Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her kan man legge inn bilder etter dagens stevne. MEGET hyggelig og jeg gleder meg allerede til neste gang! Fått en haug med motivasjon også! :D

Kommer dritmange bilder på bloggen imorgen, men her er en smakebit :)

Søteste Tetris! :wub:

IMG_1922_zps92f9573b.jpg

IMG_2004_zpsfadb3877.jpg

Fotografene kan man ofte se i alle slags stillinger :D

IMG_2019_zpsd1c5f541.jpg

Gærningene!

IMG_2039_zpse228e5dc.jpg

IMG_2050_zps89f672fa.jpg

IMG_2064_zps70b4a56e.jpg

Gladberner!

IMG_2104_zps076c48e9.jpg

IMG_2125_zpsa95af42e.jpg

IMG_2155_zps5d889159.jpg

Det var kjempekult å se gutta i ringen! :D

IMG_2183_zpsc4fcc29e.jpg

IMG_2242_zps7b37b29b.jpg

IMG_2342_zps85b1a4d5.jpg

IMG_2224_zpsad275d66.jpg

IMG_2232_zpse164b7e8.jpg

IMG_2370_zps28446e66.jpg

Fine slufser... Japp.. Skulle gjerne hatt en sånn en på veggen ja :D

IMG_2394_zps3d1d51fc.jpg

IMG_2406_zps794c6ea7.jpg

*dele opp*

  • Like 9
  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rekrutt LP 1? LP 2 LP 3 Elite Mesterskapets lydigste hund BIS finalistene? Rett meg om jeg tar feil Å fy det vannmerket ble stort... Men det orker jeg

Her kan man legge inn bilder etter dagens stevne. MEGET hyggelig og jeg gleder meg allerede til neste gang! Fått en haug med motivasjon også! Kommer dritmange bilder på bloggen imorgen, men her er

*dele opp*

Skrevet

IMG_2964_zps9ab8a68c.jpg

IMG_2966_zps0fd3bb10.jpg

IMG_2970_zps3786db85.jpg

IMG_3001_zps292fa136.jpg

IMG_3003_zps6a2f1086.jpg

IMG_3030_zpsa0192f94.jpg

Rekrutt

IMG_3043_zps6babd083.jpg

LP 1?

IMG_3055_zps8639881f.jpg

LP 2

IMG_3066_zpsc12c81dc.jpg

LP 3

IMG_3072_zps68feac12.jpg

Elite :D

IMG_3079_zps58a860b1.jpg

Mesterskapets lydigste hund

IMG_3083_zps376713ef.jpg

IMG_3092_zpsa6c55009.jpg

BIS finalistene? Rett meg om jeg tar feil :P

IMG_3109_zps67ecf0b9.jpg

Å fy det vannmerket ble stort... Men det orker jeg ikke fikse på nå :P

  • Like 14
Skrevet

Herlige bilder!!! Skikkelig fin stemning i dem.

Må le litt av BIS-bildet av Marianne og Dany. Så alvorlig a gitt! :lol: Og så fin hunden min er. :wub: Det kan hende jeg blir nødt til å låne de bildene av ham etter hvert. :innocent:

  • Like 3
Skrevet

Flotte bilder :D

Hadde store planer om å ta bilder, men det ble det rett og slett ikke tid til.

Men fikk noen til å filme matcshow finalen (Og eliten, men den er ikke så intressant ;) )

Skrevet

Kjempefine bilder, du er så flink Pippin!

Utrolig flotte hunder vi har altså :wub:

(Tenkte jeg skulle si at om noen tok bilde av Johanne er det ok å legge ut. :) )

Skrevet

Såå fine bilder da! Æsj, i fjor når jeg så bildene tenkte jeg " Neste år _skal_ jeg tørre å bli med!!" Men tørte jeg? Nei :lol:

Men i 2014, kanskje jeg har blitt litt tøffere da? :lol:

Ser utrolig koselig ut!

Skrevet

Såå fine bilder da! Æsj, i fjor når jeg så bildene tenkte jeg " Neste år _skal_ jeg tørre å bli med!" Men tørte jeg? Nei :lol:

Men i 2014, kanskje jeg har blitt litt tøffere da? :lol:

Ser utrolig koselig ut!

Altså, samboeren min har vært litt skeptisk til soniser, og jeg fikk dratt han med fordi det kom andre gutter, og fordi jeg lovet at vi bare skulle bli der en times tid. Til slutt så var det JEG som måtte si at vi måtte dra etter fire og en halv time, fordi han koste seg sånn. Så det er virkelig bare trivelige folk, og ingen grunn til å være redd!! Så det tør du!! :)

Skrevet

Altså, samboeren min har vært litt skeptisk til soniser, og jeg fikk dratt han med fordi det kom andre gutter, og fordi jeg lovet at vi bare skulle bli der en times tid. Til slutt så var det JEG som måtte si at vi måtte dra etter fire og en halv time, fordi han koste seg sånn. Så det er virkelig bare trivelige folk, og ingen grunn til å være redd! Så det tør du! :)

Går jo litt på at jeg da hadde dratt helt aleine, uten å ha møtt en eneste sonis som er der. :P Og DET er skummelt for meg. :P Hadde jeg fått med samboer hadde jeg dratt men han gidder ikke være med. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...