Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor lærer ikke hundene at de ikke må gå FORAN barnevogna?? Hvor fuckings ****** vanskelig kan det egentlig være? Kjører på dem sikkert tre ganger i uka.

  • Like 1
  • Svar 767
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er fordi du tenker for mange skitne tanker når du kjører bil, som manifisterer seg på frontruten på din side, som igjen fører til at vindusviskerne på den siden må jobbe ekstra hardt.

Søtpotetreklamen. Hvis en potet, som ikke er en potet likevel, kan brukes som en vanlig potet - hvorfor er det ikke en potet da?

Er vel en grunn til at Harry Potter har en ugle og ikke en brev due liksom! :-P

Skrevet

Hvorfor lærer ikke hundene at de ikke må gå FORAN barnevogna?? Hvor fuckings ****** vanskelig kan det egentlig være? Kjører på dem sikkert tre ganger i uka.

Min gjør det samme med både sykkel og akebrett og jeg vet ikke hva. Jeg skjønner ikke at hun ikke skjønner at det ikke lønner seg liksom

Skrevet

Altså, hun er jo desperat på andre ting. Så det er ikke rart hun er fiksert på sokker heller :twitch:

Hun har en egen evne til å snuse opp ting hun kan spise. Heldigvis kaster hun dem opp igjen, men jeg har kjøpt ganske mange nye sokker i løpet av de årene hun har vært her ja :P

Hunden vi hadde da jeg var tenåring, Scott, han også spiste sokker. Og sko. Men bare mamma sine, og helst skulle de være skitne også. Så hun hadde svært få hele sokker.....

  • Like 1
Skrevet

Hunden vi hadde da jeg var tenåring, Scott, han også spiste sokker. Og sko. Men bare mamma sine, og helst skulle de være skitne også. Så hun hadde svært få hele sokker....

Haha! Heldigvis tar ikke bikkjus her sko, (bare innleggssålene til pappa da hun var valp). Sokkene skal gjerne være gode og svette også. MMmmm. Skjønner ikke hva som går av den hunden :huh:

Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

  • Like 2
Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

Nei. Absolutt ikke

  • Like 1
Skrevet

Er det galt av meg å være fornøyd med å ha en så kresen hund, at han ikke engang vil ha en sokk i nærheten av munnen sin, etter å ha lest om de sokkespisende hundene deres? :D

Og jeg er fornøyd over å ha en matglad retriever som holder seg unna klesplagg, vesker, bager og embalasje. :P

Det er så kjipt det, å dra på besøk til noen med en jakke med litt godbitlukt i, for så å finne lomma tygd i stykker. Men jeg lærer heldigvis av sånt :P

  • Like 1
Skrevet

Hvis man er tre personer som går sammen om å kjøpe en gave, og to av disse personene tilfeldigvis er et par, hva er da egentlig rettferdig fordeling av beløpet? Skal man dele i to - halvparten på hver husstand, eller skal man dele på tre - en tredel per person? Økonomien til de tre er ikke så veldig ulik, men paret har noe romsligere økonomi enn den enslige (den enslige er student, paret er en student og en jobbende. Men de har en del dyrere husleie pr pers enn den enslige). Gaven skal gis til en person som er i slekt med den enslige og den ene i paret.

Jeg klarer ikke å bestemme meg for hva som er moralsk riktig. :P Syns egentlig halvparten per husstand er helt greit, det er slik vi alltid har gjort det når vi har kjøpt gaver sammen. Men nå kom jeg til å tenke på at jeg (som altså er den enslige i dette eksemplet) hadde jo kommet litt bedre utav det om vi betaler en tredel hver... :P

Skrevet

snip

I mine øyne deles det inn i "husstand". Husstand kan defineres som: "Har hatt intimt samvær eller (IKKE OG/ELLER) er i nær familie som f.eks far/sønn, mor/datter." Reglen er åpen for tolkning i situasjoner hvor det intime samværet skjedde i ikke altfor fjern fortid eller en av partene ikke har noe forhold til vedkommende gaven er til. I siste tilfellet er det naturlig å dele husstand for husstand, men det er forventet at den ene parten i husstanden med to i betaler mer enn den andre.

Erru singel fårru schwi!

Skrevet

Hvis man er tre personer som går sammen om å kjøpe en gave, og to av disse personene tilfeldigvis er et par, hva er da egentlig rettferdig fordeling av beløpet?

Vi hadde delt på tre.

Hilsen student som har samboer med jobb. :-P

Skrevet

Går det an å bli hørselsskadet av sitt eget skrik? Har en unge som synes det er gøy å skrike så høyt han kan, men vi rundt får vondt i ørene. Får han ikke vondt i ørene selv?

Guest Yellow
Skrevet

Normalt å dele per husstand for meg, så får man bare være ærlig om man skal spleise på gave med hva man hadde tenkt å bruke.

Skrevet

Jeg føler dette er et smådumt spørsmål fordi jeg burde vite det... Men. Hvis man som norsk statsborger vil søke om utveksling til et universitet i Storbritannia, regnes man da som EU citizen eller non-EU citizen? :icon_redface: Jeg mener, EØS gjør jo at EU-regler gjelder for oss i mange sammenhenger, men ikke alle... @ vet du?

Edit: Fant ut. :) Var jo kanskje ikke så dumt å sjekke ANSA sine sider. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...