Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klart jeg skal! Jäger skal prøve seg på juniortittelen, også håper jeg at mamma kommer sånn at Odin kan få prøve seg på veterantittelen.. Oliver er på vei ned i pels og skal ikke stilles mer i år, men stiller Fredrik i championklassen.

Også skal jeg stille en bouvier om det ikke kræsjer med bernerne.

  • Like 2
  • Svar 553
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dere bør elske meg litt nå, fordi jeg irriterte meg slik over at ringoppsettningen forsvant i hallkartet har jeg nå oppdatert siden sikkert 100 ganger for å greie trykke printscreen akkurat tidsnok ti

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget

Nå satser jeg på murermannen klarer å skjønne hva han skal

Posted Images

Skrevet

Jeg har egentlig dobbeltbooka meg og skal lage leke kokk på lørdagen, men vurderer sterkt å leie inn en venninne som kan gjøre det for meg. Har iallefall rom på hotellet fra fre-søn og satser på at jeg får brukt det :)

Skrevet

Jeg kommer med Iver i bruksklassen, og Chico skal for første gang prøve seg på veteran. Vel første gang blir jo Hamar da, men her skal vi jo prøve oss på tittel :)

Veldig spent på om det i år dukker opp noen flere veteraner.

Også satser jeg på at ringene er ved siden av hverandre slik som sist, så det ikke blir vanskelig om rasene kræsjer litt.

Skrevet

Jeg kommer med Iver i bruksklassen, og Chico skal for første gang prøve seg på veteran. Vel første gang blir jo Hamar da, men her skal vi jo prøve oss på tittel :)

Veldig spent på om det i år dukker opp noen flere veteraner.

Også satser jeg på at ringene er ved siden av hverandre slik som sist, så det ikke blir vanskelig om rasene kræsjer litt.

Har ikke vesentlig informasjon frafalt dette innlegget? :o Eller er det kun Hamar jeg har "booket" deg til? :lol:

Skrevet

Har ikke vesentlig informasjon frafalt dette innlegget? :o Eller er det kun Hamar jeg har "booket" deg til? :lol:

Jo det er noe vestentlig som mangler, lille Malle skal jo selvfølgelig også stilles! :)

Jeg tror meg må slutte å skrive innlegg her på morgenen :P

  • Like 1
Skrevet

Tuva kommer nok, litt usikker på Trym, for selv om det er en Britisk dommer så har hun satt opp hunder som er den rake motsettning til han før.

Skrevet

Blaze i veteran og Talli i champion.

Kan det være at Talli FAKTISK har pels for første gang i november? Krysser fingrene for det. Så langt i hennes 5 år gamle liv så er hun totalt nedrøytet nov :P (og det er jeg jo alltid like glad for...)

Skrevet

Jeg skal på lørdagen med Freke.

Denali tar jeg ikke med, og Fjellbris er for ung med 5 dager! aaargh!

Blir gøy og skal se et par finske hunder for første gang in real life. Lurer veldig på hvordan de ser ut. Har sett mora deres et par ganger - og hun er også med om jeg ikke husker feil.

Ellers regner jeg med at jeg vet om 3-4 andre som kommer også, minst. Moro :D

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget :)
  • Like 6
Skrevet

Vi skal :D Kanskje vi klarer en juniortittel i år og?? Da må iallefall Nitro begynne å SPISE og ikke se ut som en mynde innen den tid :lol:

Ellers stiller jeg Ophelia, Bali blir nok bare med som maskot (tror jeg).

Skrevet

Vi skal :D Kanskje vi klarer en juniortittel i år og?? Da må iallefall Nitro begynne å SPISE og ikke se ut som en mynde innen den tid :lol:

Ellers stiller jeg Ophelia, Bali blir nok bare med som maskot (tror jeg).

Har du lyst å steppe inn å hjelpe meg med Betty? Da er jeg hvertfall 100% sikker på at hun får en fin opplevelse - å jeg klarer - kanskje, å gi slipp på kontrollfreaken i meg :P - Hun går i champion - men det kan jo når jeg tenker meg om hende du også stiller i championklasse med Offe.... æææææh

  • Like 2
Skrevet

Jeg skal...ta MASSE bilder! Gleder meg! Skal prøve å få tatt flere bilder av sonishundene i år! Nå vet jeg litt mer hvem som er hvem! :P

Ikke glem berner ringen da :angel: :D .

Jäger :heart: skal så klart som Mona sa oppi her,Gross skal også bare for at han er den han er :heart: :heart: .

  • Like 3
Skrevet

Vi skal selvsagt!

Håper å få til en oppdrettergruppe :)

Edit: Anette! Du må komme med Kasko! Kanskje vi får til en hel-sort oppdrettergruppe?

  • Like 4
Skrevet

Jeg kommer! Skal ikke stille hund, men jeg drar for å treffe Helene (Bris sin oppdretter) og flere av søskene hennes (Bris altså) igjen, og så er det jo morsomt å ta turen bare som "turist" også. :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...