Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Yey... Mops vant gruppen. Er ikke så veldig imponert jeg...

Neeei, den ble nr.2. :P

Pommen vant.

  • Svar 776
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Skrevet

Jeg glemte å skrive at jeg likte Pommen også. :)

Mopsen hadde vel mye 'masse' ja og orket ikke løpe skikkelig siste runden.

Skrevet

Setterne går i morgen, og jeg er SÅ fristet til å dra bort for å se. Trodde egentlig jeg skulle være bortreist denne helgen, men selv om det ble forandringer i planene så bør jeg bruke dagen på å lese, ikke på å dra til Crufts...

Ellers så synes jeg at det var bra gjort av veterinæren å faktisk våge og diskvalifisere hundene hvis vedkommende så grunn til det. Kan tenke meg at det er en del rasefolk/oppdrettere/eiere i opprør akkurat nå.

  • Like 1
Skrevet

Eller bare så ekstrem at de ikke vil premiere den slags?

Ja, var det jeg mente med vrak egentlig :P

Setterne går på lørdag, og jeg er SÅ fristet til å dra bort for å se. Trodde egentlig jeg skulle være bortreist denne helgen, men selv om det ble forandringer i planene så bør jeg bruke lørdag på å lese, ikke på å dra til Crufts...

Ellers så synes jeg at det var bra gjort av veterinæren å faktisk våge og diskvalifisere hundene hvis vedkommende så grunn til det. Kan tenke meg at det er en del rasefolk/oppdrettere/eiere i opprør akkurat nå.

Du må jo dra! Vi vil ha en inside-sonis og masse bilder! Og helt enig, bra gjort.

Skrevet

Resultatene har begynt å tikke inn - hurra :D

Norskoppdrettet og norskeid veterantispe "Fab Four's Feel Free" ble nr 3 i veteran bitch. Når hun tok sitt engelske CC ble hun BOS bak ingen andre en Vbos The Kentuckian ;) Hun er forøvrig 10 1/2 år ;)

Skrevet

ser på heelwork to music og hvordan de forklarer hvordan hundene blir klikkertrent og at man ikke legger hendene på hunden og ikke bruker tvang. Fin konfransier!

  • Like 1
Skrevet
Må si att den cavalieren ikke hadde noe pent hode.. Trodde de hadde lengre snute enn det? Ser jo ut som en mops i tryne jo.. Eller er det slik de skal være?

Hvis ikke jeg ser feil så var det denne som vant:

b_toy4.jpg

Kort snute har den jo, men ikke helt mops enda. Du blander ikke med king charles spaniel da?

2011_KCS_BOB.jpg

Jeg så riktignok ikke livesendingen i går da, har bare sett bilder nå.

Skrevet

Sitter å ser på gruppe bedømmingen av toy fra i går. Men så legger jeg merke til Coton de Tulear-en:

23wl21j.png

Sjekk den overlinja, da! Skal den virkelig være sånn? :|(sorry dårlig kvalitet. Nettet er tregt og ser videoen i 240p..)

Skrevet

Gah! Må vente helt til søndag for myndene. Ble så glad da dere nevnte italiensk mynde, men den er jo selvfølgelig i toy group i uk ja..

Skrevet

Sitter å ser på gruppe bedømmingen av toy fra i går. Men så legger jeg merke til Coton de Tulear-en:

23wl21j.png

Sjekk den overlinja, da! Skal den virkelig være sånn? :|(sorry dårlig kvalitet. Nettet er tregt og ser videoen i 240p..)

Coton de tulear er en rase som IKKE skal ha rett overlinje - den er på et tidspunkt blandet med bedlington terrier, og skal altså ha en buet overlinje.

  • Like 1
Skrevet

På Mops ble BIM norskeid tispe, Elisabeth-Tangetoppen sin vakre mestvinner tispe, N S DK NORD CH TANGETOPPEN`S HOT AND SPICY. (halvsøsteren til Hector)

Flere Tangetoppenmopser som også ble plassert i de forskjellige klassene :

Yearling dog: 3rd.

TANGETOPPEN¦S MYSTERIOUS IHLE GRANDE JWW-11, EUJW-11

Open Dog: 2nd

N S DK NORD CH TANGETOPPEN`S BEEF CARPACCIO

Yearling Bitch: 1nd

TANGETOPPEN`S SUNNY COPACABANA

Ser også flere svenske importer og svenske hunder som står blandt topp 4 :)

Skrevet

Coton de tulear er en rase som IKKE skal ha rett overlinje - den er på et tidspunkt blandet med bedlington terrier, og skal altså ha en buet overlinje.

Aha, ja men da har jeg lært noe i dag også! :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Den går vel om ikke så lenge...

Jeg er dødsimponert over at Finsk Lapphund plasserte seg i oppdretterfinalen... DET skjer skjelden det, men han likte tydeligvis spisshunder dommeren :).

Ellers så er clumberspaniel strippet for sin BIR tittel i dag - den gikk heller ikke gjennom vetsjekken.

I morra får vi kanskje ikke se schæfer i finaleringen da kanskje.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...