Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke bruk BGB-krok på trekkline! Det er så fort gjort at den huker tak i hud, og da kan det gå riktig så galt. Troll bruker bronsekroker. Opplevde selv at en BGB krok fikk tak i huden på foten til min hund og rev av en stor bit hud! Det var heldigvis flaks i uflaksen at det ikke røk sener. Det tok to uker for såret å gro, og det var stygt. 

Hvorfor står det da på den linen jeg viste ovenfor at den leveres med bgb krok? Det er jo Troll.

  • Svar 1.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som regel klarer ikke jeg med mine kameraferdigheter å fange den fine stemningen av å kjøre hund med hodelykt. Men så.. har man flaks! Bilde fra treningstur i går- Tatt uten blits og på slutten av tre

SE på dette fantastiske spannet fra Vikerfjell-løpet da (mine hunder. Klippet vekk meg selv, er ikke meg som er viktig her) Kari Hope har tatt bildet.

Det må du gjerne gjøre   Både forrige bilde og bildet nedenfor er tatt under Nordisk mesterskap for samojed i år. I  dp20+ kom vi på førsteplass med 6-spann, på db 60 kom vi på 3.plass med 8

Posted Images

Skrevet

Ikke bruk BGB-krok på trekkline! Det er så fort gjort at den huker tak i hud, og da kan det gå riktig så galt. Troll bruker bronsekroker. Opplevde selv at en BGB krok fikk tak i huden på foten til min hund og rev av en stor bit hud! Det var heldigvis flaks i uflaksen at det ikke røk sener. Det tok to uker for såret å gro, og det var stygt.

Uff da! Det hørtes ikke bra ut nei!

Men jeg er enig med @SiriEveline, jeg har jo sett flere kjørestrikker med bgb-krok?

  • Like 1
Skrevet

Sånn apropo bgb har jeg lært å feste eks sporline med krokinga ut fra hunden for å unngå slikt. Ville også gjort det med trekkline, festet eks krokinga oppover. Det skal vel også mye til å få til dette på en vanlig snørekjøringsekvipasje. Men jeg kan forstå en høyere sjanse i spann. Jeg sjekket også mer på Troll sine sider og de bruker bronse på spannutstyr og bgb på snørekjøringsutsyret.

Skrevet

Hvorfor står det da på den linen jeg viste ovenfor at den leveres med bgb krok? Det er jo Troll.

Uff da! Det hørtes ikke bra ut nei!

Men jeg er enig med @SiriEveline, jeg har jo sett flere kjørestrikker med bgb-krok?

Nå bruker jeg bgb krok selv (mest fordi det er det mr koppel selges med her i landet) men i sverige feks så er det forbudt i konkurranse (mener jeg å huske oppdretter til malamutetispa mi sa) pga nevnte årsak og mr koppel er originalt meg pistol hake, men av en eller annen grunn så vil vist folk ha bgb her til lands. Muligens pga at en del mener pistolhake tåler mindre i kaldt vær. Har vært mange stygge ulykker på både hunder og mennesker med bgb kroker.

Jeg bruker mr-kobbel på min labrador som ikke trekker noe særlig og den dasker ham ikke i rumpa.

beskri53.jpg

Jeg er også veldig fornøyd med mr koppel

Skrevet

Hvorfor står det da på den linen jeg viste ovenfor at den leveres med bgb krok? Det er jo Troll.

Mulig de har byttet fra bronse til bgb siden jeg kjøpte min snørekjøringsline. Nå skjedde denne hekten jeg opplevde i vanlig leiebånd pga surring, og ikke mens vi var ute på tur. Jeg hadde faktisk ikke tenkt tanken en gang på at noe slikt kunne skje.

Skrevet

Må innrømme at jeg foretrekker BGB-kroker til det meste. Føler meg trygg på at de holder seg klipset på der de skal. Hvilke kroker bruker dere til trekk hvis dere ikke bruker BGB-kroker pga. fare for skade?

Bruker strikkline fra kennel og er forsåvidt fornøyd med dem, men de har begrenset levetid. Enten så fliser plasten seg veldig opp og blir hard og vond å ta på(riktignok etter mange års bruk), ellers så forsvinner strikkeffekten. Sistnevnte har skjedd med flere liner. Nå høres det kanskje ut som om jeg har veldig høyt forbruk av strikkliner, men jeg har egentlig ikke det altså. :P

Skrevet

Bruker bronsekrok på strikklina. Tåler mye juling! De er enkle å bytte ut hvis de blir "slarkete". Har kun byttet en krok på fire år. Har også hørt at hvis man skulle være så uheldig å komme på motsatt side av f.eks et tre så ryker bronsekroken, men ikke en bgb-krok. Sett at noen bruker eskimokroker i linesett, men det har jeg ingen erfaring med. Kanskje noen andre her har det?

Skrevet

Ikke bruk BGB-krok på trekkline! Det er så fort gjort at den huker tak i hud, og da kan det gå riktig så galt. Troll bruker bronsekroker. Opplevde selv at en BGB krok fikk tak i huden på foten til min hund og rev av en stor bit hud! Det var heldigvis flaks i uflaksen at det ikke røk sener. Det tok to uker for såret å gro, og det var stygt.

Sånn apropo bgb har jeg lært å feste eks sporline med krokinga ut fra hunden for å unngå slikt.

På hester festes alltid bgb-kroken på grima utover, nettopp for å minske faren for flenger i kinnet osv.

  • Like 1
Skrevet

Riesenschnauzer to spann under polarhundmesterskapet i sverige nå i helgen. KULT!

https://www.facebook.com/video.php?v=10152763303099139&set=vb.650839138&type=2&theater

(litt mye lyd på kjøreren da men hver sin smak)

3 km? Har de det som egen distanse?

Forresten; den gang da, da jeg kjørte seppala med en dober, startet det et trespann riesen. De ble innhentet av de fleste en-spannene (dog ikke meg, for vi var på tuuur :P )

Skrevet

https://www.youtube.com/watch?v=IVcSDEeVwqU

(observer ruffwears fantastiske "nød"-utløsning...)

Unnskyld, men :lol: :lol: :lol:

Veldig søt trekkberner! :D

  • Like 1
Skrevet

3 km? Har de det som egen distanse?

Forresten; den gang da, da jeg kjørte seppala med en dober, startet det et trespann riesen. De ble innhentet av de fleste en-spannene (dog ikke meg, for vi var på tuuur :P )

det er vel kanskje 3 km 2-spann? den klassen er stor i andre land enn i Norge. HUndekjøring er generelt egentlig en "smal" sport i Norge, med fokus på hovedsaklig trekkhundblandinger og alaska husky. Mens du i andre land finner mange "andre" raser enn trekkhundblandingene og polarhunder. Sverige har stor bredde, alt fra typiske brukshundraser til greysterblandinger på løp. *misunnelig*. Mange flere som kjører med renrasede polarhunder der også.

Skrevet

https://www.youtube.com/watch?v=IVcSDEeVwqU

(observer ruffwears fantastiske "nød"-utløsning...)

https://www.youtube.com/watch?v=2chQ-xPVwdw

tumblr_nj7rqfRFl11qi34ygo3_1280.png

tumblr_nj7t0sZEuR1qi34ygo3_1280.pngnyoom

Kjempesøt trekkberner :puppeh: Hvem er produsenten av sela du bruker på henne?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...