Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kjøpe bursdagsgave til min søster. Hun har nettopp fått seg ny baby. Tenkte jeg skulle kjøpe et smykke med initialer til de to barna hennes. Har kommet frem til disse to smykkene som jeg ikke klarer å bestemme meg for..

Enkelt med bokstavene til de to barna.

https://www.etsy.com/no-en/listing/167014138/2-tiny-rose-gold-disks-with-initial?ref=favs_view_4

Blad med initialer + fødselsstein til min søster

https://www.etsy.com/no-en/listing/220624818/personalized-leaf-necklace-bridesmaid?ref=favs_view_5

Smykket skal være langt og gull.

Søsteren min er i begynnelsen i 40 årene. Så det må passe en dame på hennes alder ;)

Skrevet

Jeg likte det øverste best. Jeg foretrekker generelt sett veldig enkle/minimalistiske smykker uten noen spor av "juggel". Fødselsteiner er litt i den kategorien for min del

  • Like 3
Skrevet

Personlig ville jeg valgt det øverste, men om du mener det nederste passer søsteren din best velger du det :) Jeg synes ikke det ser billig ut, men det kan kanskje virke slik siden initialene er gravert på et ujevnt underlag? Men sånn er etsy/ebay - ikke nødvendigvis at det du ville bestilt av den øverste ser perfekt ut heller :P (Og hvis der er stenen som blir for "juglete" er det vel også mulig å bare bruke bladene?)

Skrevet

Det øverste var desidert penest. En dame i hennes alder (endel yngre enn meg) kan godt like det enkelt ;)
Datteren min på 27 har ett som ligner på det øverste med bokstavene til boxeren sin. KARMA står det med en bokstav på hver runding. Syns det var veldig fint.

Skrevet

Jeg synes de var litt vanskelige å stille opp mot hverandre da de er to veldig forskjellige typer som er fine på hver sin måte, men det øverste er kanskje mer stilrent så det passer nok flere personligheter og settinger :)

Skrevet

Jeg er veldig glad i rosegull.

Men vær klar over, at det blir utrolig fort stygt etter å ha vært i kontakt med hud.

Har 2 smykker i rosegull, to veldig dyre, et rimelig et.

Kjøpte også et til mamma sist jul.

De ser ikke ut lengre, det nyeste er ikke et år gammelt engang.

Og sånt er jo trasig.

Vi gikk tilbake til gullsmeden og klagde, og fikk beskjed om at sånn er dessverre rosegull...

Verdt å tenke på kanskje.

Skrevet

Øverste, passer til alt og slår liksom ikke feil (annet enn om hun bruker ringer/øredobber/klokke osv i sølvfarge/rose og bryr seg om at det matcher, da). :)

Ellers er det fint med hjerter og, som dette etc.: https://www.etsy.com/no-en/listing/128007934/personalized-gold-necklace-two-heart?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=gold%20hearts%20initials&ref=sr_gallery_35

Skrevet

Tips til norsk smykkeprodusent. :) Kanskje ikke helt det du er ute etter, men kanskje andre som titter innom vil ha.
http://www.mykemule.no/

Personlig ville jeg valgt bladene, men uten sten, jeg syns det øverste blir for minimalistisk. Samtidig syns jeg dog det nederste ikke var sånn "wow" fint det heller, noe med utformingen på bladene og graveringen. :P Men så har jeg veldig spesifikk smak på smykker da. Personlig har jeg også såppass med byste at slike smykker blir altfor små.

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...