Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 200
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1962.

Whaaaaat? No offence, men jeg har alltid sett for meg at du var typ...40 Edit: Fordi du virker så erfaren altså! Edit 2: Herrens år 1990, på dagen 45 år etter Hitler'n dævva.

1983. Jeg synes det er helt vilt å se at så mange er født på 90-tallet, for meg har jo det akkurat vært. Føler meg fortsatt som en drittunge, så skjønner ikke at de som er født på 90-tallet ikke for

Skrevet

Whaaaaat? No offence, men jeg har alltid sett for meg at du var typ...40 :|

Edit: Fordi du virker så erfaren altså!

:shifty: Tommy, hva er det du ligger og tenker på når du går og legger deg om kvelden, om jeg tør spørre? :teehe:

Mer interessant enn hvor grensa for smårips går hen, er at noen av de "voksne" damene her ikke sier når de er født. Hvor går grensa for når det blir kjipt å si hvor gammel en er, liksom?

Mvh glede seg til 40-årslaget sitt, som er om 5.5 år. :banana:

  • Like 8
Skrevet

Jeg er fra den gyldne 1987 årgangen :)

Jeg og - og har alltid hatt på følelsen at det er noe spesielt med akkurat denne årgangen? Vi er LITT bedre enn de andre, er vi ikke? Bittelitt?

1965

Du trekker opp snittalderen på studiet litt du da?

Jeg har den enkleste.

4.7.76...

De som ikke husker den har sovet godt i historietimene :aww:

Men herregud, hva var det som skjedde 4. juli 1976???

  • Like 3
Skrevet

:shifty: Tommy, hva er det du ligger og tenker på når du går og legger deg om kvelden, om jeg tør spørre? :teehe:

Søstra di.

Nei, fysj da!

Kjedelige ting. Som trav og multimodal interaksjonsanalyse. Post-porno, selvsagt.

  • Like 6
Skrevet

Som sagt...bare barnet.... :sleep: Føler du deg gammel som 19 (snart 20)-åring? :P Tenk da på hvor grusomt jeg har det som nærmer meg 40.... :P:lol:

Nei, jeg er enda ukomfortabel med å dra på polet aleine :lol:
  • Like 2
Skrevet

Får samme reaksjon som Gråtass jeg, selv om hun er eldre enn meg. Maasse småttiser her jo. Som faktisk begynner å bli store, hvilket betyr at jeg begynner å bli gam... eh voksen! :o

84 modell forøvrig.

Tenkte det samme :lol::lol: Jeg føler meg fortsatt som en liten drittunge, og jeg bikker 30 neste år :blink:

(85 modell, altså :P )

Så når jeg ser folk her inne som er født i 98 og 99 så blir jeg litt :| For de er jo knapt ute av bleiene i min verden :lol: (jeg tror tydeligvis vi nettopp har bikka 2000-tallet: :icon_redface: )

Og snakker om fødselsdato, jeg var bare et par små minutter unna å bli aprilsnarr :P

Inya har forøvrig den kuleste, hun er født 12.12.12 :queen:

  • Like 3
Skrevet

Hukommelse og detaljer - da må jeg skylde på min høye alder. :sleep: Når man begynner å bli så gammel som meg...jeg husker en gang... jo jeg husker i skoletiden en gang. Jo, det var i skoletiden.... men har du sett, virkelig en fabelaktig lang pels på de hundene til Siri da!?! En vinter, kan jeg erindre og det var en fredag. En av gutteslampene i klassen hadde fått det for seg.... Mens jeg husker det - det har falt sne her oppi høyden i dag, hvitt og fint har det blitt... Jo, det var denne fredagen og det var jæ**** kaldt og guttelarven hadde puttet fyrstikk inn i låsen på døra inn til klasserommet.... neineinei, dette vandrer jo helt ut på viddene. :huh:

Alderen. :icon_redface:

elderly_lady6.gif?w=560

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...