Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken bil har du?


SynneWoll
 Share

Recommended Posts

Jeg er veldig nyserrig på hvilke biler dere soniser har. Mange av dere har jo flere hunder så er spent på hvordan dere løser det problemet! Tog? Limmo? Buss? :P

Selv har jeg bare en hund, og får god plass til han i min nye bil, men det dukker jo opp en hund nr2 en gang også!

Har selv en Mitsubishi Outlander 2014 Hybrid.

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=56449120&searchclickthrough=true&listPos=11

76592041-0390-4E4F-9CF3-E5C9A2A10F96.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Saab 9-5 stv. God plass til hunder Har et dobbelt varicage str L baki der nå, kunne fått et hakket større et, men god plass nok for mine hunder så

Jeg er veldig nyserrig på hvilke biler dere soniser har. Mange av dere har jo flere hunder så er spent på hvordan dere løser det problemet! Tog? Limmo? Buss? Selv har jeg bare en hund, og får go

Mitsubishi Outlander 2009 mod, med bare 2 seter og god plass til hundebur og bagasje. Hadde hatt plass til flere hunder, så er ikke plassen i bilen som stopper det.

Posted Images

Skoda Octavia.

Har en hund (mellomstor), men bur til to. God plass nå, men når menneskebabyen kommer ut blir siste buret til barnevogn så da blir det verre med plassen.

Med en evt hund nummer to hadde det blitt trangt om plassen men med skiboks hadde det gått (ihvertfall i hverdagen).

Men har tanker/planer om Caddy Maxi (5-7 seter). Da skal jeg ha god plass til barn, hund og vogn samt bagasje på biltur etter mine kalkulasjoner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

peugeot partner 2013. Vi har 4 schæfere, men jeg har kun 3 bur i bilen. To i fin str til de, et som er smalt, men langt. Typen har fiat scudo men 4 store bur, og 3 av hundene er jo hans, så det er jo viktigst at han har plass til alle :D Ei er pensjonert, så bare 3 som er med på trening.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Honda civic 1,6 es sport som min bil, ikke speislet god plass til hund, må ha han i sele. Hadde tenkt å få til noe spesiallagd bur baki bagasjerommet, men nå trengs den plassen til barnevogn og stæsj. Vi har også en Nissan Primera stasjonsvogn med hundebur. Men det er akkurat litt for liten plass til at hele vogna får plass baki ved siden av buret så vi skal bytte den ut. Titter på v70 og forester, da med skiboks på taket for å få med alt stæsjet vårt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

VW transporter, lang type. Så det er ikke bilstørrelsen som setter begrensning på antall hunder :lol: Har to store hunder og får fint plass til 3 store bur til og fortsatt plass til bagasje uten å stable i høyden :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt litt forskjellig, mazda 323f (ganske upraktisk :P ), pajero, golf st, berlingo multispace og nå en ford focus stasjonsvogn. Pajeroen likte jeg veldig godt og focusen er jeg veldig fornøyd med. God plass bak ifht biltype, god å kjøre, ganske billig både i innkjøp og i drift osv. Dessverre litt upraktisk uansett at den ikke er større enn den er baki siden jeg ikke får plass til noe annet der enn buret og det blir litt kronglette å styr mtp å få med utstyr, ting og tang til trening osv. men det går jo :) Den dagen jeg får anledning så blir det nyere bil, og det blir akkurat den jeg har mest lyst på, og det kommer til å være en suv eller pick up av noe slag, feks nissan pathfinder, både fordi jeg synes den biltypen er gode å kjøre og fordi det er god plass. Skulle jeg mot formodning få mer hunder enn jeg får plass til i en 5 seter som ikke er kassebil så kjøper jeg nok heller en hundehenger tror jeg. Da har man fortsatt bilen man vil ha og kan bare koble av hengeren og alt rotet når man trenger bilen til andre ting, ikke noe skitt eller hår i bilen og ikke noe utstyr og rot i bilen, det hadde vært utrolig behagelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en Honda Accord tourer 05 mod. Stasjonsvogn, men har ikke så godt plass til hundene. Har ikke plass til bur eller noe så de står baki der med gitter foran baksetene. Men sjeldent vi kjører med hundene da.

Min forrige bil var den perfekte hundebilen for meg. Suzuki XL7 varebil. Stor nok plass til begge hundene. Men pga økonomiske årsaker måtte vi selge den nå i februar. :/ Men er veldig fornøyd med Honda da. :heart: Vi skal få oss en Honda civic type R etter hvert. Det har vært en drøm lenge. (men det er ikke noen hundebil! ;) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en Toyota corolla kombibil. Har lastegrind mellom bagasjerommet og baksetene. Veldig glad i min bil :ahappy:

Akkurat for øyeblikket har jeg ikke hund, men hadde en stor border collie på 30 kg i bilen. På det meste har det vært 3 hunder av mellomstor størrelse, 2 mennesker og bagasje for en helg på hytten i bilen.

11188334_10155489426870597_6703578612393

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Toyota yaris verso fra 2001. ELSKER den bilen! Bare å vippe ned setene baK så blir det flatt som i en varebil. Liten og enkel å parkere, likevel masse plass. Hadde fint hatt plass til stor hund bak uten å legge ned setene og. Nå har jeg digert bur, masse rot, og sykkel inni den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Golf stv 2000 modell. Den er egentlig heilt perfekt størrelse. Har største dobbeltburet til Herkules bak (eller kanskje nest størst? Hugsar ikkje.) Har hatt tre 25kgsbikkjer, tre vaksne og heile juleferieutstyret i bilen samtidig, men då var det litt trangt bak. :P

Ønsker meg større bil dog, firehjulstrekk, men det skjer nok ikkje på ei stund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har en Suzuki XL-7 2002 modell, med 5 seter nå. Da vi kjøpte den var den varebil (hadde også tre hunder da, deriblant en stor en). I tillegg har vi en Toyota Auris hybrid. Siste er litt upraktisk med to under, buret vi har er litt i minste laget ifh til hva jeg liker, i alle fall til Decoy, men det går akkurat. Han ligger uansett ikke så mye i bilen lengre. Litt bedre plass i suzukien, men fortsatt må det stables litt i baksetet om vi skal ha med mye stæsj i tillegg til begge hundene. Kunne nok hatt ei mer praktisk løsning der da, men pr nå funker det. Har dog satt inn et stort enkeltbur i stedet for et dobbeltbur der nå, siden jeg for det meste drar rundt med en hund nå. Da ble det plutselig veldig mye plass, og jeg har ryddige bakseter. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Peugeot 4007. 2009 modell, vareutgave. Det er egentlig en kamuflert Outlander. Kliss lik, men litt større motor.

Jeg har ett dobbelt Kelabur bakerst og ett enkelt Kelabur inntil skilleveggen.

431491_10150503937892105_1759286346_n.jp

10257571_10152036056372105_6073656035061

Ja ser den er veldig lik! Veldig fin! Er egentlig ikke noe fan av Peugeot, men denne var veldig stilig!

Toyota yaris verso fra 2001. ELSKER den bilen! Bare å vippe ned setene baK så blir det flatt som i en varebil. Liten og enkel å parkere, likevel masse plass. Hadde fint hatt plass til stor hund bak uten å legge ned setene og. Nå har jeg digert bur, masse rot, og sykkel inni den.

Verso ja! Min søster har en Verso hun frakter to mini hester i, så dem er det plass i hehe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

024_zps9e637112.jpg

Her er min god venn, Mitsi :D Hun er kanskje ikke veldig hundevennlig, men hun er trofast og frakter meg trygt fra a til b :) Hun er nå inne i sitt 18 år, men hun putrer og går så lenge hun får skiftet ut litt deler her og der og får litt mat i form av bensin og olje :)

Veldig glad i min Mitsi, selv om hun ikke blant de nyeste :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...