Gå til innhold
Hundesonen.no

Populære raser nå?


roxie88
 Share

Recommended Posts

  • Svar 105
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Staffer. Jeg vasser i staffer.

COCKER SPANIEL! Men, det er vel fordi det er ett samboerpar som eier 17!!! stk! OG går BÅNDTUR med alle samtidig! det ER så facinerende!

Border collie (for de hadde jo tenkt at den skulle bli verdens lydigste), fuglehund (alle byfolk trenger en fuglehund med tanke på all tiden de bruker på jakt) og så har man schäfere da, for de som me

Akkurat i bygda jeg bor i er det mest elghunder/jämthunder og fuglehunder, florerer av bakgårdsmixer riktignok. I resten kommunen er det mye det samme, men har spesielt lagt merke til en som driver med greyhound, og det er så nydelig å se han gå tur med de elegante dyrene! Blir glad i sjela!

I Lillehammer, altså nærmeste by, har jeg ikke lagt merke til et spesielt stort antall av en bestemt rase i grunn, veldig mye forskjellig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor i JRT-land. Alle har JRT, ingen har kontroll.... Samma gamle historien... En skaffer seg, begynner å lage valper, alle skal få, valpene får valper, alle skal få.... Og alle har. Untatt de som har DSG. Som deler samme historien.

Resten har ymse "vaktbikkjer" og BC. Jeg bor på tjukkeste landsbygda, og sau er det nok av :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oslo er jo et greit eksempel. Her kan man dra fra bydel til bydel og tidvis se hvor man er bare på hundene. I hvert fall forskjell på øst og vest.

Drar man i kollen, så finnes det særdeles lite staffer og rottiser eksempel. Der går det i settere, spaniels og retrievere. Mens jeg er på jobb, så er det en overvekt av staffer i forskjellige størrelser man treffer på, enten om det er gigastore engelske staffer, eller gamle amstaffer som holder seg sykelig godt for alderen.

På min kant er det en lett blanding. Trur det bare er gruppe 10 som ikke er representert her...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor i JRT-land. Alle har JRT, ingen har kontroll.... Samma gamle historien... En skaffer seg, begynner å lage valper, alle skal få, valpene får valper, alle skal få.... Og alle har. Untatt de som har DSG. Som deler samme historien.

Resten har ymse "vaktbikkjer" og BC. Jeg bor på tjukkeste landsbygda, og sau er det nok av :)

Jøss, er vi naboer? :P

Jrt overalt her også. Og de gneldrer til alle døgnets tider og den ene driter ned hagen vår. 0 kontroll og jækla irriterende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Det er generelt mye bikkjer her av mange forskjellige raser, men definitivt flest fuglehunder. Om 2ne har Norges tetteste populasjon av gordon settere har vi breton :P Neida, det er mange både gordon, irsk og breton. Vil tippe det kommer like mye av hvordan type mennesker som velger å bo her som mote. Også har vi en drøss hvite sinna huskblandinger. Håper de er fra samme kull, hvis ikke er det mer drittoppførsel på husky enn jeg trodde :P Og så er det overraskende mange RR her, men det bor en oppdretter rett borti her, så det kan være derfor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjemme på Lørenskog ser jeg faktisk veldig mye forskjellig. Puddel, cavalier, blandinger, settere, tollere, pointer, löwchen, labrador, beagle, schäfer, riesen og whippet. Det er alle raser jeg stadig treffer. Minimalt med straffer faktisk. Men en cane corso eller noe liknende ser jeg i ny og ne. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det mye rart, jeg bor ikke så langt unna en veldig populær hundepark. Men jeg har lagt merke til at jeg ser mye Rottweilere rundt omkring her, en og annen schäfer, en veldig kjekk Amstaff-herre ( :wub: ) og innimellom, en skikkelig svær Ambull. Jo, også er det visst et par-tre afghanere som bor i nærheten her, men de får ikke så mye tur, siden han som eier de er gammel og dårlig, også har jeg et søtt sheltiepar noen ganger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Settere (irsk og gordon, av og til engelsk) er vel det man ser mest av. Ellers en og annen terrier (border og glatthåret foxterrier), labrador, riesen, og noen miniatyrhunder. Tidligere malamute og rhodesian ridgeback(s), men ikke sett dem på en stund. Så er det noen groenendaeler rundt om her og :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Når vi fikk min Havanais for 10 år siden, hadde jeg kun møtt på en eneste Havanais før vi besøkte oppdretter. Nå kryr det jo nærmest av dem, og jeg forstår helt ærlig ikke hvorfor denne er blitt så mye mer populær enn noen av de andre Bichon-rasene (sett bort fra Frisé der populæriteten vel har vært ganske jevn).

Fryktelig trist at den har hatt en så voldsom økning på få år...

Ellers har jeg også lagt merke til at antall Whippeter har økt de siste årene, kanskje lagt ekstra merke til dette fordi jeg selv har siklet på rasen i noen år og ikke møtte på disse ofte tidligere.

Og disse "Doodlene", da, de ser jeg ganske ofte i forskjellige varianter.

Akkurat her jeg bor nå ser jeg faktisk flest Storpudler og Collier, bor 3-4 Storpudler i området og samme antall Collier, så er vel ikke voldsomt, men mer enn jeg har sett tidligere. Ellers veldig spredt i raser.

Der jeg bodde før var det definitivt flest Gordon Settere derimot, "alle" hadde dette, såpass ille at når jeg fant en (som noen ganger hendte) så var det problemer med å finne ut av hvem som eide den fordi det kunne jo være hvem som helst av naboer for dem som ikke kunne se forskjell. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det mye gjeterhundblandinger, men av renrasede hunder er det mest flat har jeg inntrykk av.
Det er en flat-oppdretter i byen, så jeg regner med at de fleste hundene er derfra.

Edit:
Må nesten legge til at oppdrettet, slik jeg kjenner til det, er veldig seriøst. De gjør det også veldig godt innen lydighet, så det inspirerer nok noen i lokalmiljøet til å skaffe seg flat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjemme på Lørenskog ser jeg faktisk veldig mye forskjellig. Puddel, cavalier, blandinger, settere, tollere, pointer, löwchen, labrador, beagle, schäfer, riesen og whippet. Det er alle raser jeg stadig treffer. Minimalt med straffer faktisk. Men en cane corso eller noe liknende ser jeg i ny og ne. :)

Straffer? :D

Men her ser jeg mye av Whippet og Basset Hound ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...