Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter med farge i håret for andre gang denne uka, det var ikke nok til å dekke gjevnt sist så håper det blir bra nå! Etter det skal jeg lage meg kaffe og strikke litt mer :D

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Sånn, da har Shy klippet over bånd nr 2.. gubben altså - forrige bånd strøk med da han passet bissevovver, og så nr idag som han hadde hjemmekontor.. Og egentlig synes jeg det er rart hun klarer å klippe noe som helst -hun er jo halvveis tannløs! Igår gikk en dracula tann i underkjeven, idag gikk den andre i underkjeven, så nå har hun igjen 2 puslete hoggtenner oppe - og hun slikker seg i munnen hele tiden, og piper når hun har drakamp. Det er litt løse tannebisser inni der som gjør vondt å bruke til drakamp tenker jeg..men drakamp vil hun allikevel - gråter og drar, gråter og drar hun lille tøffetøtte :wub:

Så håper jeg alle syke bikkjer skjerper seg og blir friske altså!

Forøvrig har jeg funnet min Idol-favoritt

hilsen avdeling for viktig informasjon

  • Like 2
Skrevet
Er det noe smittegreier fra hellerud???

Nei bare en teori som var ute å gikk ettersom Gross, Xen, Malle og Smula var magesyk. ;)

Men Xen og Gross var ikke på Hellerud, Gross var dårlig før, Xen trykket i seg 0,5 kg frossen vom.

Ingen av kelpiene er dårlige som var der :)

Skrevet
Update ang Kick Ass navnet, for de som lurer:

Det er etter sigende en utenfor basenjimiljøet som har klaget, da vedkommende selv fikk avslag på navnet, og da er jo "klagen" mer forståelig.

AnetteV var meget hjelpsom i går, og fant intet mindre enn 6 andre Kick Ass'er. Antageligvis er det flere også.

Problemet er at NKK har forskjellige saksbehandlere, der noen sier ja og andre sier nei. Derfor skal de ha et møte ang. dette i morgen :P

Når bakgrunnen er det den er nå skal jeg ikke være veldig firkanta på det, vi får se hva de sier.

Egentlig hadde det jo vært kult med en Kiss The Frog eller Kiss & Tell også, men Kick Ass er jo kult. Kanskje ta Jeanettes forsalg til følge? Eller mannens forslag : Kick Butt. Ettersom det visst var "Ass" som var som banneord å regne :rofl:

Men nå er det altså mulig vi får beholde navnet også, og NKK's medarbeidere er meget hyggelige og imøtekommende, det skal de ha :)

Så lenge de godtar navn med sex i seg, synes jeg de kan strekke seg langt på Kick Ass også - for jeg vil heller tenke banneord enn sex når jeg ser en hund. Hunder er ikke sexy, synes jeg. Og skal ikke forbindes med sex. Der er jeg puritaner, altså.

Gosj, i dag er X'en irriterende. Maser om å få kos, strekker seg ut i sofaen og sparker/klorer meg i rumpa når jeg sitter i veien, karrer for å få oppmerksomhet, maser etter mat. Og jeg er rett og slett ikke på humør i dag, det er rett før jeg stenger meg inne i bur for å slippe alt maset.

  • Like 3
Skrevet

Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

  • Like 13
Skrevet

Fikk en litt merkelig melding på FB, det var ei jeg ikke kjenner (eller er venn med der) som syntes jeg hadde så fint bilde av hundene på profilen, og lurte på om jeg kunne sende det til hu. Spurte bare høflig om hva hu skulle bruke det til jeg :lol:

Skrevet

Hehehehe, samboeren min har et kjempesøtt bilde av han og Thorvald som profilbilde på facebook. I dag hadde ei på jobben hans fortalt at hennes 7 år gamle datter hadde blitt helt forelska i Thorvald når hun tilfeldigvis så det på mammaen sin facebook, så hun måtte klippe ut hodet til Thorvald og ha ham som bakgrunnsbilde på iPaden for datterens skyld :lol: Hun startet samtalen med at dette kom til å høres merkelig ut da :lol:

Bildet:

148363_10151402966051083_104556812_n.jpg

  • Like 5
Skrevet
Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

Ska'kke si det til noen, jeg... Min munn er lukket som en sil :D.

Nye bilder av Willy = ny skrivebordbakgrunn her i gården. :icon_redface::wub:

:lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nabokatten har vært på vinduet vårt de siste par-tre dagene, men sorry pus, er ikke trygt for slike som deg her inne, så du får ikke komme inn.

20130130222402.jpg

Skrevet

Har vært på yoga-trening i dag, og ble faktisk litt bekymra for meg sjøl. Jeg er stiv som en stokk og GREIER IKKE å puste! Synes det er helt umulig å gjøre noe som helst i et rom med masse folk i, og føler meg så utrolig utsatt! På slutten skulle vi bare ligge på gulvet og slappe av med øynene lukka, men det er helt helt umulig for meg å slappe av i en sånn setting. Jeg kommer nok aldri til å dra dit igjen.

Skrevet

Hmm. Vi var en tur på Hellerud, og Grim var litt dårlig i magen i dag. Han hadde kasta opp på morgen også (veldig lite da), men han er ikke i dårlig form ellers. Kanskje det har en sammenheng.

Trøtt, men vil ikke sove. Sulten, men vil ikke ha mat. :aww:

Skrevet
Kanskje bare bruke det som skrivebordsbakgrunn? :ahappy:

Nye bilder av Willy = ny skrivebordbakgrunn her i gården. :icon_redface::wub:

Hun hadde så lyst til å ha det på veggen, og det skal hun da få lov til :D

  • Like 1
Skrevet
Hun hadde så lyst til å ha det på veggen, og det skal hun da få lov til :D

Så utrolig koselig da :D Får vi se bildet?

Nå prøver jeg å save min eminente kicksparkvideo, men moviemaker klikker hele tiden!

Skrevet

Klubben arrangerte byttekveld der man kunne kjøpe, selge, bytte eller donere utstyr. Donerte man gikk ting til SPCA sin lokalavdeling. Ace lå i bilen men var veldig fornøyd med hva muttern hadde ordnet når vi kom hjem ;)

537324_326101620843409_1044971559_n.jpg

Lang dag for min del - gått i ett siden kl 10 i morgen, nå er nettopp middagen fortært og snart er det natta :)

  • Like 4
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...