Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

neinei. Finnes en størrelse imellom small og medium ☺ Sm størrelsen! Ikke finne på å kjøpe small � du kan jo prøve den når den kommer men tror den kan bli snau til hun ☺

Ja, for mon tro om ikke Asti må leve med lilla sele da og Nix får en ny :P Stakkars Asti også han som for en gang skyld ikke skulle arve av jentene. Den er stor i halsen altså, så pass stor som 50 halsbånd.

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Skrevet

*ler* Asti bruker 60 han! Så om Action er så stor, så bør du vurdere å putte henne vaskemaskinen på 2 timer, 90 grader og tørke henne godt sentrifugering før du putter henne inn i en tørketrommel. Da blir hun liten og tett og kanskje noe stiv.

Så tipper du kan bruke 50 på tispene dine :) For det er det som går igjen når jeg handler halsbånd til Nix.

De selene det er snakk om har mye å gå på i forhold til brystet, og jeg må vel innrømme at Nix kanskje burde hatt en S. Synes den er litt stor i halsen.

Jeg tror SM så må passe mine da :)

  • Like 1
Skrevet

Tror du det går an å snørekjøre med dem?

Det vil gå det tror jeg, uten å ha prøvd (ingen villige kandidater i hundene her ;) ). Båndene er delt inn i kg etter hvor mye rykk de skal tåle. Så går på bredde av strikken. F.ex Pi på 11 kg har hatt medium bånd og har da ikke klart å "bunne" strikken så lett.

Veldig kjekke kobbel og har brukt det mye på lille Pi som hopper og trekker og spretter mye rundt.

Skrevet

Tror du det går an å snørekjøre med dem?

Om de ikke har blitt lengre nå tror jeg de blir litt korte til den bruken, men det kan jo løses med en slags forlenger for strikken tror jeg er bra nok.

Men nå ønsker jeg hunden et stykke foran skituppene så jeg ikke uheldigvis tupper hunden i bakbeina.

Skrevet

Om de ikke har blitt lengre nå tror jeg de blir litt korte til den bruken, men det kan jo løses med en slags forlenger for strikken tror jeg er bra nok.

Men nå ønsker jeg hunden et stykke foran skituppene så jeg ikke uheldigvis tupper hunden i bakbeina.

Ja, det spørs veldig hvor nært du vil ha hunden, jeg bruker alltid 2-3 meter strikk.

Selene blir ferdig om en 10 dagers tid :) *vente spent*

  • Like 1
Skrevet

Jaro bruker 60 i halsbånd, og har M i zero-selen. Den satt som et skudd da han veide 33 kg, og nå veier han 34 kg og den er rimelig trang rundt brystet. Så vi skal prøve oss på en L.

Skrevet

Har du grønn rok straps i S? :)

Ja, har 2 stk! Send meg en pm du, droppet å legge de ut da de gikk så fort avgårde ;)

Sier du i fra her når du får inn de selene? Vil gjerne ha svart med neongrønn kant, i størrelse-litt-usikker-må-komme-og-prøve. Litt treig, bare! :lol:

Japp :)

Til uka kommer det mer Ke-Hu leker samt en ke-hu nyhet. Passer litt større hunder :)

10421487_729662060452091_350870947568280

  • Like 4
Skrevet

Ja, har 2 stk! Send meg en pm du, droppet å legge de ut da de gikk så fort avgårde ;)

Japp :)

Til uka kommer det mer Ke-Hu leker samt en ke-hu nyhet. Passer litt større hunder :)

10421487_729662060452091_350870947568280

Oi, den var kul! :D:drool:

Skrevet

Ooh! Ballen så så hardplast-aktig ut, er det tilfellet? :lol:

Ballen er fra Planet dog, og er av samme materiale som Jordklode ballene (veldig slitesterke, tåler det meste :) )

Skrevet

Jeg er kjempefornøyd med kobbelet, vel verdt pengene! I tillegg til kjapp tilbakemelding på spørsmålene mine og rask frakt! Nå venter vi bare på at hund nr 2 skal komme i hus sånn at vi får tatt i bruk det andre kobbelet også, men Felix har testet sitt og virker fornøyd :)

5ZLAE17l.jpg

  • Like 8
Skrevet

Kan du ikke begynne selge orijen red, så kan jeg kjøpe alt hos dere. :P Lei av de andre som leverer maten frem til døren min. Bare kludder med leveransen og tregt. Canider er mer å stole på føler jeg. :innocent:

  • Like 2
Skrevet

Har dere inne zero-selene i de minste størrelsene? Vil de kunne passe en papillon?? Salza kunne godt fått en bedre sele enn den hun har :P

Får inn i mini 1 og 2 størrelsene nå :) de er på vei i posten!! :)

  • Like 2
Skrevet

Håper dere har lagt merke til hvor eminent knertmonsteret og jeg har solgt inn Zero DC-sela deres til andre shibafolk. :D

Det kom en Shiba dame og robbet oss for alle små selene vi hadde igjen på romjulutstillingen :blink::ahappy:

De satt jo som skudd på de små kroppene :) takk takk!

  • Like 6
Skrevet

Det kom en Shiba dame og robbet oss for alle små selene vi hadde igjen på romjulutstillingen :blink::ahappy:

De satt jo som skudd på de små kroppene :) takk takk!

Ja, og jeg veit om minst 3 til som har bestilt til sine. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...