Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Herlighet så nydelige de er! :wub: Enig med resten av sonen, nå fikk jeg faktisk lyst på collienurk. Det hadde jeg ikke trodd :lol: Hundene dine virker fantastiske Lill, og du er god på å selge rasen din!

Hehe! Altså, de er langt ifra perfekte liksom. Men de er perfekte for meg og vår familie, så er sikkert derfor det blir "fremstilt" sånn. Men jeg pleier å si til folk som vurderer at det beste er jo å møte rasen, folk beskriver den jo ut ifra sine egne ønsker og hvordan hunden innfrir til den, så det kan jo aldri bli objektivt.

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye :wub:

Du aner ikke hvor glad jeg blir av tanken på at en av disse små skal få vokse opp bo hos DEG! :heart:

  • Like 7
  • Svar 310
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye

Alt er så veldig vondt. Veldig... Men midt opp i alt det vonde hadde vi to små valper å ta vare på, og som skulle til sine nye hjem. Så var spørsmålet, hvem skulle de dra til? Alle hjemmene var så per

Har dere forresten noensinne hørt om en tispe som har gått tom etter en tjuvparring? Det skjer ikke nei. Men når man har kjørt hundre mil for å parre derimot.

Skrevet

Hehe! Altså, de er langt ifra perfekte liksom. Men de er perfekte for meg og vår familie, så er sikkert derfor det blir "fremstilt" sånn. Men jeg pleier å si til folk som vurderer at det beste er jo å møte rasen, folk beskriver den jo ut ifra sine egne ønsker og hvordan hunden innfrir til den, så det kan jo aldri bli objektivt.

Du aner ikke hvor glad jeg blir av tanken på at en av disse små skal få vokse opp bo hos DEG! :heart:

Det var kjempe hyggelig sagt av deg, skal gjøre alt for at den får det så godt som mulig her hos meg :)
  • Like 2
Skrevet

Hehe! Altså, de er langt ifra perfekte liksom. Men de er perfekte for meg og vår familie, så er sikkert derfor det blir "fremstilt" sånn. Men jeg pleier å si til folk som vurderer at det beste er jo å møte rasen, folk beskriver den jo ut ifra sine egne ønsker og hvordan hunden innfrir til den, så det kan jo aldri bli objektivt.

Blir fort sånn! Men har virkelig fått mye mer positivt inntrykk av begge collierasene etter soniser skriver og forteller. Virker veldig fine, selv om de ikke passer til mitt bruk nå :)

Blir noen heldige familier som får WTF-valper!

  • Like 1
Skrevet

Guri for en herlig gjeng! Og så utrolig gøy at det blir sonenhund av minst en av dem! :D

Neeeeesten så jeg får lyst på jeg og. "Bra" det overhodet ikke passer :P Håper du finner gode hjem til alle :)

  • Like 1
Skrevet

Holy cow, for en frontaloffensiv fra dere da. :D Dette er såååå vanskelig!

Bare kom med motargumentene du Mari, så skal vi nok plukke dem fra hverandre! :lol:

:lol: :lol: Perfekt :D

Jeg sier som madam mim - VANSKELIG???? Er så lett som en plett, det der... vent 8 uker, reise ned til Østlandet, hente valp :D.

Og går ikke det, så har Christine tilbudt seg å ta den med. Alt er igrunnen klappet og klart Mari!

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye :wub:

Det var veldig gøy å høre. Da vet vi jo at vi får følge minst to av dem videre. Medregnet Mari sin.

  • Like 6
Skrevet

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye :wub:

Åååååh nå ble jeg glad på dine vegne! :D:wub: Du må oppdatere masse med bilder og historier, så kan jeg leve litt gjennom deg :P:lol::innocent:

Skrevet

Bare for å skryte litt av Lyra så er hun en av de fineste jeg vet om :wub: Lyra og Amiga (min tidligere cardigan) var bestevenner og lekte så fint sammen og over alt på jord så var de uatskillige. Jeg hadde ikke sett Lyra igjen på lenge og besøkte Lill nå i høst og Lyra satte i et vræl og overfalt meg av lykke :wub:

Og jeg må holde meg langt unna... holdt på å stjele Jayce/oreo når jeg var innom sist liksom :P

  • Like 4
Skrevet

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye :wub:

Gratulerer! Årets julegave :P

Håper du finner like god hjem til de andre valpene også, Lill!

  • Like 2
Skrevet

Jeg er heller ingen collie-menneske - men jeg slenger på meg fanklubben av den blå! O.M. G. Er egentlig så jeg får lyst på vettu :wub::lol:

Og gratulerer til RenateA! Spennende! :D Ikke minst spennende også å følge med på hvordan disse valpene utvikler seg!

Skrevet

Kjære vene.. At det går an å bli så kørka. Jeg har aldri, aldri vurdert collie. Men til og med jeg blir helt forelsket i den lille blå! Haha. Hva skjer a? Superfine kjærlighetsvalper er de! Stå på, Lill :) Jeg synes du er flink, og dette takler du imponerende godt.

Masse lykke til med de fine små, og ikke minst til Renate, som endelig får seg valp! :D

  • Like 1
Skrevet

Dette kullet er faktisk så fristende, selv for meg som ikke har planer om flere collier, at jeg er glad jeg ikke har rom for flere hunder akkurat nå...

Skrevet

Næææ...jeg vil også ha blå hvis den passer meg og mine bruksområder :)

Lars er bare teit, han har flere blå, han..ha ha :P

Tusen takk for alle gratulasjoner!

Håper ikke Lill føler at jeg har kuppet tråden :)

Gleder meg veldig til at valpen kommer hjem til meg og jeg gleder meg veldig til å vite hvem det er som skal bli min lille baby.

Og..Renate er Renate, har allerede kjøpt masse valpeutstyr :P

  • Like 14

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
    • Jeg har en som er rett, den andre har jeg ikke noen formening om.  Du får flate pinsetter som er avrunda i kantene.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...