Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du hadde fått ny hund i dag, hva skulle den hete?


Recommended Posts

Skrevet

Fikk ny hund i dag, og hun heter Savannah :P

Gratulerer med ny hund og fint navn! :ahappy:

Akkurat i dag: Selene. Men navn hos meg skifter for hverdag, også må jeg liksom se hunden ann også.

Navnet forrige dagen var bedre! :lol:

  • Svar 181
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glemte å si at hvis jeg får meg ny setter så blir det Fetter.

Hvis jeg noen gang skaffer meg en lagotto skal han hete Dag-Otto, det er hvertfall helt sikkert.

Sånt forundrer meg alltid veldig Jeg kunne ikke engang ha brydd meg mindre, om så noen i min omgangskrets valgte å kalle hunden sin det min skal/skulle/heter. Jeg skal ikke bo med den uansett og hvis

Skrevet

Jeg skal fortsatt kalle min sannsynlig neste hund for (labra)Dåra! Hva er finere til en labbefrøken liksom? Ikkeno

  • Like 1
Skrevet

Jeg har jo nettopp "fått" to nye, og det ble Orca og Såga :)
Orca er det typen som har navngitt ved en tilfeldig kommentar om at han så ut som en spekkhugger på et bilde som 2 uker gammel, og siden har han bare hett Orca.

Men skulle jeg hatt en hvor jeg ikke tenkte på at det skulle passe til noe stamtavlenavn osv så har jeg veldig lyst på en hund en gang som skal hete Kreevanka. Må være en grå hannhund og han må være veldig bra konstruert. Og selvsagt en Siberian.

Skrevet

Jeg skal fortsatt kalle min sannsynlig neste hund for (labra)Dåra! Hva er finere til en labbefrøken liksom? Ikkeno

Labrador som heter Dåra? Vræl! *dårlige minner*. :P Sier bare leder på hundeleir (nevner ikke navn), svært ulydig labrador, eier på slep og skriking av "Dååååååraaaaaa!! Dååra, daaaa!!". Lol :P

Skrevet

Jeg er også veldig flink til å ombestemme meg og var kanskje litt for skråsikker på forrige side, hun passet ikke helt til å hete Zsa Zsa... :) Og når oppdretter hadde valgt Looking to the Stars som stamtavlenavn fant jeg ut at Adastra måtte passe (ad astra = til/mot stjernene). Ad astra per aspera betyr også til stjernene gjennom motgang, og det kjentes også passende siden jeg har hatt uflaks helsemessig med en del av hundene nå - jeg håper at denne jenten holder seg frisk! :)

Skrevet

Hvordan uttales det? :blink:

Rett fram. Bea-aiv-vass :)

---

Nälli, Rudder, Nastí eller Aileron… Tror jeg er mine framste kandidater :P Mest guttenavn da :P

Skrevet

Rett fram. Bea-aiv-vass :)

Stemmer. Tenk på den gamle tv-serien Bay Watch ;) Bay-vass. Det var sånn de med vallhunden sa det. Men kanskje ikke heelt rikig måte å si det på. Det er iallefall samisk og betyr solskinn eller noe i den duren

Skrevet

Labrador som heter Dåra? Vræl! *dårlige minner*. :P Sier bare leder på hundeleir (nevner ikke navn), svært ulydig labrador, eier på slep og skriking av "Dååååååraaaaaa! Dååra, daaaa!". Lol :P

Perfekt; Dåååra, Dåra da, kom åt a mor no, slutt å toill!

  • Like 2
Skrevet

Hundenavn er vanskelige!

Har en drøm om å eie en rød (mørk aprikos) dverg puddel hann med navn Ginger (En vakker dag).

Tispe navn jeg liker er Karma, Aqua, Mynte og Nuka.

Hannhund navn jeg liker er Timon, Pondus, Apollo og Charlie.

Skulle det blitt en ny hund så ville jeg uansett hatt et navn med første bokstav i stamtavlenavnet.

Skrevet

Om jeg får en hund til vil jeg fortsette i samme stil som før :)

Varg, Myggen og ...... ? Kanskje på tide med et fugle- eller fiskenavn? Guppy, Breiflabb, Ugla eller Kråka? Nei :) Heldigvis kan jeg tenke i maaaaaange år.

  • Like 1
Skrevet

Hahahahaha Guppy! Flott navn!

Fikk jeg hund akkurat nå, skulle den nok hete Logan.. (ja, så en knallbra Wolverine film her om dagen.. og han Logen 9-fingers i bøkene til Joe Arbuth-hvavarrestennåigjen, hvor første boken var knallbra og så gikk det bare nedover.. men for en flott helt Logen 9-fingers er..)

Edit: Selene @JeanetteH?????? Hva har skjedd med deg???? Sånt navn går ikke an!!

  • Like 1
Skrevet

Hva med Boo-ya? :lol:

Jeg kunne hatt en hund som het det! :lol:

_____________________

I dag vil visst mannen ha springer. Det skifter jevnlig her i huset tydligvis. Jeg er ikke god på springernavn tror jeg. Jo, den kan hete Guro! Guro er en glad jente nemlig :aww:

I dag kunne jeg døpt en hund for Futt eller Flisa, alt etter hva som passet :)

  • Like 1
Skrevet

Håper på å få en til i hus snart, og om det blir en spaniel tenker jeg på Pippin. Welsh springer er veldig Pippin, synes jeg, om det skulle bli cocker, må jeg tenke litt mer. Engelsk springer MÅ ha britisk guttenavn (som funker på norsk), som Albert e.l.

Skulle jeg fått en spisshund til, tror jeg det hadde blitt noe a la Boris eller Ivan :D Evt noe gammelnordisk/norrønt...

Må vite stamtavlenavn og hilse på valpen først for å bestemme meg helt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...