Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet 2013 - Resultater side 36


Recommended Posts

Skrevet

For å komme med mer info.

Vi har to ringer. Rekrutten får sin egen (ikke da full size elite ring), også har vi en LP ring. Etter klokken 3 så får matchshowet da en ring og det begynner der. Tipper rekrutt er over innen da så da blir det gjort om til større LP ring osv.

Og som en teaser:

Er LP rosetter som er litt finere enn de vanlige i alle klassene 1-3 plass.

post-6328-0-60105200-1380103141_thumb.jp

Vi har hederspriser som blir delt ut i matchshow og LP.

post-6328-0-04960600-1380103138_thumb.jp

Tilogmed logo i alle rosettene:

post-6328-0-15144100-1380103140_thumb.jp

og vi har 4 BIS rosetter som er store og flotte :)

post-6328-0-36481700-1380103143_thumb.jp

  • Like 1
  • Svar 756
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for et helt fantastisk stevne, AnetteH, og alle andre som bidro til alt dette Jeg er selvfølgelig superstolt av samboeren og Cita som dro i land førsteplassen i rekrutt! Cita kan ha e

Er ikke så veldig superanonym, men hadde faktisk glemt det, men så fant jeg meg selv gitt :-D

Posted Images

Skrevet

Syntes dere er supre som setter sammen dette for oss alle, og har jobbet godt for å tilrettelegge! :heart:

Er det mulighet for å sette evt. en karakter i parentes som man ville mottatt i offisiell konkurranse, men bare en 5er regnes med? Blir det mye rot kanskje? :lol:

--------------

Belønning i rekrutt gir ikke trekk i karakter eller? :innocent:

Takk :)

I rekrutt er det ikke trekk da det er ment som en intro klasse for å få flest mulig med. Da kan det belønnes mellom øvelsene. Reglene for rekrutt står her: http://sonen.corgilicious.net/?page_id=65

Skrevet

I tillegg har vi pokaler, vi har også vaksiner, vi har diverse goodies fra RC, hundegodt sponser, og jeg mener da eiksmarka også sponser litt leker og ting :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg blir så stolt av å være en del av Hundesonen når jeg ser logoen trykka på ting som det her! Kommer aldri noensinne til å vinne noen lp-rosett, men fy søren så kult at dere orger sånt, altså! :flowers:

Det er kun AnetteH som har gjort dette happyflower.gif SFX, jeg og skrivere er kun hanket inn for dagen.

  • Like 1
Skrevet

Det er kun AnetteH som har gjort dette happyflower.gif SFX, jeg og skrivere er kun hanket inn for dagen.

Hehe, sorry at jeg ler altså, men det er andre som har hjulpet til. Innhenting av sponsor bl.a.

  • Like 2
Skrevet

Jeg mener ikke å være utakknemlig eller lage sur stemning, jeg forsøker bare å forstå.

Så det er lov til å leke mer enn normalt mellom hver øvelse i klasse 1 og oppover uten trekk? Mens for oss som har hunder som ikke ser på lek som belønning, kan vi ikke bruke godbiter uten trekk?

Er det noe mindre eller mer rettferdig enn hvorvidt folk velger å benytte seg av muligheten til å belønne eller ei og dermed påvirker plassering og poengsum?

Skrevet

Jeg mener ikke å være utakknemlig eller lage sur stemning, jeg forsøker bare å forstå.

Så det er lov til å leke mer enn normalt mellom hver øvelse i klasse 1 og oppover uten trekk? Mens for oss som har hunder som ikke ser på lek som belønning, kan vi ikke bruke godbiter uten trekk?

Er det noe mindre eller mer rettferdig enn hvorvidt folk velger å benytte seg av muligheten til å belønne eller ei og dermed påvirker plassering og poengsum?

Leke mer enn vanlig faller på lik linje som godbiter ;) Altså blir det 5 om du hopper rundt, lar bikkja hoppe rundt og gape, lage lyd osv. Om du klapper i hendene og hunden hopper mot deg i glede og du lar det være med det, så blir poenget slik jeg ville delt ut på vanlig stevne.

Tenk vanlig stevne i forhold til ros...

Skrevet

Leke mer enn vanlig faller på lik linje som godbiter ;) Altså blir det 5 om du hopper rundt, lar bikkja hoppe rundt og gape, lage lyd osv. Om du klapper i hendene og hunden hopper mot deg i glede og du lar det være med det, så blir poenget slik jeg ville delt ut på vanlig stevne.

Tenk vanlig stevne i forhold til ros...

Takk for oppklaring, da forsto jeg bedre :)

Anette, jeg sender deg PM med endelige klassejusteringer.

  • Like 2
Skrevet

Hahaha jaa! :P

leste kjapt over øvelsene og innså at vel, hun er en raser på innkalling, men kan ikke bli, hun leker gyngehest under fvf, hun kan ike dekk med mindre jeg sitter på bakken og holder benet opp så hun kryper under :lol: TROR vi står over :P

  • Like 1
Skrevet

Mitt eneste mål denne gangen er å ikke bli sist, igjen!

Regner med at jeg og Amigo skal gi deg konkurranse på det

Har ikke meldt meg på enda, men ser ut som jeg får blitt med. Skal bare kontrollsjekke en siste gang

  • Like 2
Skrevet

Altså, jeg orker ikke rote meg gjennom 27 sider, og fant ikke noe i hovedinnlegget (mulig ejg er blind). Når er påmeldingsfristen? Og når er evt oppmøtetid for matchshow?

Påmeldingsfristen finnes ikke, den er så enkel som at vil du gå LP eller matchshow og VET du kan og skal så melder du på, en uke før begynner jeg å jobbe med påmeldingene så håper de fleste er meldt på innen da. Men vi har om vi har kapasitet åpent for påmeldinger på dagen.

Skrevet

Påmeldingsfristen finnes ikke, den er så enkel som at vil du gå LP eller matchshow og VET du kan og skal så melder du på, en uke før begynner jeg å jobbe med påmeldingene så håper de fleste er meldt på innen da. Men vi har om vi har kapasitet åpent for påmeldinger på dagen.

Aha, da er det jo greit :) Må bare finne ut om det er noe jeg skal være med på på søndagen på møtehelga :) Men er det frokost og så off I go så går det jo greit :) All trening er god trening når verken eier eller valp er vant til utstilling :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...