Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
3 timer siden, 2ne skrev:

 

Glemte: @Pippin&Symra, både Nora og Ali har hatt en runde hver seg med diare, Ali hadde forrige helg og Nora helgen før det igjen. Kanskje det er noe som går? Krysser fingrene for at det ikke er noe verre med Pippin! :) 

Mjo kanskje. Og takk for fingerkryssing! :)

Middag spist. Slappe av og se litt news, og så tur i regnet. Regn er greit det, så lenge tørre sokker og en varm kopp te venter i enden av turveien. :ahappy:

  • Svar 3.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se på den søtsaken da!

Jeg er på vei hjem med valp  Han er bitteliten. Og veldig trøtt. 

Jeg har fått meg ny jobb! I Elverum! 

Posted Images

Skrevet
5 timer siden, Teserere skrev:

Kommet hjem fra en fantastisk tur i Aurlandsdalen! Den kommer jeg til å leve lenge på :D Regn 2 dager og sol siste dagen! Flott tur som anbefales skikkelig!

 

Så vakkert!
Står ruta du gikk på ut.no eller noe slikt?
Vil gjerne ha link :D

 

4 timer siden, Symra&Pippin skrev:

 

 

God bedring til gamlemannen! Håper diaréen bare er at magen hans ikke er så glad i våtfôret :hug:

 

3 timer siden, Wednesday skrev:

Takk! Jeg kom liksom ikke på noe som passet bedre jeg. Og med Rafiki har jeg jo navnet klart til neste hund også, som da må hete Sadiq :D 

 

Grattis med navn, det ble jo bra :thumbs:
 



Vi har gått til Fantekjerringkollen i dag. Ikke akkurat noen spektakulær tur, men en fin tur i finværet med Denali og Beringia (er meg og Beringia på bildet) . Nå venter jeg på at temperaturen skal synke så resten av gjengen skal få trukket litt, bortsett fra Naisha da. Hun har jo valpepermisjon. Håper de kommer på lørdag, siden det er termin fra første paring :)

 

  • Like 5
Skrevet

Jeg tror kanskje tur utgår i dag, for nå har Foenix og jeg hentet søppelkassa som står 300 meter fra huset. Da jeg kom hjem kastet jeg opp, og nå kaldsvetter jeg i sofaen.

****.

Og helgegjesten jeg hadde for meg at kommer på lørdag er her om 22 timer. Og når hun sier at hun kommer klokka fire, så er hun som regel her klokka tre, hun har en effektiv gasspedal..

Skrevet
3 minutter siden, Snøfrost skrev:

 

God bedring til gamlemannen! Håper diaréen bare er at magen hans ikke er så glad i våtfôret :hug:

 

Takk!

Skrevet

Liten pause i jobben. Siste dag i barnehagen nå! Skal vaske rådhuset imorgen tidlig, så tar mamma barnehagen for meg i morgen kveld. Godt med en kjempesnill mamma :D Meg og pappa reiser derfor oppover imorgen formiddag. Skal hjem etter å ha vært i Flekkefjord i 10uker. Gleder meg så, både til å komme hjem til egen leilighet, og selvfølgelig til besteste typen min :) Veldig greit å være rundt familien, og ikke minst bikkjene, men når man er vandt med å bo alene så blir det nesten litt tungt å bo så lenge hos foreldrene igjen :P De har vært mye på hytta i ferien da, så har fått litt "fri" også. 

Også er jeg happy for at jeg får litt lønn imorgen! Skulle hatt den sist mnd, men noe galt skjedde så jeg fikk ingenting. Var redd timene mine var rotet bort, men da var de hvertfall ikke det!

Nei, vaske videre nå. Hatt hjelp idag til å polere gulvene, og jeg ligger egentlig altfor godt an. Ting har tydeligvis gått fort idag, for jeg har over 1time igjen, men bare ca 30min vasking igjen. Får skrubbe litt vegger eller noe den resterende tiden tenker jeg. 

  • Like 6
Skrevet
4 timer siden, tutle skrev:

For 1,5 år siden kom jeg hjem til at Rafiki hadde vært hjemmealene-pøbel og spist opp The Hitchhiker's Guide to the Galaxy. Jeg tenkte det var på tide å erstatte den, men lurer på om eier blir glad for hele bokserien (hadde 2/5). Hva sier dere?

Jeg hadde hvertfall blitt glad! De er bra de der :D 

1 time siden, Lola Pagola skrev:

Har visst bare likt søte valpebilder, og ikke sagt gratulerer! Så gratulerer :D Han er virkelig helskjønn :wub: 

Takk! Jaaa! :wub: 

  • Like 2
Skrevet

Burde vel kanskje sette opp igjen lista under kjøkkendisken, så ingen kvalpar plutseleg forsvinner under der når dei er i hus på søndag :teehe:

Skrevet

Muh tøft å være både Bonde og standinbonde om dagen. Først kasta ei kvige kalven sin en mnd for tidlig. Død. Så kom det en dødfødt kalv til termin. I dag måtte han ha hjelp av vet. til å jekke ut døde tvillingkalver fra ei kvige, og da jeg kom opp i stad for å hente noe, så lå kviga rett ut med strake bein, tredje øyenlokk synlig, skalv og var helt fjern. Sjekka temp - joda 39,6. Vet. er på vei og Bonden er i fjøset. Nå må vi ha noen flere vellykkede kalvinger altså (hatt noen innmellom heldigvis). Håper hun klarer seg da, men så stygt ut :(

Skrevet (endret)
6 timer siden, Siri skrev:

 Tenkte meg det nok :P 

Vi ble veldig glade (datterbarnet og jeg) da vi fant en artikkel om å ha flere sett med HP-bøker, da følte vi oss ganske så normale egentlig, for vi har bare 3 sett, vi :lol: 

Sitat

Man må bare ikke ha så mye som står over bakken som kan tisses på vøtt... men ha noen få steder som egner seg til sånt :D

Nei, bort med hekker og bærbusker og blomsterbed og sånt! :D 

Sitat

Atte... hva MENER du? Du er vel ikke irooooonisk eller? :whistle:        :lol: 

Jeg ville da aldri vært ironisk? :o:P 

Sitat

Har jeg funnet ut at jeg MÅ male stua mi... også må jeg kjøpe meg ny sofa - og jeg tror faktisk at jeg skal innvilge søknaden om helt ny sofa, ikke brukt fra finn.no.... og da må det selvsagt også kjøpes stuebord, evt kanskje jeg kan male opp det gamle? Problemet er jo at jeg ikke kan NOE som helst om oppussing av verken hus eller inventar :aww:.... Det er kanskje litt i overkant å søke etter malehjelp eller? :whistle: 

Det kommer an på stuebordet ditt. Er det sånn Ikea-pressa-har-vært-spon-men-nå-er-det-lakkert-bord-bord, så kan du nok ikke male og forvente at det blir pent. Du må enten pusse det ned eller grunne det, eller begge deler :) 

--

Sånn apropos maling, så har vi malt en endevegg i dag, ute. Da er halve huset grønt da. Det skal heldigvis regne i morgen, så kan kroppen min få hvile seg en dag :lol: 

Endret av 2ne
Skrevet
27 minutter siden, Raksha skrev:

Muh tøft å være både Bonde og standinbonde om dagen. Først kasta ei kvige kalven sin en mnd for tidlig. Død. Så kom det en dødfødt kalv til termin. I dag måtte han ha hjelp av vet. til å jekke ut døde tvillingkalver fra ei kvige, og da jeg kom opp i stad for å hente noe, så lå kviga rett ut med strake bein, tredje øyenlokk synlig, skalv og var helt fjern. Sjekka temp - joda 39,6. Vet. er på vei og Bonden er i fjøset. Nå må vi ha noen flere vellykkede kalvinger altså (hatt noen innmellom heldigvis). Håper hun klarer seg da, men så stygt ut :(

Uffda. Trist når det skjer så mye uheldig på en gang. Her popper friske kalver ut i et sett. Nå er her 15.

Skrevet
Akkurat nå, Tricolor skrev:

Uffda. Trist når det skjer så mye uheldig på en gang. Her popper friske kalver ut i et sett. Nå er her 15.

Ja kjempekjipt - kun 2 av de 6 siste kalvene som har klart seg. :(  Kommer heldigvis flere snart, og krysser fingra for at kviga klarer seg. Vi har kalving spredd utover hele året, så har alltid småkalver :wub: 

 

 

Skrevet

Hahahah, vi hentet bilen fra innvendig og utvendig rens istad. "Den der slo alle rekorder altså, det var pels OVERALT". 

Ja vi prøvde jo liksom å si ifra da :sleep: 

"Jeg har sett mange biler med pels men det der slo virkelig alt av rekorder, er det verste jeg har sett!" 

Nå er iallefall bilen klar til å selges og det ikke mange hårstråene igjen :D 

  • Like 1
Skrevet
12 minutes ago, Pringlen said:

Gått bananas på http://www.kitchentime.no DET er en stk skummel nettbutikk :| 

Det var belønningen min for å lage et antall kilo rådyrpølser med lusedårlig utstyr. Nå har jeg utstyr til litt av hvert......

Den butikken er FARLIG for privatøkonomien..:hyper:

Guest *Kat84*
Skrevet
5 timer siden, AnnikenK skrev:

Den følelsen...når heisdøra går opp og der står det en svær doodlesak...løs og helt alene :shocked:

Jeg fikk røska Supra inn i heisen igjen og slengt ut et bein, så beistet ikke kom etter, før døra gikk igjen. Blei stående litt og lure på hva jeg skulle gjøre, så hørte jeg eier hente inn hunden sin. Dette er dattra til hun som bor der og det er ikke første gang bikkja er løs i gangen. Håper ikke dattra en gang skal arve denne leiligheten, for dagens tirade fra meg la ikke grunnlag for noe godt naboskap for å sidet sånn. Hun begynte nemlig å påstå at det var min feil/skyld at det ble bråk, fordi min hund ikke liker andre hunder. Da våknet Tyr-Anniken

Det er vel strengt tatt hun som ikke legger grunnlaget for et godt naboskap når hun lar et ustabilt beist fly rundt i gangene og terrorisere beboerne ;) 

Endelig hjemme etter nesten 9,5 timer jobb, og enda en time kjøring hjem. Gutta fikk løpe litt på et åpent område slik at de fikk ut en del energi etter de har måttet være en del i ro i dag. 
Og jeg har endelig fått spist og skrevet timeliste. Nå er det snart en tur i dusjen før litt TV, og veldig tidlig leggetid :ahappy:

Skrevet

Da var de 6 resterende hundene trimmet også. Jeg kjørte 4-spann, mannen to 2 og kickbike.
Veldig fornøyd med at Stjerne og Såga gikk i par bakerst uten en mine seg i mellom, de to damene har nemlig hatt litt uenigheter til tider. Ikke i spannet men har jo ikke tørt og kjøre de i par bare sånn for sikkerhetsskyld. Nå gikk de i par på tilbakeveien uten så mye som en halvstram hale. Flinke jenter!

  • Like 4
Skrevet

He he, disse Pokemonene dukker opp over alt om dagen. Jeg sitter her og søker på sonen for å se om jeg finner noen innlegg om rå egg til hund. Og hva dukker opp? Jo, side opp og side ned med Pokemon Go. Det var ikke slike egg jeg var ute etter ? Men jeg finner vel noen innlegg om rå egg hvis jeg leter litt til... ?

  • Like 3
Skrevet
9 minutter siden, Line skrev:

Stusset litt på lillemus, men må rake litt ull og nappe litt også... Ble jo brått avreise i morgen, så da må jeg få gjort unna litt sånn i kveld.

Takk for detaljene :lol:

Ser på turn. Endelig noe fra OL jeg også gidder å se på, bortsett fra hestesport, som jeg ikke har fått sett noe av :(

  • Like 15
Guest *Kat84*
Skrevet
13 minutter siden, Line skrev:

Stusset litt på lillemus, men må rake litt ull og nappe litt også... Ble jo brått avreise i morgen, så da må jeg få gjort unna litt sånn i kveld.

:blink:

1 minutt siden, Caroline skrev:

Takk for detaljene :lol:

Ser på turn. Endelig noe fra OL jeg også gidder å se på, bortsett fra hestesport, som jeg ikke har fått sett noe av :(

My thought exactly :D  :teehe: 


Jada, dårlig trøtt humor her. Et klart og tydelig tegn på at det er leggetid. 
Hoppe i dusjen først, og så er det natta :) 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Etter å ha kranglet med vår golden retriever hanhund nesten hver dag i ett år så oppdaget jeg dette forumet! Skal prøve å gjøre en lang historie kort. Vi har en golden gutt på 14 mnd som vi plages med. Han er en nydelig hund på alle mulige måter men siden vi fikk han har vi slitt med et og samme problem. Han klikker totalt på tur. Å ikke sånn "han biter i båndet å bjeffer på hunder osv" men ut av det blå så ser han totalt svart å flyr på oss i full kraft. Vi kan gå en kort tur, lang tur, sent eller tidlig, spiller ingen rolle. Ca 85% av turene våre ender i ganske heftige basketak. Vi har vært på valpekurs og grunnkurs og i tillegg hatt 3 ulike hundetrenere hjemme hos oss for å prøve å hjelpe oss. Ingen av de har klart det. Instruktørene på hundekursene fikk også sett noe av adferden hans å mente de kjente det igjen men at han ville vokse det av seg. Trenerne vi har hatt på hjemmebesøk har hatt forskjellige teorier om hvorfor og hvordan det kan løses men ikke noe som har løst problemet.  Vi har forsøkt en hver korrigering vi kan komme over. Vi har avledet, flyttet fokus, godbit søk, distrahere han med leker for å få han til å snappe ut av det. You name it, we've tried it. Vi har også forsøkt å "ta han" ved å fysisk sette han mellom beina våre å holde han fast, men han legger seg ned å biter oppover. Vi har tatt han i nakken, vi har nesten satt oss på han. Ikke for å skvise han men for å få kontroll på han. Vi ser at alle fysiske metoder gjør bare vondt verre. Han eskalerer å blir verre. Problemet er at vi ser ingen mønster i angrepene hans, vi kan gå på fine turer å tro at dette blir en vellykket tur men på 0,5 sekunder så snur han å flyr på oss. Han er 40kg å biter oss i armer, bein, hetten på jakken oppi nakken. Vi har prøvd å stå på båndet men til ingen nytte, han hugger tak i legger og ankler. Den eneste metoden som "funker" er å få bindt han i en lyktestolpe og skape avstand melllom oss å bli stående. Der kan vi bli stående lenge. Til vi tror han har roet seg, forsøker å gå videre å så begynner han igjen å vi binder han på nytt. Har vi ikke en stolpe tilgjengelig så har vi et større problem. Vi har tatt opp dette med flere og de fleste svarer at han vil vokse det av seg å vi må være tålmodige osv, og det kan jeg forstå og være enig i til en viss grad. Men ingen har egentlig sett hvor ille det er til tider. Kan forstå at mye av tullet en unghund gjør er pga alder og umodenhet, men dette er et ekstremt nivå. Å vi kan nesten ikke forstå at dette skal gå over med alderen da det ikke har blitt noe endring i oppførselen hans på ett år, det har bare blitt verre etterhvert som han har blitt eldre. Vi får nye blåmerker å skader på hud og klær hver dag å har ikke "tid" til å vente han ut mer - vi er desperate etter noe som funker kvikt. Det eneste "verktøyet" vi har som faktisk snapper han ut av anfallet er en kompostgrind som han fikk respekt for da han var liten, fordi den veltet. Så om han klikker inne så trengs ikke mer enn å ta i den før han snapper ut av det. Men kan naturligvis ikke gå rundt med den på tur..   Nå ble dette veldig langt, å jeg vet at det er mange ting og detaljer som kunne vært med, men da blir dette en liten novelle. Det vi lurer på er om noen har opplevd lignende å har råd å komme med? Eller eventuelle adferdskonsulenter å anbefale som har ordentlige metoder og erfaringer med denne typen oppførsel? Det er helt tydelig at positiv forsterkning ol. ikke har noen effekt i dette tilfellet. Her må det til en metode som trenger igjennom utbruddet hans.  Håper med dette at noen har kan dele erfaringer eller råd, eller bare en dialog. Å spørr gjerne om noen tenker at detaljer som ikke er med i teksten min er relevant 🙂 Som sagt kunne teksten vært x5 så lang, men frykter at folk ikke gidder å lese da   Legger til at han har vært til flere vetrinærtimer, både kontrolltimer og øvrig, ingenting å bemerke. Vi har begge vokst opp med Golden Retriever og ingen av oss (eller familiene våre) har vært borti den samme adferden. Ikke i denne graden i hvertfall. 
    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...