Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 186
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har fått bekrefta at jeg virkelig ikke klarer Kari, hun er bare ufordragelig. Hun som liksom skal være feminist, går inn for å bruke hersketeknikker mot de andre damene (diskusjonen med Aylar). Ik

Sier seg selv at det er noe suspekt med et hus hvor det bor en giraff.

Ja en del av barndommens minner ble direkte knust nå ... At han var en slik dust, og med alt det teite føleriet han drev med rundt Tore, fikk meg nesten over kanten. Veldig kleint med coaching greiene

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Pixie skrev:

Jeg kommer til å se på så lenge Lothepus er med :P

Jeg ser alltid farmen, men nå kommer samboeren også til å se, han digger Lothepus :lol:  

Skrevet

:lol: Min første tanke da jeg så overskriften en eller annen plass at "jaja enda en ting jeg ikke trenger å se", men etter å ha lest hvem som er med så kunne det faktisk vært moro å se :o:lol:  Når går det? 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

:lol: Min første tanke da jeg så overskriften en eller annen plass at "jaja enda en ting jeg ikke trenger å se", men etter å ha lest hvem som er med så kunne det faktisk vært moro å se :o:lol:  Når går det? 

Akkurat samme tanke her :lol: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Jeas_89 skrev:

Har Sumo blitt mer stabilt på mobil/cromecast tro?? Før var det jo helt ubrukelig..

Jeg har ikke opplevd sumo som ustabilt på mobil.. Men jeg har Apple-produkter :P

Skrevet
4 minutter siden, Jeas_89 skrev:

Har Sumo blitt mer stabilt på mobil/cromecast tro?? Før var det jo helt ubrukelig..

Det er noe bedre, men de hadde problemer på hver eneste tid for hjem episode her etter jul. Men det er mye bedre enn det var, men hender det er litt krøll med direktesendinger.  Men er ikke stort, ser en del på sumo (har ikke  tvkanaler) 

Skrevet
2 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg har ikke opplevd sumo som ustabilt på mobil.. Men jeg har Apple-produkter :P

 

1 minutt siden, Ozzy skrev:

Det er noe bedre, men de hadde problemer på hver eneste tid for hjem episode her etter jul. Men det er mye bedre enn det var, men hender det er litt krøll med direktesendinger.  Men er ikke stort, ser en del på sumo (har ikke  tvkanaler) 

Da får jeg prøve igjen da.. Kan ikke gå glipp av dette :D

Guest Christine
Skrevet

Mener det ikke går før 2017. Da har man noe å glede seg til - lothepus! :D 

Edit: Lothepus og Tonje mot Pilgaard kan bli gøy :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, Christine skrev:

Mener det ikke går før 2017. Da har man noe å glede seg til - lothepus! :D 

Edit: Lothepus og Tonje mot Pilgaard kan bli gøy :lol: 

Sååååå lenge til??:icon_cry:

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, Jeas_89 skrev:

Sååååå lenge til??:icon_cry:

Jepp.. Det skal spilles inn til våren, så blir vel vist sommeren/høsten neste år. Sto at det kommer i 2017 ihvertfall :)

Skrevet
3 timer siden, Christine skrev:

Jepp.. Det skal spilles inn til våren, så blir vel vist sommeren/høsten neste år. Sto at det kommer i 2017 ihvertfall :)

Nyåret 2016 står det i artikkelen :P

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...