Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Halveis! Endelig begynner den verste kvalmen å slippe - så jeg føler meg periodevis som et menneske igjen, ikke bare et grønt monster som pendler mellom doen og sofaen. :aww:

Lille knøtt sparker og herjer, og i går var det så tydelig at vi kjente det veldig godt utenpå magen. :D

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Halveis! Endelig begynner den verste kvalmen å slippe - så jeg føler meg periodevis som et menneske igjen, ikke bare et grønt monster som pendler mellom doen og sofaen. :aww:

Lille knøtt sparker og herjer, og i går var det så tydelig at vi kjente det veldig godt utenpå magen. :D

Woho! Grattis med halvveis ;)

Her har det også vært vill aktivitet i går og i dag :lol: De setter i gang når jeg skal legge meg! Også blir det stille, så begynner de når jeg våkner igjen :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lenge siden jeg har vært her inne og skrevet noe særlig nå, vært litt hektisk siden vi fikk barn gitt :P

Gratulerer med å være halveis, Rak, du er på vei inn i den koseligste perioden nå :) Og selv om jeg ikke føler noe som helst behov for å bli gravid igjen sånn umiddelbart, så misunner jeg deg og Wednesday litt den sparkinga, for det er så utrolig koselig. Det var mange måneder hvor verden min bare stoppet opp når han var skikkelig aktiv inni der, for det er virkelig en kjempedeilig og utrolig spesiell følelse :wub:

Nå har jeg virkelig begynt å finne formen igjen, og det er så deilig å føle seg litt mer seg selv igjen etter slutten på graviditeten og tiden etter fødselen. Kroppen min har kommet seg etter operasjonen og bekkenløsninga, og jeg har fått tilbake energien, så nå har vi fått gått oss noen gode turer, og vært litt på besøk og sånt. På fredagen var vi ute og vandret i byen i fire timer, faktisk! Er riktignok støl enda da :D

Guttungen vokser som et uvær og er stort sett veldig grei å ha med å gjøre, og i det siste har det kommet et par virkelig hjertevarmende smil :wub: Desverre har han hatt mye luft i magen, så det har vært noen skikkelig kjipe netter. Men eg har begynt å drikke ammete, og så skal vi kjøpe oss noen nye flasker, for han svelger mye luft når han spiser fra flaske. Så det ordner seg nok. For jeg skal ikke ha noen kolikkbaby asså, så det må bare gå over :P

Og så har jeg lært meg hvordan jeg kan amme og spille xbox samtidig, så vi koser oss med mass effect 3 :D

Og obligatoriske babybilder:

Her demonstrerer han karateskillsa i jakke og sko fra tante Mari

1596_zpsb9ec499a.jpg

Og så er han tydeligvis mfk-fan som sin mor, for bodyen fra onkel falt ikke i smak :D

2013-03-31011652_zps530d2480.jpg

1576_zpsf37a3fa8.jpg

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er kanskje ikke dagen å annonsere at man faktisk er gravid på :lol:

Tenk deg da å skulle prøve å fortelle at babyen er født første april, når det egentlig er to måneder til termin :ahappy:

Gratulerer med dagen til L i dag! Utrolig at jeg har vært mamma et helt år allerede!

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenk deg da å skulle prøve å fortelle at babyen er født første april, når det egentlig er to måneder til termin :ahappy:

Gratulerer med dagen til L i dag! Utrolig at jeg har vært mamma et helt år allerede!

Gratulerer!! Tiden flyr! Synes det går alt for fort jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer!! Tiden flyr! Synes det går alt for fort jeg.

Ja det er helt merkelig:) Nå er det bare en uke til hun skal til dagmamma for første gang, og noen få måneder til det er barnehage. Skummelt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maren: Liam er så nydelig!
Og Torgrim også selvsagt!

Er så stolt av gutta våre! Sindre har i løpet av helgen lært seg å svinge, stoppe og HOPPE på slalomski!
Vesle tassen (er'n ikke fortsatt baby da?) Magnus stod selv nedover bakken, men måtte fanges, for stoppegenskapene var det værre med :lol:

Laget en liten video av ferien vår, i Gangnam style. Have a look! Den er dessverre stengt for mobil grunnet opphavsrett (musikk), men dere med data: SE da vel! :D



7247_360087997433666_912293347_n.jpg

537411_359932467449219_1085139539_n.jpg

6672_10152700221920483_640363468_n.jpg
  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...