Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 4.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk 5 på eksamen!  5!    

Sonen, hils på Lyn!  

Møtte en rosa goldendoodle på tur i dag. Den hadde tygget hull i en tube med konditorfarge, og husets femten år gamle datter hadde tatt ham i dusjen for å få det av. Men det kom ikke av, det bare ble

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Godt Nyttår sonen!

Måtte 2016 bli et fantastisk år på alle måter for oss alle :)

Veldig enig! Måtte alle tobeinte med diagnoser og vondter bli friskere og mer smertefrie enn de trodde var mulig, måtte alle firbeinte holde seg friske og skadefrie, måtte de med dårlig råd få det romsligere, måtte de med valpeplaner finne drømmevalpen og måtte 2016 bli fullt av sjokolade, rødvin, flotte skogturer og haugevis av konkurransemeritter!

  • Like 18
Skrevet

 

Sitat

Hahaha! Jeg har et tårn av ferdigleste bøker på soverommet mitt. Mangler hylleplass nede så de får ligge der til jeg har ordnet noe. Å ligge og lese på senga er en av livets store gleder! :ahappy:

Jaaaaa... Det er så deilig :). Jeg blir nesten panisk jeg, om jeg ikke har flere bøker liggende klare - tenk om jeg går tom for bøker liksom? Hva gjør jeg da? 

Nei, NÅ må vi vel gå og legge oss da... jeg fikk litt vondt da vi var ute for siste luftetur nå, for en hund borti der --> bjeffet i fistel hele tida mens vi var ute... det smalt litt fortsatt og den hørtes litt panisk ut, stakkars... og det hørtes ut som om den stod ute? Stakkars... :(. Nei, ta med meg ny bok og legge meg da.... 

Skrevet
11 minutter siden, Annik skrev:

Jeg endte opp med å sitte her alene og vurdere fram og tilbake, så stakk jeg heller ned til sentrum og hilse på folk klokka 12. Da har jeg i det minste vært litt sosial i dag :P 

haha.. Ja, da var du i det minste litt sosial :P 

--

Godt nytt år, folkens :ahappy: 

Skrevet

Godt nyttår, kjære Sonen! :heart: 

Håper det blir et fantastisk godt år for to- og firbeinte!

 

Selv gleder jeg meg max til valpehenting i januar nå :wub: 

  • Like 5
  • mushi pinned this emne
Skrevet

Godt nyttår, alle sammen! Håper dere har hatt en fin feiring, enten det var i stort selskap eller alene, rolig eller rølpete eller, på jobb eller som en helt vanlig kveld. Jeg håper selvsagt også at 2016 blir et godt år for dere, med masse gode opplevelser! :)

Selv har jeg tro på at 2016 blir "mitt år". 2014 og 2015 var tidvis veldig kjipe, selv om det også har vært noen gode oppturer innimellom. 2016 blir nok det hittil mest spennende, i hvertfall i mitt voksne liv! Jeg gleder meg :)

Forsetter: gjøre det beste ut av det jeg får utdelt, prøve å være en god utgave av meg selv. Det innebærer bla. en dæsj ekstra tålmodighet, både overfor andre og meg selv. Jeg skal bli flinkere til å sette pris på det jeg har og der jeg er akkurat nå :)

  • Like 6
Skrevet

Godt nytt år, folkens!

Glam håndterte fyrverkeriet helt utmerket - han lå på ryggen og sov under juletreet da det begynte (han ligger ofte der, og dulter borti pynten med potene som en annen liten pusekatt), og da lå Foenix i sofaen under et pledd med meg. Det ble for varmt for henne etter hvert, så hun gikk ned, og da smatt Glam opp i sofaen. Han tittet ut av vinduet et par sekunder da det smalt på det verste, før han krøllet seg sammen og la seg oppå meg. Godt å se at han tar det lugnt.

Det var overraskende mye fyrverkeri, men samtidig bor vi såpass høyt oppe at vi nok har utsikt til ganske mange hus selv om jeg ikke har mange naboer. Det var dog bare konsentrert til en periode fra 2345 til 0015, så meget fornuftige folk her.

1919055_10156272081710136_23458802370946

  • Like 8
Skrevet

2016 lover godt. Etter et 2015 hvor jeg mistet alt av nettverk og bekjentskaper, kan jeg nå kjøpe PlayStation med god samvittighet. Snakkes i 2022.

  • Like 8
Skrevet

Da har jentene fått mat og blitt lufta, og jeg har fått sjekka katta (hun hadde det bra), og det rakk jeg før en eller annen nabo fant ut at eyh, vi har jo mer fyrverkeri igjen! Tror det er det som irriterer meg mest med nyttår og raketter, at de skyter opp i hytt og pine et par dager før og gjerne et par dager etter nyttår. Men nå er det natta! Jeg er trøtt jeg :yawn: 

Skrevet

Engla tok fyrverkeriet med knusende ro! :D Elvis forholdt seg også rolig, viper var satt bort på hundepensjonat langt inne i skogen for å slippe å utsettes for det :) 

Engla klarte også å legge seg til å sove på stuegulvet, selv med 10 ukjente mennesker i hus! 

Godt nytt år!

  • Like 2
Skrevet

Godt nyttår sonen :):):):):):):):):):):)

.....som ikke vil nøye seg med én smily, fra mobilen er nemlig 1smily =11 :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

  • Like 3
Skrevet

Her gikk nyttårsaften fint, hundene sov helt uten reaksjoner. Så gikk vi ut 0530 og så er det noen løkhuer som presterer å sende opp rakett i parken rett ved oss, typ 40 meter unna oss..:gaah:Banzai ble superskremt og bjeffa som bare det, jeg reagerte naturligvis ikke riktig, for jeg skvatt jo selv:wacko: Skulle tro det var trygt å gå ut så sent.. Han avreagerte kjapt da, mye kjappere enn meg. For jeg eksploderte.

Vi huka tak i de vi trodde det var, men de påsto det var noen andre som løp avgårde, så jeg vet ikke jeg... Har spilt av noen rakettvideoer i ettertid nå, og han bryr seg ikke nevneverdig, så satser på det gikk bra. Men det var jaggu meg frustrerende altså. 

Hvorfor er raketter en greie?! Jeg fatter det ikke:gaah:Og ja, reaksjonen min kommer av at jeg har hatt skuddredd hund før, og det var så vanvittig vondt og kjipt å se den frykten hver gang det var smelling av noe slag.

Oh well, godt nyttår sonen!:)

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Nyttårsaften ble stille og rolig. Bizi opplevde raketter for første gang. Hun kikka på meg for å se min reaksjon,og jeg latet som at det er helt naturlig at det plutselig smeller ute. Hun kjefta litt i kor med Timmy,men ellers ingen reaksjoner. Klokken tolv lå vi i senga,og da smalt det ganske bra,men det var ingen reaksjoner fra henne. Begge sov godt i natt.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...