre.

Hilsen student som har samboer med jobb. :-P

Skrevet

Går det an å bli hørselsskadet av sitt eget skrik? Har en unge som synes det er gøy å skrike så høyt han kan, men vi rundt får vondt i ørene. Får han ikke vondt i ørene selv?

Guest Yellow
Skrevet

Normalt å dele per husstand for meg, så får man bare være ærlig om man skal spleise på gave med hva man hadde tenkt å bruke.

Skrevet

Jeg føler dette er et smådumt spørsmål fordi jeg burde vite det... Men. Hvis man som norsk statsborger vil søke om utveksling til et universitet i Storbritannia, regnes man da som EU citizen eller non-EU citizen? :icon_redface: Jeg mener, EØS gjør jo at EU-regler gjelder for oss i mange sammenhenger, men ikke alle... @ vet du?

Edit: Fant ut. :) Var jo kanskje ikke så dumt å sjekke ANSA sine sider. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...