Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Trym, staffordshire bull terrier hannhund på snart 7 år, 42 cm og ca 17 kg.

Tuva, staffordshire bull terrier tispe på snart 6 år, 38 cm og 15 kg.

Vigdis, staffordshire bull terrier tispe på snart 3 år, 38 cm og 14 kg.

Skrevet

Hund 1: Berner sennenhund, tispe, 2,5 år. 60 cm. i mankehøyde og veier 46 kg.

Hund 2: Berner sennenhund, hannhund, snart 4 år. 65,5 cm. i mankehøyde og veier 57 kg.

Skrevet

Pluto, hannhund, blanding av rottweiler, am.bulldog, ridgeback og boxer. 3 og et halvt år. 42kg. 65 cm i mankehøyde. 
Bjørn, kast.hannhund, chihuahua. 2 og et halvt år. 3,5kg. 23 cm i mankehøyde. 

Skrevet

Blanding Banzai (lundehund/buhund) 16 mnd, 40 cm, 9,3 kg 
Bichon frisé Bamse 12 år, 30 cm, 5 kg 

Edit: Banzai veier definitivt ikke fullt ut 10 kg, så endret det!

Skrevet

Chess, port. vassbikkje, 50,5 cm høy, 21 kg. Hun blir 11 år  

Mini, papillon, aner ikke hvor høy, 2,9 kg :P Nettopp blitt 4 år. 

Guest Klematis
Skrevet

Bizi finsk lapphund tispe 14 mnd, 42 cm høy, ca 13 kg.

Timmian korthåret chihuahua hann 3,5 år, 23 cm høy, ca 2,8 kg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...