Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fin dag 

Godt mulig noen av dere tenker dårligere om meg nå, men jeg har lyst å dele likevel... I dag fikk jeg bekreftelse på at jeg er ferdig med frivillig gjeldsordning  Nå gleder jeg meg stort til sånn

Da er bursdagsgave nummer to hentet! Si hei til Goliat

Posted Images

Skrevet

Off to Gränna 2016!! Dette er vel årets største (?) staffeutstilling med 424 påmeldte :drool: Det kommer til å bli en heidundranes helg med rally, lp, agility og utstilling, og mange likesinnede! Og så skal jeg treffe pappaen til Twiggy, og flere søsken :D Ååå jeg gleder meg :) 

  • Like 10
Skrevet

Akkurat nå er jeg helt vilt trøtt og prøver å våkne med en iskaffe med tre nespressokapsler. Bare ei uke igjen til ferie!

Skrevet

Jeg fortsetter med robotgressklipper, jeg :P Vår klipper mandag til fredag fra 8-16, ca. Men den klipper ikke sammenhengende i åtte timer for det. Den klipper og lader og klipper og lader. Og så har den fri når vi har fri og i helgen. Når vi setter den ut for sesongen så bruker den gjerne en uke på å få gresset jevnt fordi den ikke klipper i et "rett mønster" men mer "i hytt og pine", og da tar det litt tid å få alt gresset like langt. Og så vedlikeholder den resten av sommeren. Han heter Shaun (the Sheep) og vi er veldig glade i ham, for det er litt slitsomt å klippe ett mål med plen :P Hundene var litt skeptiske til ham den første dagen, men nå er det full harmoni i hagen :)

 

Tenk at det er juli allerede! Hvor ble det av juni, liksom? :|

Skrevet

Bare få timer til ferien starter! I går kveld hadde vi sommerfest med jobben, så da fikk vi lov å komme litt sent hvis vi trengte det. Derfor sitter jeg på bussen nå. :aww: eneste jeg har på planen i dag er å rydde kontoret mitt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Idag skulle han her fylt 9 år.  Han ble bare 7, og jeg savner han fortsatt forferdelig mye..  Men han gav meg 7 fantastiske år, og det er jeg takknemlig for. 

nDfJw9.jpg

 

  • Like 17
Skrevet
12 minutter siden, Ozzy skrev:

Idag skulle han her fylt 9 år.  Han ble bare 7, og jeg savner han fortsatt forferdelig mye..  Men han gav meg 7 fantastiske år, og det er jeg takknemlig for. 

nDfJw9.jpg

 

:hug: nydelig bilde av dere :)

  • Like 1
Skrevet

Hagen har fått stell - plenklipp og vanning - hundene er ferdig stelt, huset  er støvsugd, bilen er pakket...da er det vel bare å komme seg avgårde på ferie da? Kanskje starte turen med en bilvask... den er ikke spesielt presentabel (i  motsetning til oss 2- og 4-beinte). 

  • Like 3
Skrevet

Mobilen min har begynt å tulle og nå kan jeg ikke lenger bruke den til å høre på musikk når jeg er på tur, det er litt kjedelig. Nå er det lenge siden jeg kjøpte meg ny (denne fikk jeg i gave for 1,5 år siden) og jeg har rett og slett ikke peiling på mobil-priser og fikk litt sjokk over at jeg må ut med 6-7000,- for nyeste modell :huh: 

Så da tenker jeg at jeg greier meg helt fint med Galaxy S5 jeg (har 4 nå) for den koster ikke skjorta. De varer jo fankern meg ikke lenger enn 1-2 år allikevel disse små, skjøre datamaskinene...

Guest Jonna
Skrevet
1 time siden, Caroline skrev:

Bare fordi. Aldri starta en AN-tråd, faktisk! 

Bare for fordi du har bursdag det :D 

gratulerer med dagen!

....skal jeg prøve sove litt til siden jeg skal på nattevakt i kveld. 

Skrevet
1 time siden, Teserere skrev:

Off to Gränna 2016!! Dette er vel årets største (?) staffeutstilling med 424 påmeldte :drool: Det kommer til å bli en heidundranes helg med rally, lp, agility og utstilling, og mange likesinnede! Og så skal jeg treffe pappaen til Twiggy, og flere søsken :D Ååå jeg gleder meg :) 

Og jeg er litt trist for at jeg måtte jobbe denne helgen... Lykke til og kos dere masse i Sverige!!! :thumbs:

 

Jeg kjøpte meg ny bil i går og skal ned å hente den snart:banana: Og jammen tok ikke selger Toyotaen i innbytte også, veldig smidig og trivelig handel altså:D Brukte derfor gårsdagen til å plukke pels fra tepper osv i bilen...herregud for en evighetsjobb...

  • Like 2
Skrevet

Hello

Just kommet inn fra en våt tur, så nå tørker vi opp her både jeg og Prima. Men fin tur. Hadde tenkte å begynne juli med å bli i bedre form. Men det funket jo dårlig når appen jeg brukte ikke fungerte. Noen som har tips til gode, gratis apper som viser kart, skritt og km?

 

Og så lurer jeg fælt på Rak forteller i dag...Teoriene mine flyr himmelhøyt.

Skrevet
36 minutter siden, Debbie skrev:

 

Og så lurer jeg fælt på Rak forteller i dag...Teoriene mine flyr himmelhøyt.

Hun sover sikkert ut migrenen.

Skrevet

Fortsatt ikke fått svarbrev i posten om søknaden på aap. Håper det kommer idag. Men nå står det noe om aktivitetsplan (som jeg heller ikke får åpne).  Jeg hadde vel ikke fått aktivitetsplan hvis aap ble avslått? Litt mas fra meg om det der om dagen, men er helt krise om jeg får  avslag så er dritdredd for det! 

Screenshot_2016-07-01-10-33-25.jpg

Skrevet

Ikke helt i slag om dagen, aner ikke hvorfor... Jaja, går seg vel til. En episode Vikings nå først, så jobbe med masteroppgaven noen timer. Jentene herjer i hagen, det er fint vær, livet kunne da vært verre :) 

Skrevet

Gratulerer med dagen @Caroline!

Sitter å gumper selvplukk nøtter fra CC på Lillehammer mens vi raser oppover Gudbrandsdalen, eller raser og raser, endel trafikk så går ikke så altfor fort :lol:

Også har jeg jaggu fått nytt etternavn :ahappy:

  • Like 13
Skrevet
1 time siden, JeanetteH skrev:

Bare for fordi du har bursdag det :D 

gratulerer med dagen!

....skal jeg prøve sove litt til siden jeg skal på nattevakt i kveld. 

Veit ihvertfall godt at det er juli i dag! :P Tusen takk!

1 time siden, mokken skrev:

Gratulerer med dagen @Caroline:flowers:

 

 

Jobbehelg ++, 5 vakter til ferie! :ahappy::ahappy:

Tusen takk :)

17 minutter siden, Stine skrev:

Gratulerer med dagen @Caroline!

Sitter å gumper selvplukk nøtter fra CC på Lillehammer mens vi raser oppover Gudbrandsdalen, eller raser og raser, endel trafikk så går ikke så altfor fort :lol:

Også har jeg jaggu fått nytt etternavn :ahappy:

Tusen takk!

Skrevet

Grattis med dagen til Caroline!  smiley_balloon003.gif

Jeg skulle bruke dagen til hagearbeid og lesing på verandaen, men nå kom det jaggu en regnskur. Det er blå himmel innimellom regnskyene så det er håp!

Skrevet

Nå begynner verden å bli litt mer håndterbar igjen.  Tror jeg.  

 

Gratulerer med dagen @Caroline

 

Fikk akkurat bilde fra ei hundebok der jeg og snusern er avbildet og brukt som eksempel :o:lol: var ikke klar over det, men ringer en vag bjelle om at jeg har sagt ja.

  • Like 8
Skrevet

Casper er dårlig i magen sin igjen :/ vært fin en uke, og nå har han diaré igjen. Glad han ikke får smertestillende for tiden, for da er det iallefall ikke en reaksjon på det.

Må kjøpe zoolac (?) i dag tenker jeg. For første gang, har klart meg 8 år uten.

757da0b133e692a20f9dc26e53c68b56.jpg

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...