Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September!


Recommended Posts

Skrevet
2 hours ago, Stine said:

Og jeg tok feil, grundig feil. Takket være vår forrige og nåværende regjering er det lov å selge alkohol på valgdagen, og alkohol ble det solgt mye av... :| 

Det er jo en dag man vil feire og feste, more than anything. Ja, og/eller drikke sorgene vekk. Politikk er jo som et lagspill, og tilstandene når et av lagene vinner er som en fotballkamp. Noen feirer, noen drukner seg. Synes ikke det er rart at det selges mye alkohol, og det er jo kjempebra for deg/din sjef å tjene ekstra penger på en dag som elleres ville stått i 0.00,-

  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

SÅH letta nå! Det var far og yngste sønn som var her, de likte Uno kjempegodt! Uno oppførte seg fint, selv om han stjal en sko... De var inne og kosa litt, så gikk vi ute en liten runde og kasta litt

Jeg er så lykkelig nå! Det første som møtte meg da jeg og søsteren min dro for å lete i dag var nøklene mine som hang på et gjerde rett ved bilen!!! [emoji3][emoji3][emoji3] Hadde egentlig mistet håpe

Hjemme fra jobbintervju - kryss fingrene for at de andre 5 som var til intervju har driti seg ut...

Posted Images

Skrevet
2 timer siden, Eliandrea skrev:

Stort sett går det greit... men om vi noengang møtes skal jeg fortelle deg om bergensfaren, datteren og gullfisken på dyrebutikken ?. 

:lol::lol: 

Skrevet

I dag er en intervall-dag. Slettes ikke i form, men forsøker å gjøre litt husarbeid innimellom sofingen. Jeg har i hvert fall fått lest og kastet en bunke med reklame, ryddet en benkeoverflate, og vasket en kum med oppvask. 

Jeg skulle ønske det var nok til at det så ut som om jeg har gjort noe, men det er nok av rot å ta tak i. Jeg har hatt det for travelt i det siste...

Skrevet

Ble ikke noe fotografering, det begynte å regne... kjenner jeg er lei av dette lunefulle været:no:

Jeg trenger en god solskinnsdag..

Her er det regn, sol og torden om enn annen.

 

Skrevet

Er jeg irritert på meg selv, hvorfor skal jeg ALLTID gjøre ting i siste liten
Det er ikke noen overraskelse at jeg reiser på jakt i morgen og jeg har hatt flere kvelder å pakke på. Hadde til og med en plan for å unngå at jeg skulle ende opp med å nipakke i kveld (som det ender opp med). Jeg er håpløs ....det skjer hver gang. Ærre mulig :icon_confused:

 

Skrevet
19 timer siden, Justisia skrev:

Trist å lese at det er slik. 
Skolene er pliktig til å tilrettelegge slik at alle får den individuelle læringen de har krav på. Så forstår godt du er skremt. 
Hva sier fylkesmannen til dette? 
 

Fylkesmannen er ikke koblet inn. Hadde det vært opp til meg hadde dette blitt tatt tak i asap (eller egentlig for mange år siden...) men mine foreldre orker ikke. Og jeg forstår dem så utrolig godt. For en kamp de har, hver eneste dag for å bli sett, hørt og få hjelp. Her får man ingenting av seg selv akkurat :/  

16 timer siden, Tinkie skrev:

Dette blir jeg helt kvalm over... I mine klasser skal ALLE elevene få LÆRE! Samme hvor lite jeg føler de lærer, så skal de få føle på FREMGANG!

Så godt å høre :wub: 

12 timer siden, lijenta skrev:

@Paranomia jeg har også reagert på hva dem lærer på skolen. JA det er variert hva den enklete kan lære pga utviklingen stagnerer, men dem bør jo få lære litt så dem får litt mestring ja utover det å telle til ti når personen sin utvikling ligger over det

Jepp. Jeg er helt satt ut jeg. Fant forøvrig en god video her om dagen, skal se om jeg finner den igjen. En utrolig klok dame som har fått oppleve nettopp dette. Nå var dette om stemmeretten, men sier en del om det likevel. 

 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Lola Pagola skrev:

Litago kanelsnurr vant og valget! Deprimerende... ville ha banan!

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Æsj! Jeg ville også ha banan! Drikke en kanelsnurr liksom? Næh. 

Jeg sitter i sofaen og hoster og snørrer, var skikkelig dårlig i natt og måtte stå opp for å ta ibux da hode og kropp verka så jeg ikke fikk sove. Hundene har fått en liten tur i skogen, jeg får så dårlig samvittighet av å la være når jeg faktisk klarer å gå på beina. 

 

  • Like 1
Skrevet

Idrettsdag overstått, og til og med i delvis sol og oppholdsvær! Tror det er tredje gangen etter at jeg begynte å jobbe der for ni år siden at det ikke har regnet på idrettsdagen :P Snart ut på tur med småsnuppene, før det blir litt mat og tilbake på jobb til foreldremøte.

Forresten - la inn krav i Gjensidige på søndag kveld, nå er det utbetalt. De er gode på det der altså!

Skrevet

Dæven så dårlig jeg ble. 

Klarte å karre meg inn på soverommet i let etter smertestillende og kvalmestillende. Kunne ikke finne kvalmestillende, så spydde som en gris og satt og holdt meg fast i nattbordet, hele verden snurra godt gitt. 
Fikk så absurd vondt i mageområdet, men det begynner å bli litt bedre nå. Fortsatt litt susete og puls på 112 men kjennes ikke ut som jeg skal dø mer ihvertfall :P

Skrevet
4 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Det er jo en dag man vil feire og feste, more than anything. Ja, og/eller drikke sorgene vekk. Politikk er jo som et lagspill, og tilstandene når et av lagene vinner er som en fotballkamp. Noen feirer, noen drukner seg. Synes ikke det er rart at det selges mye alkohol, og det er jo kjempebra for deg/din sjef å tjene ekstra penger på en dag som elleres ville stått i 0.00,-

For å si det sånn, så var det ikke pga valget at disse festet/druknet sorgene sine :lol:

Hjelpes, takstmann allerede nå på torsdag og bilder neste onsdag :frantics:

  • Like 1
Skrevet

Her har det vært bygevær i hele dag, hadde flaksen på min side og fikk opphold en drøy time når vi gikk tur :ahappy:

Lage middag nå også forberede kurs.

Skrevet
Just now, mushi said:

Regn - sol - regn - sol - VIND! - regn - sol - regn

Gøy på tur! 

Jeg sto og longerte hest idag da himmelens sluser åpnet seg. Vi ble fort ferdige for å si det slik. :P Jeg har fint lite imot moderat regn, men når du omtrent kan svømme så synes jeg det blir litt mye. :lol: 

  • Like 2
Skrevet
8 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Rekkverket på den ene kortsiden av verandaen er malt. Ting Tar så innihampen mye Tid! Men fint blir det! 

Jeg sliter med det samme fenomenet. Mamma kommer på besøk om to uker og gleder seg til å se alt jeg har fått gjort av oppussing siden hun var her for en drøy måned siden. Og det er cirka ingenting. Jeg er syk og hjemme fra jobb i dag, men føler likevel på at jeg burde fått gjort noe :-( Det begynner å haste, men jeg er jo sliten...

Skrevet
4 timer siden, Paranomia skrev:

Jepp. Jeg er helt satt ut jeg. Fant forøvrig en god video her om dagen, skal se om jeg finner den igjen. En utrolig klok dame som har fått oppleve nettopp dette. Nå var dette om stemmeretten, men sier en del om det likevel. 

Ja det er bare trist at dem ikke skal stilles forventninger og krav til ut fra dems forutsetninger. Har en gang stilt spørsmålet når vet vi at den personen med den psykiskefunksjonshemningen  ikke klarer å lære mer av enkle ting? JA det kan ta et helt år å lære å knyte skoa eller ikke klare det i det heletatt. Men det er da noe denne personen trenger videre i livet sitt og det kan bli mestring av det. 

Skrevet

Noen som vet hvorfor det lukter rart og mye når jeg slår på forsterkerene? Lukter nesten brent lakris, ekstremt intenst og svir i nesa. Blir ikke brukt så mye men er helt merkelig at det lukter så sinnsykt mye av dem.. 

Skrevet
2 minutter siden, Ozzy skrev:

Noen som vet hvorfor det lukter rart og mye når jeg slår på forsterkerene? Lukter nesten brent lakris, ekstremt intenst og svir i nesa. Blir ikke brukt så mye men er helt merkelig at det lukter så sinnsykt mye av dem.. 

Varmgang av noe slag? 

Skrevet
6 minutter siden, Krutsi skrev:

Varmgang av noe slag? 

Mulig men lukter ikke svidd-svidd heller. Mer lakris, men veldig intenst og svir i øya :lol:

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Mulig men lukter ikke svidd-svidd heller. Mer lakris, men veldig intenst og svir i øya :lol:

elektrisk svidd lukter annerledes enn svidd støv, mye skarpere

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Mulig men lukter ikke svidd-svidd heller. Mer lakris, men veldig intenst og svir i øya :lol:

Jeg tenker fortsatt varmgang og potensiell brannfelle :P

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...