Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mannen som har vært savnet i fjellet bak her ble funnet omkommet i ettermiddag, mens hunden satt ved hans side :no: Han ble funnet i et juv, så det kan vel tenkes at han har falt. Tenkte på det da jeg flyttet hit, at det er rart ikke flere omkommer i fjellene her, det er masse skumle og bratte områder. 

---------

Hundene har fått en god tur (med innlagt intervalltrening på meg), middag er spist, lys er tent og nå er det helg! Åh, så herlig!

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Harly og jeg har debutert i agility 3 i  dag,  feilfritt, 1. plass og cert!  

Posted Images

Skrevet

kuer som hopper og spretter rundt er så søte. Og litt facinerende å se på. Store dyra slm plutselig ser så lette ut :lol:

Veldig fasinerende, og fryktelig vanskelig å få en hel gjeng av dem inn dit man skal, eller snu dem rett vei alene :lol: 

 

Skrevet

Mannen som har vært savnet i fjellet bak her ble funnet omkommet i ettermiddag, mens hunden satt ved hans side :no: Han ble funnet i et juv, så det kan vel tenkes at han har falt. Tenkte på det da jeg flyttet hit, at det er rart ikke flere omkommer i fjellene her, det er masse skumle og bratte områder. 

Herlighet, noe så tragisk! :(

Skrevet (endret)

Endelig kom man seg på sonen med mobilen. Tok sin tid. Men lite kjekt å skrive med en svart tykk strek over skjermen der skriften kommer :P

Man må liksom sjekke siste svar før man kan skrive tydeligvis. Jaja.

Endret av LXT
Skrevet

Ostekaken har kommet i kjøleskapet, klær vasket, heimen ryddet, og gave til bursdagsbarnet kjøpt. Da er mesteparten klart til morgendagens middagsbesøk :)

  • Like 2
Skrevet

Kanskje på tide å gjøre seg litt aktiv her inne igjen ? Hvordan går det med folket, om noen husker meg da.? Vært litt fraværende de siste par årene mildt sagt :-P 

  • Like 4
Skrevet

På onsdag ble jeg tante til ei lita jente og i dag fikk jeg se henne for første gang! Jeg trodde ikke det gikk an å bli så glad i et så lite nurk. Jeg er helt forelsket! En nydelig liten jente som jeg gleder meg til å bli kjent med! :) 

  • Like 13
Skrevet

Jeg skal aldri ikke ha hund! Fy flate så stille det er her.... Ingen som titter på meg på do, eller sitter 30 cm unna når jeg skreller en klementin, jeg kan reise meg og gå steder uten at noen følger etter!

Nå er det hundepatruljen, fikk ikke sett det på mandag :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg burde vært med på noe sånt jeg også, jeg troooor det ligger et par UFO-er rundt her også. :whistle: Mest votter og sokker det da, ligger endel enklinger rundt om kring gitt!

Akkurat nå har jeg landet i sofaen igjen etter å ha vaset rundt i skogen i et par timer. Turfølget lærte meg et par nye sopper (vel, flere, men bare to som jeg husker :P ) og hundene fikk herje med hennes to tollere, så det er rimelig stille uti gangen nå.

Det var et lite aldersspenn på hundene i dag. Fra venstre: Mi på 13,5, Bris på 3, Decoy på 8,5 og Lycke på 21 måneder.
12033094_10153516000260630_4433631833710

Decoy er forresten ganske ren der, i forhold til hva han var bare et kvarter tidligere. Han lever virkelig etter at en skitten hund er en lykkelig hund han. Så han var i den sjuende himmel til vi kom hjem og han måtte dusje, da så han rimelig mishandlet ut et øyeblikk. :P Enn det da, bli spylt med RENT vann? Grusomme greier altså. Mye bedre å dukke ned i diverse gjørmehull i skogen.

 

så herlig! :D

 

Skrevet

Beklager dobbeltpost, men fikk visst ikke skrevet mere..

Likte den nye sonen fram til jeg skulle skrive innlegg. Får ikke scrollet i skrivefeltet. Skulle redigere innlegget, men da fikk jeg ikke trykt inn i skrivefeltet slik at jeg kunne begynne å skrive, og ikke fikk jeg skrevet nytt innlegg heller.. boksen forsvant når jeg trykka på den og eneste som står der er "klikk for å velge filer". Så måtte inn på tapatalk for å få gjort noe i det hele tatt. Slutt på dagens sutreinnlegg...

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet

Skulle bare ha litt godbiter og kanskje et popupbur om de var tilbake i L, også handlet jeg plutselig for en tusenlapp hos canider. :P

Jaja, nå har vi godbi til sånn... Jul.

Skrevet

På onsdag ble jeg tante til ei lita jente og i dag fikk jeg se henne for første gang! Jeg trodde ikke det gikk an å bli så glad i et så lite nurk. Jeg er helt forelsket! En nydelig liten jente som jeg gleder meg til å bli kjent med! :) 

Ble selv tante igjen forrige mandag ? Gratulerer så mye. Man blir liksom så full av kjærlighet til disse nurkene? Helt fantastisk forelsket ?

  • Like 3
Skrevet

Veldig fasinerende, og fryktelig vanskelig å få en hel gjeng av dem inn dit man skal, eller snu dem rett vei alene :lol: 

 

haha, ja det kan jeg tenke meg er litt knotete, er jo ikke bare å dytte de i riktig retning heller :lol:

Skrevet

@SFX gratulerer så mye med hus! Ser kjempefint ut :D og hagen da.. Åh :D

Tusen takk!

Det klør i fingrene etter å begynne på lista over ting som må gjøres i huset før jeg kan invitere meglere til verdivurdering og starte salgsprosessen. Men en rolig helg hvor stemmebånd og kropp får helt ro etter en uke med nok stress er sikkert greit. Det er ganske terapeutisk å ha en pus som sitter på toppen av stolen og kiler meg i nakken med halen.

Også har jeg oppdaget et kult program på en kanal jeg ikke har hjemme - hvorfor har ikke jeg BBC Brit, så jeg kan flire av Stephen Fry flere ganger om dagen?

  • Like 2
Skrevet

Ble selv tante igjen forrige mandag ? Gratulerer så mye. Man blir liksom så full av kjærlighet til disse nurkene? Helt fantastisk forelsket ?

Gratulerer så mye til deg også! :) Det har du helt rett i altså. Jeg følte jeg ble voksen med en gang jeg fikk holde henne, hun er en del av flokken og jeg vil gjøre alt jeg kan for at hun alltid skal ha det bra. Jeg har aldri vært slik rundt babyer tidligere, det var noe helt spesielt nå som det var så nært.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye til deg også! :) Det har du helt rett i altså. Jeg følte jeg ble voksen med en gang jeg fikk holde henne, hun er en del av flokken og jeg vil gjøre alt jeg kan for at hun alltid skal ha det bra. Jeg har aldri vært slik rundt babyer tidligere, det var noe helt spesielt nå som det var så nært.

Det er jo også en del av instinktene vi har ☺ Takker så mye, dette var ikke min første da, nr 5 i rekken dette Hehe.. ?

  • Like 1
Skrevet

Fant endelig en refleksvest som passer en liten guttebass, på xxl til 59,- av alle steder. Han prøvde den for første gang i kveld, og den satt som om han skulle være født med den.

Eieren til mister lapphund er grei og låner meg den gode hodelykta si, fint å være sammen med en orienteringsløper som har hodelykter til forskjellige årstider og bruk.:ahappy:

I morgen kveld kommer de hit igjen, da blir i hvertfall Bizi veldig hoppende glad. Timmy synes også at det er hyggelig, de to gutta går heldigvis veldig godt overens. Timmy skulle nok ønske han kunne være med dem og leke i litt større grad enn han kan.

Men, han slenger seg med litt fra sidelinja innimellom, og er alltid med på tur, så det går greit.

Skrevet

haha, ja det kan jeg tenke meg er litt knotete, er jo ikke bare å dytte de i riktig retning heller :lol:

haha nei, ikke helt.  Hadde det ikke vært min feil og jeg ikke stod alene med det, skulle jeg ha filmet  :lol: 

Skrevet

Fasiken, oppvaskmaskina rekker ikke å bli ferdig til jeg må dra. Satser på at det går bra, er jo heldigvis ingen hjemme her.

 

Og der sølte jeg kaffe på både meg og pc'en, sånn går det når du bruker pc'en som kaffeholder.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...