Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her kan man legge inn bilder etter dagens stevne. MEGET hyggelig og jeg gleder meg allerede til neste gang! Fått en haug med motivasjon også! :D

Kommer dritmange bilder på bloggen imorgen, men her er en smakebit :)

Søteste Tetris! :wub:

IMG_1922_zps92f9573b.jpg

IMG_2004_zpsfadb3877.jpg

Fotografene kan man ofte se i alle slags stillinger :D

IMG_2019_zpsd1c5f541.jpg

Gærningene!

IMG_2039_zpse228e5dc.jpg

IMG_2050_zps89f672fa.jpg

IMG_2064_zps70b4a56e.jpg

Gladberner!

IMG_2104_zps076c48e9.jpg

IMG_2125_zpsa95af42e.jpg

IMG_2155_zps5d889159.jpg

Det var kjempekult å se gutta i ringen! :D

IMG_2183_zpsc4fcc29e.jpg

IMG_2242_zps7b37b29b.jpg

IMG_2342_zps85b1a4d5.jpg

IMG_2224_zpsad275d66.jpg

IMG_2232_zpse164b7e8.jpg

IMG_2370_zps28446e66.jpg

Fine slufser... Japp.. Skulle gjerne hatt en sånn en på veggen ja :D

IMG_2394_zps3d1d51fc.jpg

IMG_2406_zps794c6ea7.jpg

*dele opp*

  • Like 9
  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rekrutt LP 1? LP 2 LP 3 Elite Mesterskapets lydigste hund BIS finalistene? Rett meg om jeg tar feil Å fy det vannmerket ble stort... Men det orker jeg

Her kan man legge inn bilder etter dagens stevne. MEGET hyggelig og jeg gleder meg allerede til neste gang! Fått en haug med motivasjon også! Kommer dritmange bilder på bloggen imorgen, men her er

*dele opp*

Skrevet

IMG_2964_zps9ab8a68c.jpg

IMG_2966_zps0fd3bb10.jpg

IMG_2970_zps3786db85.jpg

IMG_3001_zps292fa136.jpg

IMG_3003_zps6a2f1086.jpg

IMG_3030_zpsa0192f94.jpg

Rekrutt

IMG_3043_zps6babd083.jpg

LP 1?

IMG_3055_zps8639881f.jpg

LP 2

IMG_3066_zpsc12c81dc.jpg

LP 3

IMG_3072_zps68feac12.jpg

Elite :D

IMG_3079_zps58a860b1.jpg

Mesterskapets lydigste hund

IMG_3083_zps376713ef.jpg

IMG_3092_zpsa6c55009.jpg

BIS finalistene? Rett meg om jeg tar feil :P

IMG_3109_zps67ecf0b9.jpg

Å fy det vannmerket ble stort... Men det orker jeg ikke fikse på nå :P

  • Like 14
Skrevet

Herlige bilder!!! Skikkelig fin stemning i dem.

Må le litt av BIS-bildet av Marianne og Dany. Så alvorlig a gitt! :lol: Og så fin hunden min er. :wub: Det kan hende jeg blir nødt til å låne de bildene av ham etter hvert. :innocent:

  • Like 3
Skrevet

Flotte bilder :D

Hadde store planer om å ta bilder, men det ble det rett og slett ikke tid til.

Men fikk noen til å filme matcshow finalen (Og eliten, men den er ikke så intressant ;) )

Skrevet

Kjempefine bilder, du er så flink Pippin!

Utrolig flotte hunder vi har altså :wub:

(Tenkte jeg skulle si at om noen tok bilde av Johanne er det ok å legge ut. :) )

Skrevet

Såå fine bilder da! Æsj, i fjor når jeg så bildene tenkte jeg " Neste år _skal_ jeg tørre å bli med!!" Men tørte jeg? Nei :lol:

Men i 2014, kanskje jeg har blitt litt tøffere da? :lol:

Ser utrolig koselig ut!

Skrevet

Såå fine bilder da! Æsj, i fjor når jeg så bildene tenkte jeg " Neste år _skal_ jeg tørre å bli med!" Men tørte jeg? Nei :lol:

Men i 2014, kanskje jeg har blitt litt tøffere da? :lol:

Ser utrolig koselig ut!

Altså, samboeren min har vært litt skeptisk til soniser, og jeg fikk dratt han med fordi det kom andre gutter, og fordi jeg lovet at vi bare skulle bli der en times tid. Til slutt så var det JEG som måtte si at vi måtte dra etter fire og en halv time, fordi han koste seg sånn. Så det er virkelig bare trivelige folk, og ingen grunn til å være redd!! Så det tør du!! :)

Skrevet

Altså, samboeren min har vært litt skeptisk til soniser, og jeg fikk dratt han med fordi det kom andre gutter, og fordi jeg lovet at vi bare skulle bli der en times tid. Til slutt så var det JEG som måtte si at vi måtte dra etter fire og en halv time, fordi han koste seg sånn. Så det er virkelig bare trivelige folk, og ingen grunn til å være redd! Så det tør du! :)

Går jo litt på at jeg da hadde dratt helt aleine, uten å ha møtt en eneste sonis som er der. :P Og DET er skummelt for meg. :P Hadde jeg fått med samboer hadde jeg dratt men han gidder ikke være med. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...