Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så rar :lol: stresser NÅ fordi jeg skal dusje, sminke meg og kle meg innen kl 17. :lol: sminken tar ca en time da. Men de to andre tingene er vel gjort på en svusj, så whyyy.. Tullehode

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Ekkelt når whippeten knurrer å bjeffer på fremmede :/ Hu er ei riktig skrulle til tider.

Ellers føler jeg meg litt skyldig for at jeg sitter å later meg, vi har nemlig leid noen til å male resten av huset. Tror jeg må finne noe produktivt å gjøre, er nok å ta av i dette huset. Lurer på hvor mange år det kommer til å ta før vi er ferdig utpakka :P

Skrevet

Tur gått med jentene, nå skal jeg en svipptur til byen for å hente og bruke gavekortet jeg vant i går, kjøpe bursdagsgave til bror, og så skal jeg på Rema en tur for de har fått inn norske plommer :drool:

Skrevet

Jeg elsker helg! Har en helt annen ro enn i ukedagene. Har hatt lillemor hjemme fire dager denne uka, bonden var hjemme med henne en dag, men får en annen ro i kropp og sjel når det er helg. Vi tar de burdene og måene vi rekker, resten kan vente til uka begynner på ny.

  • Like 2
Skrevet

Argh! Jeg blir like provosert hver gang jeg leser om sånn.

Hvis noe lignende skjer med min, tror jeg at jeg kommer til å klikke. Har hatt lang lunte på slikt tidligere, men nå som jeg må være forsiktig med at Casper ikke gjør bråe og unormale bevegelser er terskelen min veldig lav kjenner jeg. 

Det er skikkelig provoserende. Jeg VET at Chess kan brøle på andre eldre tisper, i alle fall i bånd. La nå bikkja få sitte i fred og tisse..

I dag er vi på Villa Malla på Hurum, og Chess er med. Flink er a ! Godt med grei hund når vi er omgitt av mat og folk :D

Skrevet

Synes vi har vært flinke til å holde det ryddig denne uka, håper det fortsetter :P Så da blir helgevasken mye lettere. Bare vaske noe klær, støvsuge, og kanskje vaske over gulvene.

Skal være sjåfør ikveld, typen skal i overraskelsesselskap til en kompis. Såda blir jeg alene hjemme i mellomtiden, pg kan sitte helt i fred og ro å lese pensum! Eksamen på fredag, får oppgaven på tirsdag, så tenker det er lurt å sette seg litt ordentlig inn i faget :)

Skrevet

Det er omtrent sånn mine ser ut også... :) Har kanskje litt mer hår. Ikke bruker jeg særlig med sminke heller :)

Skjønner ikke helt hvorfor dere henger dere sånn opp i det med at jeg synes det er finest med naturlige øyenbryn.... :P Dere må gjerne nappe for min del, men jeg lar de gro :) Så lenge de ikke blir sånne unibrows... :P

For min del var det bare det at jeg ikke synes det er fullstendige motsetninger mellom å nappe og å like naturlige bryn :P

  • Like 3
Skrevet

Jeg har sånn "kniv" bare til brynene. Fjerner hår imellom brynene av og til, men det er stort sett der. Har lyse bryn da, så man ser ikke de "rotete" hårene så godt tror jeg :P Sminker ikke eller noe heller.

Jeg synes det er mye penere med naturlige bryn, enn dem som fjerner dem helt og bare sminker/tegner dem på. Men så finnes jo alt i mellom også, og jeg tenker folk må få gjøre det de ønsker :)

Skrevet

Øyenbryn er vanskelig det. Mine er så tynne, men samtidig vokser de som ugress, bare ikke der jeg faktisk vil at det skal vokse! Så jeg fyller en del i, men er så redd for at jeg får sånne POWER brows, er så vanskelig å bedømme seg selv synes jeg.

Skrevet

Øyenbryn er vanskelig det. Mine er så tynne, men samtidig vokser de som ugress, bare ikke der jeg faktisk vil at det skal vokse! Så jeg fyller en del i, men er så redd for at jeg får sånne POWER brows, er så vanskelig å bedømme seg selv synes jeg.

Hvis du vil ha mer bryn så anbefaler jeg deg å kjøpe lash serum og smøre på ;) jeg har hatt ett "hårløst felt" midt i ene brynet sålenge jeg kan huske. Men med lash serum så har det kommet bryn der og :)

Skrevet

Du er en av de vakreste brudene jeg har sett, så lykkelig og glad, og ganske crazy, har ledd godt av noen av bildene på facebook :D

Det var et skikkelig koselig bilde av deg og faren din, han var sikkert kjempe stolt og glad over din lykke :)

Man har det jo ikke mer gøy enn man gjør det til selv? :D Hihi Tusen takk for flotte ord - made my day :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg napper øyenbryn når jeg husker det og bruker maks 5 minutter på å sminke meg.

Jeg forstår faktisk ikke hvordan det er mulig å bruke lengre tid enn 10 min. Hvordan får man plass til alt :|

Har brukt formiddagen til rydding og husvask , det var lurt for jeg får plutselig besøk :lol:

I ettermiddag skal vi ta en lengre skogstur tenker jeg.

Toddy savner åpenbart Nico, for han er litt masete.

Skrevet

Jeg napper øyenbryn når jeg husker det og bruker maks 5 minutter på å sminke meg.

Jeg forstår faktisk ikke hvordan det er mulig å bruke lengre tid enn 10 min. Hvordan får man plass til alt :|

Har brukt formiddagen til rydding og husvask , det var lurt for jeg får plutselig besøk :lol:

I ettermiddag skal vi ta en lengre skogstur tenker jeg.

Toddy savner åpenbart Nico, for han er litt masete.

Min sminkerutine:

Primer

Foundation

Concealer

Contouring

Pudder

Rouge

Fikse øyebryn - fylle i, forme og ta på gel

Øyeskygge

Eyeliner

Maskara

Lipscrub - lypsyl/gloss/leppestift

Avslutter med finishspray.

:lol:

Skrevet

Jeg klarer ikke nappe selv. Ikke at det gjør vondt, men synet mitt er ræven.. Så bruker sånn øyenbrynskniv, men tenker ordne det i salong før dåp om 2 uker og konfirmasjon helgen etter :)

Skrevet

Et artig lyspunkt på en dag med råtten form var at jeg vant et gavekort på Tropehagen i dag. Takk @Annik :D

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:
  • Like 1
Skrevet

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:

:lol: Sojjy!

@Synnikken :|

Jeg skjønner fortsatt ikke det med plassen :P

Skrevet

Hardeste prisen for å være jente må være å nappe øyenbryn :pSent from my iPhone using Tapatalk

Da har du ikke vokset deg nedentil, eller? Hehe. Neida, det har ikke jeg heller, skjønner ikke at folk gidd.

Skulle gjerne hatt kraftigere øyenbryn, men slipper i hvert fall å nappe mer enn et hår her og der en sjelden gang.

Skrevet

Er vel ingenting som er mer sexy enn å ha en busk her og der :aww::lol:

Vi vet at du synes det, ut fra profilbildet ditt. :sleep:

Jeg har stått på stand for MDG igjen, gøy i dag også, mange som ville diskutere. Jeg har diskutert rovdyrpolitikk med en sauebonde og satte igang leksa om dyrevelferd til en fyr som viste seg å være veterinær. :P

Etterpå har jeg gått en liten tur med hunder innimellom regnbyger. Nå spiser jeg lunsj og gruer meg til å sette igang med støvsuging og rydding. Sette inn en stangekylling til langsom steking først. :drool:

  • Like 1
Skrevet

:lol: Sojjy!

Det verste er at mamma mener også han passer til å hete Nico, så de har snakket sammen i telefonen og bestemt det allerede... :P

Og nå bryter det løs snart! Jeg har akkurat offentliggjort for resten av familien(bare mamma som har visst til nå) at vi har kjøpt valp... Jeg kommer til å bli halshugd :D

  • Like 1
Skrevet

Problemet mitt er at samboeren har låst seg til Nico, og skjønner ikke at jeg forbinder det med tispe etter Puli-Nico :lol:

Freya er i alle fall happy, har fått seg godbitball hun :lol:

Skrevet

@Turb :hug: bra du har en annen å fokusere på

@Perfect Image fin med briller :)

@Christine jeg hadde hatt hjertet i halsen og mildt panikk i en sånn situasjon. Bra det gikk så bra

Gratulerer med hus @lijenta

Og gratulere med dagen som var i går @SFX

og ikke minst gratulerer med jobben @Monikawt

Veldig fint og hyggelig bilde av deg og pappaen din @Enits

Øyenbrynene mine lever sitt eget liv, og de er ganske tydelige

Liker de jeg.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...