Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når man prøver å liste seg ut av barnerommet så stille man bare kan etter å endelig ha fått en urolig unge til å sove igjen, så knaser det til i et av mine gamle ledd :aww: KNEKK! Vræl..

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Når man prøver å liste seg ut av barnerommet så stille man bare kan etter å endelig ha fått en urolig unge til å sove igjen, så knaser det til i et av mine gamle ledd :aww: KNEKK! Vræl..

Sånt er så moro :P eller når døra knirker i det man skal lukke den :aww:

Guest Klematis
Skrevet

Bestilte bæreveska fra etsy til Timmy. Fikk en meget entusiastisk tilbakemelding fra selgeren som mente jeg kom til å elske den,og 'a big wet kiss to your pooch.'Okey,rolig nå damen.

Skrevet

Sånt er så moro :P eller når døra knirker i det man skal lukke den :aww:

Ja haha. Det med ledda har skjedd flere ganger til og med. Men nå sover han igjen :aww:

Har vært på båttur hele dagen i dag, med familie. Guttene elsker båter, men syntes det var skummelt å skulle være i en :aww: Kom seg fort da. Vinket til alle båtene de så, og det var MANGE, for alle skulle ut med båten i dag tydeligvis.

Skrevet

Endelig hjemme! Først to timer hos Huseby også halvannen time hos Svane. Så halvannen time i bil, en time på skytebanen og en time hjem. Handle, legge inn varer, så en halvtime kjøre for å levere penger og spise en velfortjent burger. Så hjem igjen og ut med bikkja som har kjeda seg fælt idag.

Men gud så gøy det er å shoppe kjøkken! Kunne ønske man trengte det oftere! Sånn sett bort i fra prisen da :lol: Vil helst ha både fra Svane og Huseby. Og sikkert fra HTH når vi skal innom der også.

Men en ting er sikkert: Vi får et forbanna fint kjøkken! :D

Skrevet

Når man prøver å liste seg ut av barnerommet så stille man bare kan etter å endelig ha fått en urolig unge til å sove igjen, så knaser det til i et av mine gamle ledd :aww: KNEKK! Vræl..

Helt vanlig her og.
Skrevet

Kosa meg glugg ihjel på hytta! Dro opp tidlig igår og begynte med en fin fin fjelltur, hvor bikkjene fikk løpe litt løse der jeg kan se til alle 4 kanter, så en god lunsj på hytta før vi gikk rett over veien og pelte masse blåbær! Bikkjene spiste vel like mye som jeg pelte :P Så god middag og en kveldstur i beitet, fikk lest ut den nye Mons Kallentoft boka mi og :D Sov selvfølgelig supergodt før jeg stod opp klokka 7 for å gå enda en fin fin fjelltur :D Før jeg desverre dro hjem igjen og sov noen timer, nuh har vi gått fleksikveldstur og jeg er klar for jobb om et par timer...

  • Like 1
Skrevet

Tviler på valper i natt eller de kommer tidligst sent i morgen. Så tror jeg skal legge meg tidlig så jeg kommer meg opp før det blir varmt. Gått en tur med trioen og om fortsatt alt er stille og rolig ta en liten trening på meg selv på studio.

Ettesom hun fødte "for" tidlig sist så må hun vel ta igjen dagene denne gangen :lol:

Skrevet

Hva ville dere tatt for å passe ei tispe med 5valper (7uker gamle valper) fra mandag til lørdag?

Vi har passet for en venninne nå,også sa hun vi bare skulle si en pris vi ønska,men jeg har ikke peiling :o

Hun betalte 2500,- for de 4andre hundene sine i samme rom på kennel ..

Hva er normalt at vi tar?

Vi har forøvrig også Ara-papegøyen & en conure her også som er hennes,og de skal være til etter 01september.. :)

Skrevet

Barnet sover søtt, mor har fått seg litt lørdagsgodis og kakao. Så nå er det dags for litt husarbeid til bonden kommer inn. Husvasken utgikk nemlig tidligere i dag. :lol:

Skrevet

Endelig ferdig med å male! Føler meg så flink, har malet to vegger til nå, og nå kan vi ta terrassen i bruk også. Bare synd at et hus har hele 4 vegger da :/

Skrevet

Vi har vært på fin tur. :) Vanskelig å ta bilder av svart hund, pluss at hver gang jeg setter meg ned på huk for å ta bilde så kommer han løpende bort til meg. Sukk. :P

image.jpg2_zpsgbpypthc.jpg

image.jpg1_zps2g4kwznl.jpg

Han er i en artig alder nå. Hengslete unghund. :P Tror jeg får veie ham igjen snart, for å se hvor mye han veier. Han begynner å bli tung å ha på fanget. :aww:

Ellers så må jeg le litt av mine foreldre som snakker om at de har lyst på schäferhund igjen. Kan trygt si at Fetter har sjarmert dem. :ahappy:

  • Like 8
Skrevet

To og en halv hund er tørr.

Den minste er bare halvtørr, for han er ikke helt vant til blåseren, så da pusher jeg ham ikke mer enn nødvendig. Valpeshow er trening, og da er groomingen en del av treningen også. Han kan bli helt tørr utover i juniorklasse, lille vennen.

Nå har jeg lyst på mat. Men jeg har ikke lyst til å lage noe. Hvorfor ligger det aldri en pizza i fryseren for slike kvelder?

Skrevet

Når man prøver å liste seg ut av barnerommet så stille man bare kan etter å endelig ha fått en urolig unge til å sove igjen, så knaser det til i et av mine gamle ledd :aww: KNEKK! Vræl..

Ah, den følelsen... :frantics:

Alltid like gøy når man har sittet en halvtime og holdt i hånda til en liten gutt som ikke helt vil sove, og når han endelig sover og man skal liiiiiste seg så stilt på tå ut av rommet, så knekker det i begge knærne og noen tær :gaah:

Og vips så var det bare å sette seg ned å holde i hånda igjen :baby:

  • Like 2
Skrevet

Nå ringte det nettopp på døra, tre-fire ganger. Tenkte først at huset til naboen brant eller noe annet kjempealvorlig, men da jeg åpnet døren var det ingen der. Unger som ringer på å stikker av - burde jo skjønt det, men det er flere år siden sist jeg var "offer" for den rampestreken :lol:

Skrevet

Nå ringte det nettopp på døra, tre-fire ganger. Tenkte først at huset til naboen brant eller noe annet kjempealvorlig, men da jeg åpnet døren var det ingen der. Unger som ringer på å stikker av - burde jo skjønt det, men det er flere år siden sist jeg var "offer" for den rampestreken :lol:

Jeg blir faktisk litt glad, når jeg hører om unger som gjør slikt. Det er liksom ikke så vanlig lengre :D
  • Like 1
Skrevet

Ååh, har funnet 4 perfekte julegaver til dyreeiere i familien på Etsy, men må nesten vente til mandag med å bestille da jeg får inn penger da. Håperhåper at ingen av de er utsolgt innen da. :frantics:

Satte på Den utrolige reisen. Nå skal jeg kose meg! :D

Så selv nr. 2 for ikke lenge siden, såå koselige filmer!

Nerdefakta: Sjekket litt rundt på nett før jeg så den, og ingen grunn til å ha dårlig samvittighet for å nyte virket det som hvertfall, fant forklaring på hvordan omtrent alt er trent inn på rent positive metoder (selv hønene ble ikke på ekte skremt av Chance, eller andre for den saks skyld), eneste som kunne settes finger på var hvordan noen fisker hadde hatt det under innspillingen (så hele filmen(e) fikk ikke full score på dyrevelferd bare pga det). Og de brukte kjempemange katter og flere goldens og am.bulldoger i hver film. :P

Skrevet

Ååh, har funnet 4 perfekte julegaver til dyreeiere i familien på Etsy, men må nesten vente til mandag med å bestille da jeg får inn penger da. Håperhåper at ingen av de er utsolgt innen da. :frantics:

Kjent problem!

Skrevet

AN er jeg trøtt og vil legge meg, men jeg må kanskje være sjåfør om en times tid, så da er det bare å holde ut. Pim har sovnet i sofaen ved siden av meg, Tia er limt til beina mine og Cita snorker i sengen sin. Og det er ingenting spennende på TV!

Skrevet

Jeg blir faktisk litt glad, når jeg hører om unger som gjør slikt. Det er liksom ikke så vanlig lengre :D

Samma sa moren min da jeg blåste ut frustasjon over det samme her om dagen, ringte på 2 forskjellige ganger på kort tid når jeg akkurat hadde fått frøkna til å sovne igjen. Da så jeg ikke helt kosen i det selvom det forsåvidt er uskyldig :P

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...