Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå februar


Guest *Kat84*
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har kjøpt et ***** hus.   https://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=91368606&fks=91368606   Vi EIER et hus.    

...spretter jeg innom for å fortelle at 12 små nøster har funnet veien ut, resten jobber med saken.  

Søtbass (sånn helt seriøst, han er usedvanlig vakker? Ikke sant?  )          

Posted Images

Deilig at februar er her, det føles så mye nærmere vår når januar er over :) 

Venter på første pasient mens jeg spiser et eple. Vi har verdens koseligste sekretær som er som ei bestemor for oss og tar med fersk frukt og annet godis som hun danderer så fint og legger frem på personalrommet vårt. Små hverdagsgleder :) 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morn,  fremdeles kvalm og vondt i magen,  men har ikke kasta opp på 12 timer,  jeg øyner håp! Bestilt ingefærøl og noe salt av gubben,  så får det når han levert frk. Vilikke i barnehagen og kommet hjem fra butikk. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Ja tiden har gått alt for fort. :huh:

I dag er jeg sår i alle slimhinner som kan bli rammet av viruset som går, og søvnen har uteblitt i natt. Nå skal jeg prøve å få meg en powernap  før jeg pakker meg inn i glava eller noe for å holde varmen på tur. :aww:

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

  • Like 14
Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Gratulerer med dagen! :D

Også a og b, og alt det der... Jeg ble jo supernysgjerrig av å lese det der! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Annik skrev:

Gratulerer med dagen! :D

Også a og b, og alt det der... Jeg ble jo supernysgjerrig av å lese det der! :lol:

Takk :D

Det kan hende det kommer et gårdsbruk (gammelt sådan) til salgs på drømmeplassen min :D

  • Like 16
Lenke til kommentar
Del på andre sider

34 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Gratulerer med dagen! 

 

 

I dag stod jeg ikke opp før sånn ca nå. Det var deilig det! Etter å ha stått opp 4 og 6 de andre dagene denne uka. Var litt sliten så deilig å få sovet ut og slappet av litt i senga før man måtte stå opp. :D

Da er det vel egentlig bare å hive seg over bøker om to strakser så jeg får lest litt før jeg må på ekstraskift på jobb. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Bare ikke kall det pannelykt, det gjorde jeg en gang og ble grundig mobba på sonen. :aww:

Sonen mobber da INGEN... vi bare påpeker tabber... :aww: 

11 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Og når det gjelder polyamori, jeg slår (som kjent) et slag for zeroamori! FREEDOM!! :lol:

Støttes 100% :lol: 

43 minutter siden, Stine skrev:

Jippi, februar :D I dag er jeg vel offisielt voksen? Ikke lenger i 20 årene,men 30 :D Også fikk jeg gode nyheter av fetteren min i går, håper, håper det er så bra som det virker! For da kommer livet våres til å ta en ny vending!

Grattis med dagen :bananas::flowers:

Gårsdagens lidelse: Jeg hadde brukt opp månedskvoten hos Icenet - og da var nettet så tregt at jeg ikke orket å være pålogget engang. Det gikk egentlig helt fint, men jeg kjente på noen abstinenser ja :o 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nesten mørketid ute her, selv om jeg er lengst sør i landet. Spist opp havregrøten min, så nå må jeg slappe av litt med et strikketøy før jeg begynner på noe fornuftig.

Skrullehunden er frisk og i full vigør. Forstår at det er lenge siden vi har hatt valp. Denne har enda valpetendenser, og jeg må hele tiden være på vakt for å hindre at han gjør noen bølleting. Men han er smart også, så han lærer (og avlæres) ganske raskt ser det ut for.

Men det å kunne gå tur med to problemfrie, voksne, fornuftige hunder som verken slåss, stikker av eller stikker etter vilt eller beitedyr er visst en saga blott. Jeg savner den hunden vi mistet for en stund siden så det gjør ondt langt ned i hjerteroten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...