Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

Akkurat nå er jeg og hundene alene igjen, samboern måtte dra på jobb tidligere enn først tenkt. Ugunstige arbeidstider er litt kjedelig til tider altså...

Får sette på den feelgood-filmen jeg har lyst til å se da :P

Skrevet

c4045c02cd2ed29e6a605a4028c27580.jpg

Min enøyde banditt skulle liksom hjelpe meg å finne kantarellen! Tror luktesansen ble defekt sammen med synet..

Men sånn ellers så skal hun og slita få lov å lære seg å sniffe seg frem til soppen iløpet av 2016 slik at vi er superklare til neste høst igjen :)

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

På lekeplassen koste vi med en 7 uker gammel dvergpuddel valp, herlighet så liten og søt :wub: Min tobeinte toåring satte seg så pent på huk og rakte fram hånden og ble overøst med valpekos :)

Skrevet

Batwoman :blink:

The real one :D. The one and only :lol:

Har jeg strøket stoltrekk som har vært på vask... det var litt kronglete, men jeg fikk det til :D

Også du veit at bikkja har kosa seg med fårikål når gryta er tom og det lukter fårikål av skjegget hennes... ja HENNES.. det var selvsagt prinsessen som var på ferde. Igjen :aww: 

  • Like 6
Skrevet

The real one :D. The one and only :lol:

Har jeg strøket stoltrekk som har vært på vask... det var litt kronglete, men jeg fikk det til :D

Også du veit at bikkja har kosa seg med fårikål når gryta er tom og det lukter fårikål av skjegget hennes... ja HENNES.. det var selvsagt prinsessen som var på ferde. Igjen :aww: 

På med neseklype! Kål! Jeg sier ikke mer.

  • Like 1
Skrevet

Utslitt men megafornøyd med hundene. Lani har sagt hun er FRISK med store bokstaver og vært helgas mest intense og kjappeste og jeg har virkelig aldri hatt en slik hund i henne før!  Nå ruller Valpis rundt på gulvet med Frøya (til ida) og vi ser på TV. 

  • Like 8
Skrevet

Vil på fjelltur! Alt for lenge siden jeg har vært på fjellet...

10577102_10152602412830272_539308989104794833_n.jpg?oh=111e23a10f84d244b95ca2a842ebed05&oe=56D1F10E

Dagstur til Nerskogen ikke førstkommende uke, men den etter? :) Vi skal på hytta den uka og krysser fingrene for godvær. Kan hente på stasjonen på Berkåk. Sånn, da er det bestemt. [emoji14]

-----

Passer tantebarn i kveld. Alltid fin deal - søsters og mannen får gå ut og finne på sprell, jeg får alltid godis. Og leie relativt ny film på alt-i-boksen. Og selvsagt ha en hyggelig kveld med søte barn :) Jeg har også lært at knall og fall lett kan trøstes med stor, myk hund som legger seg omtrent oppå dem i sofaen. Selvfølgelig :D Våte hundekyss gjør tårer til latter :)

Jeg er også smått forelska i min nye klosaks. Det blir aldri mer billig klosaks fra Europris på meg - den jeg kjøpte hos veterinæren er sylskarp og presis! Me like!! :D Sprelledyret holdt foten sin nesten helt i ro også, ikke verst. :)

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

I natt drømte jeg at settervimsen ble eneste ES med excellent på norsk vinner, og at han derfor ble beste veteran og best i rasen :lol: ...og jeg som reiser nedover kun for å kunne stille ut veteran, og syns blått er mer enn bra nok :P Null forhåpninger eller noe da vi stiller kun for gøy, men det var en veldig gøy drøm også da :aww: 

Skrevet

 

Dagstur til Nerskogen ikke førstkommende uke, men den etter? :) Vi skal på hytta den uka og krysser fingrene for godvær. Kan hente på stasjonen på Berkåk. Sånn, da er det bestemt. emoji14.png

 

 

-----

Passer tantebarn i kveld. Alltid fin deal - søsters og mannen får gå ut og finne på sprell, jeg får alltid godis. Og leie relativt ny film på alt-i-boksen. Og selvsagt ha en hyggelig kveld med søte barn :) Jeg har også lært at knall og fall lett kan trøstes med stor, myk hund som legger seg omtrent oppå dem i sofaen. Selvfølgelig :D Våte hundekyss gjør tårer til latter :)

 

Jeg er også smått forelska i min nye klosaks. Det blir aldri mer billig klosaks fra Europris på meg - den jeg kjøpte hos veterinæren er sylskarp og presis! Me like!! :D Sprelledyret holdt foten sin nesten helt i ro også, ikke verst. :)

Gjerne :D 

Hvilken klosaks? jeg trenger ny...

Skrevet

Er det mulig?

Jeg må skifte knottene på kjøkkeninnredningen, fordi det er tre varianter og det ser bare rotete ut. Jeg kjøpte billige på eBay, men skruene er tre mm for lange og gjør knottene løse. Så jeg dro på CO for å kjøpe der, i fall det er en egen norsk standard på tykkelsen på skapdører. Men disse skruene er for korte, så knotten faller av!

Er det mulig?

Skrevet

Jeg er for dum til å skjønne det der med tid som relativt, og sånt. Ser interstella og skjønner ikke tidsgreiene. Godt jeg ikke skal bli fysiker når jeg blir stor. 

Skrevet

Gratulerer med dagen @Krilo !

 

Jeg har hatt en veldig lat dag idag. Litt deilig og litt kjedelig. Men jeg fortsetter latskapen til jeg er klar for senga.

Skrevet

Å jobbe på flyplass når alle i byen tar høstferie..... og KLM kansellerer en haug med flygninger.

Så satte de meg på jobb med en ikke-utlært 18 åring og ingen ekstrabemanning... takk!

Det værste er at jeg ikke jobber i flyselskap, så ingen av henvendelsene var til meg... men jeg må allikevel stå og ta imot kjeft som er ment til andre, fordi jeg har en skranke uten kø! Hører fortsatt ringelyd i ørene etter å ha måtte tatt samtlige telefoner på "mute" etter noen timer med konstant ringing.

Jeg har gjort jobben til to personer + flyselskapene i dag, så jeg orker ikke engang se på tv, jeg bare legger meg under dynen med en gang! Trodde det å være statlig ansatt var avslappende jeg...

Skrevet

Bare seksten sider på fire dager, begynner vi å bli gamle?!

Lei kanskje? 

Jeg tenkte å ha en stille og lat søndagskveld, men her sitter jeg med nyvasket hus, nyvaska sofaputer som er hengt til tørk, oppvasken er tatt, hundepelser stelt - igjen, diverse ting er ryddet og oppvasken er tatt. MandagsSiri kommer til å elske SøndagsSiri i morgen når jeg står opp til rent og pent hus og ingen oppvask på kjøkkenet :D

  • Like 4
Skrevet

Jeg er super trøtt og sliten og skulle legge meg.. Så våknet barnet i dårlig form, varm og hostet til det kastet opp..

Jaja.. Heldigvis er jo søvn oppskrytt :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Snakk om å grue seg til stevnehelg, så ille har det ikke vært siden debuten i lydighet!
Debutere med ny hund i elite som ikke kan alle øvelsene og er svært upresis med meg som fører med mindre jeg jobber mye med henne, men morsom å gå med, endeløs energi. Dog noe manglende impulskontroll, som ikke alltids er så positivt i en ring med potensielle hoppehindre og tunneler. Ganske glad eieren ikke skal være med, tror dette kan bli party :lol:

Gruer meg også litt til å gå med Keo, rutinene rundt ringen på stevneplassen er litt merkelige og gir oss unødvendige utfordringer. Men det blir vell gøy uansett! Sist rasket vi med oss 2x 1.plass i forskjellige klasser, så litt gode minner har vi fra tidligere stevner der :)

Guest lijenta
Skrevet

Er det mulig?

Jeg må skifte knottene på kjøkkeninnredningen, fordi det er tre varianter og det ser bare rotete ut. Jeg kjøpte billige på eBay, men skruene er tre mm for lange og gjør knottene løse. Så jeg dro på CO for å kjøpe der, i fall det er en egen norsk standard på tykkelsen på skapdører. Men disse skruene er for korte, så knotten faller av!

Er det mulig?

Kanskje du kan putte inn noen skiver i mellomrommet kanskje stoppskiver er tynne nok?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...