Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så rar :lol: stresser NÅ fordi jeg skal dusje, sminke meg og kle meg innen kl 17. :lol: sminken tar ca en time da. Men de to andre tingene er vel gjort på en svusj, så whyyy.. Tullehode

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Ekkelt når whippeten knurrer å bjeffer på fremmede :/ Hu er ei riktig skrulle til tider.

Ellers føler jeg meg litt skyldig for at jeg sitter å later meg, vi har nemlig leid noen til å male resten av huset. Tror jeg må finne noe produktivt å gjøre, er nok å ta av i dette huset. Lurer på hvor mange år det kommer til å ta før vi er ferdig utpakka :P

Skrevet

Tur gått med jentene, nå skal jeg en svipptur til byen for å hente og bruke gavekortet jeg vant i går, kjøpe bursdagsgave til bror, og så skal jeg på Rema en tur for de har fått inn norske plommer :drool:

Skrevet

Jeg elsker helg! Har en helt annen ro enn i ukedagene. Har hatt lillemor hjemme fire dager denne uka, bonden var hjemme med henne en dag, men får en annen ro i kropp og sjel når det er helg. Vi tar de burdene og måene vi rekker, resten kan vente til uka begynner på ny.

  • Like 2
Skrevet

Argh! Jeg blir like provosert hver gang jeg leser om sånn.

Hvis noe lignende skjer med min, tror jeg at jeg kommer til å klikke. Har hatt lang lunte på slikt tidligere, men nå som jeg må være forsiktig med at Casper ikke gjør bråe og unormale bevegelser er terskelen min veldig lav kjenner jeg. 

Det er skikkelig provoserende. Jeg VET at Chess kan brøle på andre eldre tisper, i alle fall i bånd. La nå bikkja få sitte i fred og tisse..

I dag er vi på Villa Malla på Hurum, og Chess er med. Flink er a ! Godt med grei hund når vi er omgitt av mat og folk :D

Skrevet

Synes vi har vært flinke til å holde det ryddig denne uka, håper det fortsetter :P Så da blir helgevasken mye lettere. Bare vaske noe klær, støvsuge, og kanskje vaske over gulvene.

Skal være sjåfør ikveld, typen skal i overraskelsesselskap til en kompis. Såda blir jeg alene hjemme i mellomtiden, pg kan sitte helt i fred og ro å lese pensum! Eksamen på fredag, får oppgaven på tirsdag, så tenker det er lurt å sette seg litt ordentlig inn i faget :)

Skrevet

Det er omtrent sånn mine ser ut også... :) Har kanskje litt mer hår. Ikke bruker jeg særlig med sminke heller :)

Skjønner ikke helt hvorfor dere henger dere sånn opp i det med at jeg synes det er finest med naturlige øyenbryn.... :P Dere må gjerne nappe for min del, men jeg lar de gro :) Så lenge de ikke blir sånne unibrows... :P

For min del var det bare det at jeg ikke synes det er fullstendige motsetninger mellom å nappe og å like naturlige bryn :P

  • Like 3
Skrevet

Jeg har sånn "kniv" bare til brynene. Fjerner hår imellom brynene av og til, men det er stort sett der. Har lyse bryn da, så man ser ikke de "rotete" hårene så godt tror jeg :P Sminker ikke eller noe heller.

Jeg synes det er mye penere med naturlige bryn, enn dem som fjerner dem helt og bare sminker/tegner dem på. Men så finnes jo alt i mellom også, og jeg tenker folk må få gjøre det de ønsker :)

Skrevet

Øyenbryn er vanskelig det. Mine er så tynne, men samtidig vokser de som ugress, bare ikke der jeg faktisk vil at det skal vokse! Så jeg fyller en del i, men er så redd for at jeg får sånne POWER brows, er så vanskelig å bedømme seg selv synes jeg.

Skrevet

Øyenbryn er vanskelig det. Mine er så tynne, men samtidig vokser de som ugress, bare ikke der jeg faktisk vil at det skal vokse! Så jeg fyller en del i, men er så redd for at jeg får sånne POWER brows, er så vanskelig å bedømme seg selv synes jeg.

Hvis du vil ha mer bryn så anbefaler jeg deg å kjøpe lash serum og smøre på ;) jeg har hatt ett "hårløst felt" midt i ene brynet sålenge jeg kan huske. Men med lash serum så har det kommet bryn der og :)

Skrevet

Du er en av de vakreste brudene jeg har sett, så lykkelig og glad, og ganske crazy, har ledd godt av noen av bildene på facebook :D

Det var et skikkelig koselig bilde av deg og faren din, han var sikkert kjempe stolt og glad over din lykke :)

Man har det jo ikke mer gøy enn man gjør det til selv? :D Hihi Tusen takk for flotte ord - made my day :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg napper øyenbryn når jeg husker det og bruker maks 5 minutter på å sminke meg.

Jeg forstår faktisk ikke hvordan det er mulig å bruke lengre tid enn 10 min. Hvordan får man plass til alt :|

Har brukt formiddagen til rydding og husvask , det var lurt for jeg får plutselig besøk :lol:

I ettermiddag skal vi ta en lengre skogstur tenker jeg.

Toddy savner åpenbart Nico, for han er litt masete.

Skrevet

Jeg napper øyenbryn når jeg husker det og bruker maks 5 minutter på å sminke meg.

Jeg forstår faktisk ikke hvordan det er mulig å bruke lengre tid enn 10 min. Hvordan får man plass til alt :|

Har brukt formiddagen til rydding og husvask , det var lurt for jeg får plutselig besøk :lol:

I ettermiddag skal vi ta en lengre skogstur tenker jeg.

Toddy savner åpenbart Nico, for han er litt masete.

Min sminkerutine:

Primer

Foundation

Concealer

Contouring

Pudder

Rouge

Fikse øyebryn - fylle i, forme og ta på gel

Øyeskygge

Eyeliner

Maskara

Lipscrub - lypsyl/gloss/leppestift

Avslutter med finishspray.

:lol:

Skrevet

Jeg klarer ikke nappe selv. Ikke at det gjør vondt, men synet mitt er ræven.. Så bruker sånn øyenbrynskniv, men tenker ordne det i salong før dåp om 2 uker og konfirmasjon helgen etter :)

Skrevet

Et artig lyspunkt på en dag med råtten form var at jeg vant et gavekort på Tropehagen i dag. Takk @Annik :D

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:
  • Like 1
Skrevet

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:

:lol: Sojjy!

@Synnikken :|

Jeg skjønner fortsatt ikke det med plassen :P

Skrevet

Hardeste prisen for å være jente må være å nappe øyenbryn :pSent from my iPhone using Tapatalk

Da har du ikke vokset deg nedentil, eller? Hehe. Neida, det har ikke jeg heller, skjønner ikke at folk gidd.

Skulle gjerne hatt kraftigere øyenbryn, men slipper i hvert fall å nappe mer enn et hår her og der en sjelden gang.

Skrevet

Er vel ingenting som er mer sexy enn å ha en busk her og der :aww::lol:

Vi vet at du synes det, ut fra profilbildet ditt. :sleep:

Jeg har stått på stand for MDG igjen, gøy i dag også, mange som ville diskutere. Jeg har diskutert rovdyrpolitikk med en sauebonde og satte igang leksa om dyrevelferd til en fyr som viste seg å være veterinær. :P

Etterpå har jeg gått en liten tur med hunder innimellom regnbyger. Nå spiser jeg lunsj og gruer meg til å sette igang med støvsuging og rydding. Sette inn en stangekylling til langsom steking først. :drool:

  • Like 1
Skrevet

:lol: Sojjy!

Det verste er at mamma mener også han passer til å hete Nico, så de har snakket sammen i telefonen og bestemt det allerede... :P

Og nå bryter det løs snart! Jeg har akkurat offentliggjort for resten av familien(bare mamma som har visst til nå) at vi har kjøpt valp... Jeg kommer til å bli halshugd :D

  • Like 1
Skrevet

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:

Freya er i alle fall happy, har fått seg godbitball hun :lol:

Skrevet

@Turb :hug: bra du har en annen å fokusere på

@Perfect Image fin med briller :)

@Christine jeg hadde hatt hjertet i halsen og mildt panikk i en sånn situasjon. Bra det gikk så bra

Gratulerer med hus @lijenta

Og gratulere med dagen som var i går @SFX

og ikke minst gratulerer med jobben @Monikawt

Veldig fint og hyggelig bilde av deg og pappaen din @Enits

Øyenbrynene mine lever sitt eget liv, og de er ganske tydelige

Liker de jeg.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...