Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter med farge i håret for andre gang denne uka, det var ikke nok til å dekke gjevnt sist så håper det blir bra nå! Etter det skal jeg lage meg kaffe og strikke litt mer :D

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Sånn, da har Shy klippet over bånd nr 2.. gubben altså - forrige bånd strøk med da han passet bissevovver, og så nr idag som han hadde hjemmekontor.. Og egentlig synes jeg det er rart hun klarer å klippe noe som helst -hun er jo halvveis tannløs! Igår gikk en dracula tann i underkjeven, idag gikk den andre i underkjeven, så nå har hun igjen 2 puslete hoggtenner oppe - og hun slikker seg i munnen hele tiden, og piper når hun har drakamp. Det er litt løse tannebisser inni der som gjør vondt å bruke til drakamp tenker jeg..men drakamp vil hun allikevel - gråter og drar, gråter og drar hun lille tøffetøtte :wub:

Så håper jeg alle syke bikkjer skjerper seg og blir friske altså!

Forøvrig har jeg funnet min Idol-favoritt

hilsen avdeling for viktig informasjon

  • Like 2
Skrevet
Er det noe smittegreier fra hellerud???

Nei bare en teori som var ute å gikk ettersom Gross, Xen, Malle og Smula var magesyk. ;)

Men Xen og Gross var ikke på Hellerud, Gross var dårlig før, Xen trykket i seg 0,5 kg frossen vom.

Ingen av kelpiene er dårlige som var der :)

Skrevet
Update ang Kick Ass navnet, for de som lurer:

Det er etter sigende en utenfor basenjimiljøet som har klaget, da vedkommende selv fikk avslag på navnet, og da er jo "klagen" mer forståelig.

AnetteV var meget hjelpsom i går, og fant intet mindre enn 6 andre Kick Ass'er. Antageligvis er det flere også.

Problemet er at NKK har forskjellige saksbehandlere, der noen sier ja og andre sier nei. Derfor skal de ha et møte ang. dette i morgen :P

Når bakgrunnen er det den er nå skal jeg ikke være veldig firkanta på det, vi får se hva de sier.

Egentlig hadde det jo vært kult med en Kiss The Frog eller Kiss & Tell også, men Kick Ass er jo kult. Kanskje ta Jeanettes forsalg til følge? Eller mannens forslag : Kick Butt. Ettersom det visst var "Ass" som var som banneord å regne :rofl:

Men nå er det altså mulig vi får beholde navnet også, og NKK's medarbeidere er meget hyggelige og imøtekommende, det skal de ha :)

Så lenge de godtar navn med sex i seg, synes jeg de kan strekke seg langt på Kick Ass også - for jeg vil heller tenke banneord enn sex når jeg ser en hund. Hunder er ikke sexy, synes jeg. Og skal ikke forbindes med sex. Der er jeg puritaner, altså.

Gosj, i dag er X'en irriterende. Maser om å få kos, strekker seg ut i sofaen og sparker/klorer meg i rumpa når jeg sitter i veien, karrer for å få oppmerksomhet, maser etter mat. Og jeg er rett og slett ikke på humør i dag, det er rett før jeg stenger meg inne i bur for å slippe alt maset.

  • Like 3
Skrevet

Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

  • Like 13
Skrevet

Fikk en litt merkelig melding på FB, det var ei jeg ikke kjenner (eller er venn med der) som syntes jeg hadde så fint bilde av hundene på profilen, og lurte på om jeg kunne sende det til hu. Spurte bare høflig om hva hu skulle bruke det til jeg :lol:

Skrevet

Hehehehe, samboeren min har et kjempesøtt bilde av han og Thorvald som profilbilde på facebook. I dag hadde ei på jobben hans fortalt at hennes 7 år gamle datter hadde blitt helt forelska i Thorvald når hun tilfeldigvis så det på mammaen sin facebook, så hun måtte klippe ut hodet til Thorvald og ha ham som bakgrunnsbilde på iPaden for datterens skyld :lol: Hun startet samtalen med at dette kom til å høres merkelig ut da :lol:

Bildet:

148363_10151402966051083_104556812_n.jpg

  • Like 5
Skrevet
Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

Ska'kke si det til noen, jeg... Min munn er lukket som en sil :D.

Nye bilder av Willy = ny skrivebordbakgrunn her i gården. :icon_redface::wub:

:lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nabokatten har vært på vinduet vårt de siste par-tre dagene, men sorry pus, er ikke trygt for slike som deg her inne, så du får ikke komme inn.

20130130222402.jpg

Skrevet

Har vært på yoga-trening i dag, og ble faktisk litt bekymra for meg sjøl. Jeg er stiv som en stokk og GREIER IKKE å puste! Synes det er helt umulig å gjøre noe som helst i et rom med masse folk i, og føler meg så utrolig utsatt! På slutten skulle vi bare ligge på gulvet og slappe av med øynene lukka, men det er helt helt umulig for meg å slappe av i en sånn setting. Jeg kommer nok aldri til å dra dit igjen.

Skrevet

Hmm. Vi var en tur på Hellerud, og Grim var litt dårlig i magen i dag. Han hadde kasta opp på morgen også (veldig lite da), men han er ikke i dårlig form ellers. Kanskje det har en sammenheng.

Trøtt, men vil ikke sove. Sulten, men vil ikke ha mat. :aww:

Skrevet
Kanskje bare bruke det som skrivebordsbakgrunn? :ahappy:

Nye bilder av Willy = ny skrivebordbakgrunn her i gården. :icon_redface::wub:

Hun hadde så lyst til å ha det på veggen, og det skal hun da få lov til :D

  • Like 1
Skrevet
Hun hadde så lyst til å ha det på veggen, og det skal hun da få lov til :D

Så utrolig koselig da :D Får vi se bildet?

Nå prøver jeg å save min eminente kicksparkvideo, men moviemaker klikker hele tiden!

Skrevet

Klubben arrangerte byttekveld der man kunne kjøpe, selge, bytte eller donere utstyr. Donerte man gikk ting til SPCA sin lokalavdeling. Ace lå i bilen men var veldig fornøyd med hva muttern hadde ordnet når vi kom hjem ;)

537324_326101620843409_1044971559_n.jpg

Lang dag for min del - gått i ett siden kl 10 i morgen, nå er nettopp middagen fortært og snart er det natta :)

  • Like 4
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...