Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg foretrekker FitBit One, rett og slett fordi jeg synes armbåndene har for mye feilinfo når man gjør noe med armene. Ikke sånn til daglig, men om du strikker, klapper osv så får du masse ekstra skritt. Klipsen har jeg på bh-en eller i bukselomma. Har kvalitetssikret resultatene noen ganger, og det er stort sett ganske bra.

Det hørtes lurt ut! Jeg er jo sykepleier, og kan uansett ikke bruke Fitbit-armbånd på jobb, da det strider mot hygieneprinsippene, så har spekulert litt på om det fantes noe alternativ. :)

  • Like 1
  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

Hvilken Fitbit bør jeg velge? Og hvor mye skal dere ha for en Mirai?

Ser de ligger på finn.no til rundt 350,- (var én til 300,-) og 400,- , så hvis du vil ha den kan du få den for 300,- + porto. Bare send meg PM hvis du (eller noen andre!) vil ha, skjønner hvis det kanskje er mer praktisk for deg med en klips-variant hvis du ikke kan ha armbånd på jobb. :)

Jeg har ikke noe dårlig erfaring med masse ekstra skritt for hverdagsaktivitet hvertfall, for eksempel når jeg var på jobb på Shell så fikk jeg ikke noe utslag av å stå rolig i kassen og kun bevege armene, vaske gulvet eller sånne ting. Hvis jeg evt fikk et par skritt var det i tilfelle så lite at jeg ikke merket noe stort utslag på totalen, og jeg kikket jo på den ganske ofte :whistle: .

  • 2 months later...
Skrevet

Lurer på om fitbiten min har begynt å tulle.. :no: Ladet den i går og i dag igjen så er den utladet.. Det vil si at jeg må kjøpe ny (er fremdeles hekta etter snart to år :P ). Lurer på om jeg skal prøve en ny modell denne gangen.

Skrevet

Jeg tror garantien min har gått ut, den er bare et år? 

Ser på fitbit Charge denne gang. Men nå virker det som om min funker igjen, ble litt skuffa  :rofl:

To års garanti :)
  • Like 1
Skrevet

To års garanti :)

Takk, da skal jeg sjekke ut om det er mindre enn to år siden jeg kjøpte den! For nå er jeg sikker på at den er ferdig.. Ladet fullt i går og tom i dag.. :/

  • 2 months later...
Skrevet

Søvntracking på fitbit, funker det for folk?

Jeg fikk akkurat ukesoversikta for forgje uke, som sier at jeg sover 5t og 19m i snitt i døgnet (noe jeg tror er feil, det er ikke riktig så galt). Er søvn noe dere følger med på/fokuserer på?

Skrevet

Søvn fungerer her. Vises mer korrekt nå som jeg har charge hr. Sjekk tidspunktene i app, når den sier du sovnet og når den sier du våknet

Har Charge HR selv. Ukesoversikta regnet mandag-mandag, og jeg begynte først å bruke den tirsdag, derfor er tallene litt feil :P

Appen sier et litt mer fornuftig 6t 30-ish min, og tidspunktene er riktig, så tror jeg trenger å begynne å sove mer gitt.

Skrevet

Måler ikke søvn, det årner seg greit stort sett. Men innså akkurat at jeg glemte å ha på igjen fitbiten etter lading da jeg gikk tur med Odin i dag. :(

Skrevet

Måler ikke søvn, det årner seg greit stort sett. Men innså akkurat at jeg glemte å ha på igjen fitbiten etter lading da jeg gikk tur med Odin i dag. :(

Måler den ikke søvn automatisk? Min gjør det, får meg seg om man tar en lur på sofaen også faktisk, stort sett hvertfall :) 

Skrevet

Måler den ikke søvn automatisk? Min gjør det, får meg seg om man tar en lur på sofaen også faktisk, stort sett hvertfall :) 

Nei, men du har kanskje charge? Jeg har fitbit one, jeg er ikke så fan av armbånd.

  • 2 months later...
Skrevet

Jeg vurderer å kjøpe et sånt aktivitetsbånd for penger jeg fikk til jul. Ser at flere har litt ymse erfaringer med pulsmåleren på Charge HR, og da faller jo poenget med den litt bort kanskje? Så man kanskje like greit kan kjøpe Flex som er litt smalere enn både Charge og Charge HR? Eller hva tenker dere? Vil ha en løsning som jeg kan følge med litt på i løpet av dagen uten å måtte logge inn i app eller pc. 

Skrevet

Flex har ikke skjerm, bare prikker som indikerer nivå ift mål. Om du kun vil ha skritt så er jeg kjempefornøyd med Fitbit One, som bare trenger å lades en gang i mnd. Usikker på om du får armbånd til den, men tror det. Jeg har en klips i bhen.

Skrevet

Jeg er litt på samme sted som Ingvild. :) Eller jeg prøvde å hint til alle om atjrg ønsket meg, men det ble ikke sånn. Så da skal jeg invistere selv tenker jeg. :ahappy:

Hva er forskjellen på Charge og charge HR? Jeg vil også kunne følge med litt på skjermen. Og følge med min generelle aktivitet og ikke bare skritt. Og hvor selges disse til best pris? :D 

 

Skrevet

Der jeg kjøpte hadde ikke de ikke charge så kjøpte like greit HR, pulsmåleren er litt off, men den gir meg en pekepinn og syntes det er supert.

 

Liker også charge mye bedre enn flex'en min. Jeg har klokka, antall skritt, trappetrinn o.s.v istedenfor 5 prikker. Liker å kunne vite hvor mye klokka er uten å måtte ta opp mobilen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...