Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du hilst på en pitbull?   

95 stemmer

  1. 1. Har du hilst på en pitbull?

    • Ja
      53
    • Nei
      42


Recommended Posts

Skrevet

Bare for min egen nyskjerriget. Ser ofte i diskusjoner ang pitbull at "alle" mener de er fantastiske hunder i rette hender og svært mange fremstiller det som at de har hilst på en bøtte av de. Så bare lurer på hvor mange her som faktisk har møtt en :lol:

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, jeg har møtt mange.  Sånn til info ble det solgt plenty pit buller som stort sett ikke var annet enn papirløse amstaffer, amstaffblandinger eller pit-mixer. Så selv om eier selv trodde de had

Hehe, jeg skjønner hva du mener, @Red Merle.  Grunnen til at jeg er i mot raseforbudet er feks ikke fordi jeg synes at pitbuller og amstaffer er så fantastisk pene og morsomme hunder (de virker kjempe

Posted Images

Skrevet

Det har jeg :) Veldig mange år siden, og jeg skal innrømme at jeg var både skeptisk og fordomsfull før jeg ble kjent med den. Men det var virkelig en helt fantastisk og herlig hund. Min erfaring begrenser seg dog til det ene individet ;) 

Skrevet

Ja, i hundepensjonat en sommer for noen år siden. Litt gretten hund. Pent utseende.
Forøvrig er her en del amstaff i byen her... har møtt noen på tur, og det jeg har merket meg er hundeaggresjonen. Men eierne hadde god kontroll på hundene.

Skrevet (endret)

Flere ganger,i Oslo for ti-tolv år siden. Veldig trivelig mot alle folk,ikke mot de fleste hunder.Og i Danmark for noen år siden.

 

Endret av Toril
La til noe.
Skrevet

Ja, jeg har møtt mange. 

Sånn til info ble det solgt plenty pit buller som stort sett ikke var annet enn papirløse amstaffer, amstaffblandinger eller pit-mixer. Så selv om eier selv trodde de hadde en ren pit bull og svarte det til de som spurte, så var det ikke nødvendigvis en ren pit bull. Ikke det at det spiller så himla stor rolle akkurat, det er bare hunder uansett, men det er kanskje interessant for noen.

  • Like 4
Guest Jonna
Skrevet

Ja i Sverige :) 

Var en med AK som også hadde det. Utrolig fin hund. :wub: Men fikk da ikke være med eieren på jobb, som da jobbet i hundedagpark. Hun hadde sluttet la den hilse på andre tisper ved 2-3 år og generelt slapp den aldri løs om det fantes sjanse for at det var andre hunder som den ikke kjente og gikk sammen med (hannhunder den enten hadde kjent fra valp eller vokst opp med).

Skrevet

Jepp, flere i utlandet, teller det? Samtlige har vært så ekstremt glade i folk at det gjorde litt vondt når spredde all sin kjærleik. I de aller fleste tilfeller eid av folk med store muskler og tatoveringer, men alle var klare på at deres hunder ikke fikk være med andre hunder i fri flyt. En var eid av en uteligger, men han var kastrert og mest opptatt av eieren sin og barn. Helle ville holde de med selskap, men men min mor var alt hysterisk, så tenkte på hvordan det ville være å frakte psykiatrisk pasient hjem ... Ville jeg fått straff? Jeg synes kanskje det var likegreit å ikke teste det. 

Jeg skal vel også innrømme at jeg møtte en i år, som jeg ikke klarte å la være å kaste meg over. Det gikk jaggu fint og eier var så blid og hyggelig atte.  Nei, ingen får vite hvor i landet dette var, ikke en gang på pm ;) Eier var en person som var oppegående og flink med hunden sin, hunden hadde ingen arr og var neppe brukt til kriminelle aktiviteter. Hvorfor noen vil ha slik hund? Jeg å vil ha en slik hund om forbudet blir opphevet. De er griselekre når de er i form!

Det som er en gjentagelse over hele lista er at alle faktisk er klar over at dette er hunder med litt eksplosivt gemytt og unngår å la de "leke" med andre hunder. 

  • Like 1
Skrevet

Ja jeg har kjent og bare hilst på flere. De var veldig fine hunder. Men den ene som angrep min, og førte til at min ble avlivet har gjort at jeg sliter med den slags hunder, selv om det er flere år siden det skjedde...

Skrevet
Akkurat nå, Deadline skrev:

Er ikke vanlig staffe en type pitbull da? Eller tenker dere spesielt på de ulovlige fra USA?

Pitbull er en egen rase, og er IKKE en vanlig Staff :)

Skrevet

Søskenbarnet mitt hadde en Am Staff tispe som var verdens herligste vesen, hun var alltid kjempeglad, hun var vel født i 2001 og forbudet mener jeg at kom i 2002?

Så vidt jeg vet så var denne hunden verken hundeaggresiv eller noe slikt, hun gikk alltid løs og var med i stallen hvor søskenbarnet mitt jobber hver dag. Ble vel stilt litt for morro skyld i sin ungdom. Det begrenser seg til dette ene møtet for meg, og jeg er litt usikker på om man ser på am staff som en pit bull, så hvis ikke beklager jeg, jeg kan ikke så mye om pit bull nemlig, men har da skjønt at når noen har en "pit bull" blanding så er det nok ikke det. 

Skrevet
53 minutes ago, Debbie said:

Ja jeg har kjent og bare hilst på flere. De var veldig fine hunder. Men den ene som angrep min, og førte til at min ble avlivet har gjort at jeg sliter med den slags hunder, selv om det er flere år siden det skjedde...

Herregud, det skjønner jeg godt. For en traumatisk måte å miste hunden sin på :( Håper du etterhvert får møte nok fine bullehunder til at inntrykket ditt blir bedre, men forstår om det sitter hardt ja. Klem til deg!

42 minutes ago, Deadline said:

Er ikke vanlig staffe en type pitbull da? Eller tenker dere spesielt på de ulovlige fra USA?

Pit bull brukes både om renraset amerikansk pit bull terrier og som paraplybegrep for alle bullehunder og blandinger av disse :) apbt , amstaff og staff er svært nært beslektet. I prinsippet samme hunden, bare litt forskjellige grener av bulle-treet liksom. Pit bull ble utviklet fra staffen og amstaffen ble utviklet fra pit bullen uten noen andre raser blandet inn. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...