Gå til innhold
Hundesonen.no

* Hemmelig julenisse * påmelding og info


Recommended Posts

Skrevet

Fikk beskjed i går at jeg reiser nordover den 18. desember og hjem igjen den 3. januar. Kan jeg vente til den 4.? :(

Ta med pakken?

  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Absolute Entertainer Alvira Alzenas Ane AnetteH AnnChristin Aslan Aya Bananen Bones borderen Cattn Charleen Christine Djervekvinnen Enits Gråtass HHC ida Ingidano Ingvild Jankaa

Trooor jeg huska alle i ønskeliste tråden. For alle som er med har vel skrevet der? Pippin&Smyra Margrete Tabris Alvira Khela Raksha JeanetteH laikamor LinL borderen MegaMarie Plutt

Jeg har allerede fått inn over 30 påmeldte, vet ikke hvor mange @Krilo har fått inn men vi blir mange !

Skrevet

Fikk beskjed i går at jeg reiser nordover den 18. desember og hjem igjen den 3. januar. Kan jeg vente til den 4.? :(

Det beste er jo hvis du har anledning til å ta med pakken slik ida foreslår. Jeg samme problem, men har tenkt å finne en sonis å tigge litt hjelp av. Så lenge jeg får pakken før jeg reiser så hadde jeg tenkt å åpne den og ta bilde, og få en sonis til å legge ut bildet og mitt forslag til hvem som er min hemmelige julenisse på mine vegne på julaften. Ja, og så få samme sonis til å bekrefte for den som har fått pakke fra meg. Jeg reiser vekk og har ikke tilgang på internett før etter nyttår nemlig.

Skrevet

Oooh, nå har jeg også fått pakke i posten! Foxy er så syyykt interessert i det gråpapiret, så noe sier meg at det er noe annet enn gamle aviser og sure sokker oppi der.. Tror ventetida blir lenge for oss begge :lol:

  • Like 4
Skrevet

Oooh, nå har jeg også fått pakke i posten! Foxy er så syyykt interessert i det gråpapiret, så noe sier meg at det er noe annet enn gamle aviser og sure sokker oppi der.. Tror ventetida blir lenge for oss begge :lol:

Jeg våknet av at Kuro prøvde å spise på pakken min... :lol:

  • Like 2
Skrevet

Jeg våknet av at Kuro prøvde å spise på pakken min... :lol:

Det kan jeg love deg at hu her hadde gjort om jeg ikke hadde pakket den laaangt vekk! Haha, har ikke sett hu så fiksert på noe på lenge. Stakkars, hu fikk en dentastix som trøstepremie da.. :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Mener det var noen som kommenterte hvorfor det ikke var den 16. da det fortsatt kommer frem før julaften, og at det da ble forandret fra 12 til 16.

Står 16 hos meg også.

Hva er rett? :-P

Skrevet

I hovedinnlegget og i min PM fra Krilo står det 12. Trodde det blei 12. siden det hender folk er for slappe med å sende til fristen, så alle får før jul? Er det den 16 blir det sikkert til at noen ikke får før 24.

Skrevet

Tror det er Kaja som har surret litt, og vært opphengt i postens frist og derfor skrevet feil i PM?

Pust JeanetteH! Fristen er 16 desember:)

Ok kaja dreit seg ut! Igjen:p posten har frist for julepost 16

Skrevet

Jeg har fulgt fristen i startinnlegget som er 12. Men ser at @Kaja har skrevet 16. Posten har frist den 16. For å få pakkene før jul. Så sånn sett spiller det jo ikke så stor rolle denne runden med tanke på at ingen skal åpnes før 24. :)

Skrevet

Oi en dag til fristen jo! Godt siste delen av gaven kom i går! Må bare pakke om da jeg egentlig var ferdig men ombestemte meg :P

Nei, imorgen :) Event. 16.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

:lol: Gikk brått opp et lys for meg her - nevnte at jeg hadde fått pakke her en dag? Plutselig kobla jeg at det stod en annen avsender enn forventa på den, så ba Bonden finne den frem igjen, og joda, ganske riktig, den var fra en venninne av mamma :lol::icon_redface: Men da kunne jeg åpne den nå da, og kan be bonden gjemme hemmeligvennpakken når den kommer på ordentlig. :lol:

  • Like 7
Skrevet

Jeg føler bare for å beklage til min hemmelige venn at deler av gaven kunne vært bedre. "Noen" glemte nemlig en bag på toget etter at "noen" hadde vært på hemmelig-venn-shoppingtur og måtte dermed på ny hemmelig-venn-shoppingtur et annet sted. :icon_redface::gaah:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...