Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet 2013 - Resultater side 36


Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp!

jeg lovet å være litt tidligere ute iår og planlegge ;)

Jeg skal begynne å se litt på datoer og prøve å stake ut uten å kræsje med store bruks stevner og utstillinger!

om noen har forslag så skyt ut :)

Satser på at vi tar det på samme plass som før, evnt ekeberg som backup.

Har vært foreslått flere ganger å ha matchshow, men har vi da noen som vil styre den biten? Det krever tid og organisering og spmet er om vi kan f.ex kjøre begge deler samtidig.

----------------------

20 oktober i Drammen Hundepark

Linken til påmeldingsskjemaet: https://docs.google.com/forms/d/1wGDVV4rllY0AhbbfMbpxnBYl7sEeDg3Xlc1neYpT_D0/viewform

Dommer for matchshow er SFX.

Dommer LP er Margrethe

Dommer Rekrutt er AnetteH

Premier blir fra Eiksmarka Hund og katt. Og vi jobber med flere sponsorer :)

Vi kårer sonens lydigste hund i tillegg til et forrykende flott matchshow!

  • Like 1
  • Svar 756
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for et helt fantastisk stevne, AnetteH, og alle andre som bidro til alt dette Jeg er selvfølgelig superstolt av samboeren og Cita som dro i land førsteplassen i rekrutt! Cita kan ha e

Er ikke så veldig superanonym, men hadde faktisk glemt det, men så fant jeg meg selv gitt :-D

Posted Images

Skrevet (endret)

Hvis vi får det til mens det enda er litt varmt i luften, så hadde det vært det veldig koselig synes jeg ihvertfall. Hva med en lørdag i slutten av august? Hvis de fleste er ferdige med ferien da? Ev. første helgen i sept?

Med forbehold om at jeg ikke har oversikt over utstillinger og andre konkurranser akkurat da.

Jeg synes det stedet vi pleier å være på er veldig trivelig, så håper vi får til det i år også :)

Endret av LXT
Skrevet

Doodle er sikkert lurt? Månedsskiftet aug/sep vet jeg at det skjer en del, det kolliderer nemlig alt med årets rallyweekend på Morokulien. :P

Skrevet

Om dere legger det på en søndag OG det er litt varmere (sånn, ikke i oktober, hvor skriveren så blir syk i to uker med forkjølelse og feber) så kan jeg gjerne være skriver igjen. Og bake kake og ordne litt mat osv. :)

Skrevet
Om dere legger det på en søndag OG det er litt varmere (sånn, ikke i oktober, hvor skriveren så blir syk i to uker med forkjølelse og feber) så kan jeg gjerne være skriver igjen. Og bake kake og ordne litt mat osv. :)

Det var kaldt i fjor ja, vi vil ikke fryse ihjel skriverne altså. Det må ikke skje igjen :P

Og kakebaking slår veldig an hos kakemonstre som meg :innocent:

Legger til at det ikke spiller noen rolle for meg lørdag eller søndag.

Guest Jonna
Skrevet

Emm August-september er vel dem tiden ALT skjer.

NM Bruks, Nordisk bruks, NKK Bjerke, EDS i Sveits, skolestart, dobbelt Int i Bornholm og garantert noe mer vil jeg tro?

Skrevet
Emm August-september er vel dem tiden ALT skjer.

NM Bruks, Nordisk bruks, NKK Bjerke, EDS i Sveits, skolestart, dobbelt Int i Bornholm og garantert noe mer vil jeg tro?

Mhmmm. Tenkte litt på det. Men oktober blir for kaldt. Så da er det evnt juli da? Rett før august..
  • Like 1
Skrevet

Om vi mobiliserer så går det jo ann å få til noe i mai kanskje da? Jeg har jo mailene fra i fjor, går jo ann å sende noe identisk? Jeg bare er litt redd for å ta på meg for mye for øyeblikket for jeg har så sinnsykt mye å gjøre om dagen. Sånn i tillegg til at jeg ikke har hund da.

Skrevet
Kan jeg spørre hva Sonenmesterskapet er for noe? Sent from my iPad using Tapatalk HD

Noen veldig, veldig snille soniser (les AnetteH) inviterer til et uoffisielt lydighetsstevne, der alle soniser er velkommen, uansett :D Det er i ferd med å bli tradisjon! Deligering av oppgaver, er kjempelurt!

  • Like 1
Skrevet
I Juli skjer det vel lite, fordi da har folk ofte ferie? :)

Men det kan vel fort bli ett problem, at folk er bortreist. Jeg er i hvert fall i et fjøs på minnesund i juli. :P

Skrevet

Det er aldri noe tidspunkt hvor alle kan. September tenker jeg stadig er varmt nok, og det begynner å roe seg litt (absolutt ikke helt) på arrangementsfronten.

August skjer det mye, inkl skolestart, evt sen ferie for de som har det.

Juli er mange bortreist.

Juni er starten på ferien, eksamener, og en haug utstillinger?

Mange langhelger i mai i år, det kan jo slå begge veier, mange reiser bort?

Ellers hvis man gidder å legge litt mer i påmeldingsavgiften så kan man kanskje vurdere å leie Drammen Hundepark en halv dag i oktober? Ikke like koslig som i Sørkedalen, men et alternativ om tiden passer bedre for folk?

Skrevet
Ellers hvis man gidder å legge litt mer i påmeldingsavgiften så kan man kanskje vurdere å leie Drammen Hundepark en halv dag i oktober? Ikke like koslig som i Sørkedalen, men et alternativ om tiden passer bedre for folk?

Synes jeg hørts flott ut. Jeg og Amigo er med om datoen passer :)

Skrevet
Det er aldri noe tidspunkt hvor alle kan. September tenker jeg stadig er varmt nok, og det begynner å roe seg litt (absolutt ikke helt) på arrangementsfronten.

August skjer det mye, inkl skolestart, evt sen ferie for de som har det.

Juli er mange bortreist.

Juni er starten på ferien, eksamener, og en haug utstillinger?

Mange langhelger i mai i år, det kan jo slå begge veier, mange reiser bort?

Ellers hvis man gidder å legge litt mer i påmeldingsavgiften så kan man kanskje vurdere å leie Drammen Hundepark en halv dag i oktober? Ikke like koslig som i Sørkedalen, men et alternativ om tiden passer bedre for folk?

Skal vi grille pølser i en hall?

  • Like 1
Skrevet
Nei, da må vi kjøpe i kiosken da. Som sagt, ikke like hyggelig, men antageligvis bedre enn å fryse?

Ja, men da stemmer jeg for sommermesterskap. Bare ikke Bjerkehelgen. Og den 27 07 skal jeg i bryllup :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...