Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter ryggproblemer i mange, mange år har de endelig blitt fikset opp i. Trøtte meg som aldri våknet uthvilt våkner nå uthvilt etter 6-7 timer.

Det forundrer meg at jeg ikke trenger mer enn 6-7 timer, gjerne enda mindre. Hvor mye søvn trenger dere? Hvorfor er det så store forskjeller på oss i forhold til hvor lenge vi må lade batteriene?

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg lever på energidrikker og endorfiner, så søvn har ikke så mye å si lengere. Neida. Joda. Neida. Jeg våkner aldri av meg selv med mindre jeg må på do - og da kan jeg fint legge meg igjen etterpå

6-7 timer. Men jeg er B menneske, står jeg opp før 08 klarer jeg faktisk ikke være våken hele dagen ( med mindre jeg gjør noe hele dagen ). Så fort jeg setter meg i sofan da så sovner jeg. Står jeg

Skrevet

Jeg trenger åtte timer i sommerhalvåret og ni timer i vinterhalvåret for å være ordentlig uthvilt. Jeg kan fungere på 7 timer søvn, men er da generelt trøtt og merker at jeg trenger mer søvn. Jeg er også en av dem som ikke fungerer på for lite søvn i det hele tatt. Har f.eks aldri vært en av dem som kan sitte oppe hele natten for å gjøre ferdig en oppgave - jeg blir så trøtt at jeg føler meg fysisk syk om klokka blir for mye, og da fungerer ikke hjernen til noe som helst.

Skrevet

Jeg har somregel ganske dårlig søvnkvalitet -så mindre enn 10 fungerer dårlig over lengre tid. Om jeg mot formodning sover godt noen netter så er 7 fint.

Skrevet

6 timer om jeg sover godt. Normalen er 4-5 timer med dårlig søvn. Innimellom (hvert 3.dje år eller noe) så sover jeg hele 9 timer på en natt. Da er det nesten fest :aww:

Skrevet

Jeg trenger rundt 10, kan ofte bli opp i mot 12 i vinterhalvåret. Jeg begynte slik etter å ha besvimt og slått hodet i betonggulvet på jobb for noen år siden, før det klarte jeg meg med 6-7 timer uten å ha problemer i det hele tatt. Aner egentlig ikke hva som gjorde at det forandret seg slik :P

Skrevet

Tror sånn ca 9 timer er det opptimalw for meg, jeg klarer meg fint med 7-8 men føler meg da litt trøtt når jeg våkner, mer enn 9 timer så er jeg ør når jeg våkner. Jeg jobber jo skift, så nå har jeg jobbet 3 netter på rad og da sovet ca 5 timer hver dag, da blir jeg irritabel og ikke så enkel å ha med å gjøre :P Det idiotiske med for lite søvn er at man har sååå lyst til å putte dritt i kjeften, så slanking og nattejobbing har vært litt av et prosjekt for meg :P

Skrevet

Strengt tatt fungerer jeg best på 8 timer, men det er sjelden jeg rekker mer enn 6-7. Sånn er det å være heltidsstudent med jobb ved siden av.

Skrevet

7-8 om sommeren, nærmere 9 om vinteren. Sånn ca :) Hvis jeg sover over 9 timer blir jeg superdaff og får ikke gjort noe som helst :P

Skrevet

Om våren og sommeren ligger jeg på rundt 7 timer for å være fullstendig uthvilt, men kan klare meg mange dager/uker på rad med bare 5-6. Om høsten trenger jeg noe mer og om vinteren kunne jeg lett gått i dvale :teehe:Er stort sett trøtt hele vinterhalvåret jeg.. Selv om jeg sover opp mot 10 timer om natten og gjerne tar noe minutter (les: timer) om dagen også.. Må legge til at sykdommen plager meg en del om vinteren så det er nok en avgjørende faktor for at jeg trenger mye mer søvn da.

Skrevet

Jeg fungerte mer eller mindre utmerket på 5,5 time halvdårlig søvn i 14-15 år, men kjenner at det er deilig med en ekstra halvtime, så 6-6,5 time er fint nå :)

Skrevet

Om vinteren trenger jeg 8, og vår/sommer ca 7. Jeg fungerer desidert best om jeg holder det sånn uansett ukedag eller helg, og at jeg legger meg på nogen lunde samme tidspunkt. Sover jeg for lenge blir jeg helt utafor resten av dagen og klarer ikke finne igjen duracellen, og sover jeg for lite over en relativt kort periode, blir jeg så trøtt at jeg blir kvalm og fortere sliten.
Sover utrolig mye bedre om kostholdet også er så godt som mulig hele tiden og så jevnt inntak som mulig. Min kropp er ekstremt tydelig på hvordan den vil ha det (slave av min egen kropp på godt og vondt), og gjør opprør om den ikke får det som den vil. Det er stor forskjell på om jeg følger dette og ikke. Helt fasinerende egentlig.

Skrevet

5-7 timer er normalt her og fungerer fint, kan sove lengre i helger, men det er ikke fordi jeg må, bare fordi jeg kan, merker ingen forskjell på kroppen. Sover jeg derimot mer enn 9-10 timer så er jeg helt i svime når jeg våkner og dårlig form..

Skrevet

Trenger lenger tid på å våkne om jeg sover lenger enn 7 timer, blir nesten mer sliten av å sove 9. Men jeg er skikkelig god på å sove lenge, da :P I natt sov jeg 5 timer og spratt ut av senga, natta før sov jeg 9 timer og brukte 1 time på å komme meg ut av senga. Da jeg gikk på ungdomsskolen og vgs stod jeg opp 6 hver dag, la meg sjeldent før 12, men sov på bussen i tilsammen 2 timer hver dag da. Kroppsklokka fungerte perfekt og vekte meg hver gang vi svingte inn på skolen - og inn på butikken når jeg skulle hjem.

Men det optimale for meg, for at jeg ikke skal bli helt utslitt av en uke er nok 7-8t.

Skrevet

Etter ryggproblemer i mange, mange år har de endelig blitt fikset opp i. Trøtte meg som aldri våknet uthvilt våkner nå uthvilt etter 6-7 timer.

Det forundrer meg at jeg ikke trenger mer enn 6-7 timer, gjerne enda mindre. Hvor mye søvn trenger dere? Hvorfor er det så store forskjeller på oss i forhold til hvor lenge vi må lade batteriene?

Heldige du, jeg er grønn av misunnelse!

Jeg har ME, og trenger ca. 8-9 timer sommerhalvåret og mer om vinteren, i perioder opptil 12 timer.

Skrevet

Jeg trenger åtte timer i sommerhalvåret og ni timer i vinterhalvåret for å være ordentlig uthvilt. Jeg kan fungere på 7 timer søvn, men er da generelt trøtt og merker at jeg trenger mer søvn. Jeg er også en av dem som ikke fungerer på for lite søvn i det hele tatt. Har f.eks aldri vært en av dem som kan sitte oppe hele natten for å gjøre ferdig en oppgave - jeg blir så trøtt at jeg føler meg fysisk syk om klokka blir for mye, og da fungerer ikke hjernen til noe som helst.

Enig!!

Skrevet

Tjaaaa...Mellom 9 og 13. 8 fungerer, men blir det under det kaster jeg opp og klarer ikke få i meg mat i det hele tatt før ut på kvelden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...