Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klart jeg skal! Jäger skal prøve seg på juniortittelen, også håper jeg at mamma kommer sånn at Odin kan få prøve seg på veterantittelen.. Oliver er på vei ned i pels og skal ikke stilles mer i år, men stiller Fredrik i championklassen.

Også skal jeg stille en bouvier om det ikke kræsjer med bernerne.

  • Like 2
  • Svar 553
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dere bør elske meg litt nå, fordi jeg irriterte meg slik over at ringoppsettningen forsvant i hallkartet har jeg nå oppdatert siden sikkert 100 ganger for å greie trykke printscreen akkurat tidsnok ti

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget

Nå satser jeg på murermannen klarer å skjønne hva han skal

Posted Images

Skrevet

Jeg har egentlig dobbeltbooka meg og skal lage leke kokk på lørdagen, men vurderer sterkt å leie inn en venninne som kan gjøre det for meg. Har iallefall rom på hotellet fra fre-søn og satser på at jeg får brukt det :)

Skrevet

Jeg kommer med Iver i bruksklassen, og Chico skal for første gang prøve seg på veteran. Vel første gang blir jo Hamar da, men her skal vi jo prøve oss på tittel :)

Veldig spent på om det i år dukker opp noen flere veteraner.

Også satser jeg på at ringene er ved siden av hverandre slik som sist, så det ikke blir vanskelig om rasene kræsjer litt.

Skrevet

Jeg kommer med Iver i bruksklassen, og Chico skal for første gang prøve seg på veteran. Vel første gang blir jo Hamar da, men her skal vi jo prøve oss på tittel :)

Veldig spent på om det i år dukker opp noen flere veteraner.

Også satser jeg på at ringene er ved siden av hverandre slik som sist, så det ikke blir vanskelig om rasene kræsjer litt.

Har ikke vesentlig informasjon frafalt dette innlegget? :o Eller er det kun Hamar jeg har "booket" deg til? :lol:

Skrevet

Har ikke vesentlig informasjon frafalt dette innlegget? :o Eller er det kun Hamar jeg har "booket" deg til? :lol:

Jo det er noe vestentlig som mangler, lille Malle skal jo selvfølgelig også stilles! :)

Jeg tror meg må slutte å skrive innlegg her på morgenen :P

  • Like 1
Skrevet

Tuva kommer nok, litt usikker på Trym, for selv om det er en Britisk dommer så har hun satt opp hunder som er den rake motsettning til han før.

Skrevet

Blaze i veteran og Talli i champion.

Kan det være at Talli FAKTISK har pels for første gang i november? Krysser fingrene for det. Så langt i hennes 5 år gamle liv så er hun totalt nedrøytet nov :P (og det er jeg jo alltid like glad for...)

Skrevet

Jeg skal på lørdagen med Freke.

Denali tar jeg ikke med, og Fjellbris er for ung med 5 dager! aaargh!

Blir gøy og skal se et par finske hunder for første gang in real life. Lurer veldig på hvordan de ser ut. Har sett mora deres et par ganger - og hun er også med om jeg ikke husker feil.

Ellers regner jeg med at jeg vet om 3-4 andre som kommer også, minst. Moro :D

Og så blir det maasse huskyer på utsiden av bygget :)
  • Like 6
Skrevet

Vi skal :D Kanskje vi klarer en juniortittel i år og?? Da må iallefall Nitro begynne å SPISE og ikke se ut som en mynde innen den tid :lol:

Ellers stiller jeg Ophelia, Bali blir nok bare med som maskot (tror jeg).

Skrevet

Vi skal :D Kanskje vi klarer en juniortittel i år og?? Da må iallefall Nitro begynne å SPISE og ikke se ut som en mynde innen den tid :lol:

Ellers stiller jeg Ophelia, Bali blir nok bare med som maskot (tror jeg).

Har du lyst å steppe inn å hjelpe meg med Betty? Da er jeg hvertfall 100% sikker på at hun får en fin opplevelse - å jeg klarer - kanskje, å gi slipp på kontrollfreaken i meg :P - Hun går i champion - men det kan jo når jeg tenker meg om hende du også stiller i championklasse med Offe.... æææææh

  • Like 2
Skrevet

Jeg skal...ta MASSE bilder! Gleder meg! Skal prøve å få tatt flere bilder av sonishundene i år! Nå vet jeg litt mer hvem som er hvem! :P

Ikke glem berner ringen da :angel: :D .

Jäger :heart: skal så klart som Mona sa oppi her,Gross skal også bare for at han er den han er :heart: :heart: .

  • Like 3
Skrevet

Vi skal selvsagt!

Håper å få til en oppdrettergruppe :)

Edit: Anette! Du må komme med Kasko! Kanskje vi får til en hel-sort oppdrettergruppe?

  • Like 4
Skrevet

Jeg kommer! Skal ikke stille hund, men jeg drar for å treffe Helene (Bris sin oppdretter) og flere av søskene hennes (Bris altså) igjen, og så er det jo morsomt å ta turen bare som "turist" også. :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...