Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat Nå Januar


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Sånn, da har Shy klippet over bånd nr 2.. gubben altså - forrige bånd strøk med da han passet bissevovver, og så nr idag som han hadde hjemmekontor.. Og egentlig synes jeg det er rart hun klarer å klippe noe som helst -hun er jo halvveis tannløs! Igår gikk en dracula tann i underkjeven, idag gikk den andre i underkjeven, så nå har hun igjen 2 puslete hoggtenner oppe - og hun slikker seg i munnen hele tiden, og piper når hun har drakamp. Det er litt løse tannebisser inni der som gjør vondt å bruke til drakamp tenker jeg..men drakamp vil hun allikevel - gråter og drar, gråter og drar hun lille tøffetøtte :wub:

Så håper jeg alle syke bikkjer skjerper seg og blir friske altså!

Forøvrig har jeg funnet min Idol-favoritt

hilsen avdeling for viktig informasjon

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det noe smittegreier fra hellerud???

Nei bare en teori som var ute å gikk ettersom Gross, Xen, Malle og Smula var magesyk. ;)

Men Xen og Gross var ikke på Hellerud, Gross var dårlig før, Xen trykket i seg 0,5 kg frossen vom.

Ingen av kelpiene er dårlige som var der :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Update ang Kick Ass navnet, for de som lurer:

Det er etter sigende en utenfor basenjimiljøet som har klaget, da vedkommende selv fikk avslag på navnet, og da er jo "klagen" mer forståelig.

AnetteV var meget hjelpsom i går, og fant intet mindre enn 6 andre Kick Ass'er. Antageligvis er det flere også.

Problemet er at NKK har forskjellige saksbehandlere, der noen sier ja og andre sier nei. Derfor skal de ha et møte ang. dette i morgen :P

Når bakgrunnen er det den er nå skal jeg ikke være veldig firkanta på det, vi får se hva de sier.

Egentlig hadde det jo vært kult med en Kiss The Frog eller Kiss & Tell også, men Kick Ass er jo kult. Kanskje ta Jeanettes forsalg til følge? Eller mannens forslag : Kick Butt. Ettersom det visst var "Ass" som var som banneord å regne :rofl:

Men nå er det altså mulig vi får beholde navnet også, og NKK's medarbeidere er meget hyggelige og imøtekommende, det skal de ha :)

Så lenge de godtar navn med sex i seg, synes jeg de kan strekke seg langt på Kick Ass også - for jeg vil heller tenke banneord enn sex når jeg ser en hund. Hunder er ikke sexy, synes jeg. Og skal ikke forbindes med sex. Der er jeg puritaner, altså.

Gosj, i dag er X'en irriterende. Maser om å få kos, strekker seg ut i sofaen og sparker/klorer meg i rumpa når jeg sitter i veien, karrer for å få oppmerksomhet, maser etter mat. Og jeg er rett og slett ikke på humør i dag, det er rett før jeg stenger meg inne i bur for å slippe alt maset.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk en litt merkelig melding på FB, det var ei jeg ikke kjenner (eller er venn med der) som syntes jeg hadde så fint bilde av hundene på profilen, og lurte på om jeg kunne sende det til hu. Spurte bare høflig om hva hu skulle bruke det til jeg :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehehehe, samboeren min har et kjempesøtt bilde av han og Thorvald som profilbilde på facebook. I dag hadde ei på jobben hans fortalt at hennes 7 år gamle datter hadde blitt helt forelska i Thorvald når hun tilfeldigvis så det på mammaen sin facebook, så hun måtte klippe ut hodet til Thorvald og ha ham som bakgrunnsbilde på iPaden for datterens skyld :lol: Hun startet samtalen med at dette kom til å høres merkelig ut da :lol:

Bildet:

148363_10151402966051083_104556812_n.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vant haugevis med penger i dag jeg, fra selveste Google! Bare fordi jeg er aktiv bruker. Det var veldig viktig at jeg ikke fortalte det til noen, for da kunne vennene mine kreve pengene i mitt navn, og hvis det blir oppdaget så får ikke jeg noe heller. Så nå håper jeg at dere ikke ødelegger dette for meg altså.

Ska'kke si det til noen, jeg... Min munn er lukket som en sil :D.

Nye bilder av Willy = ny skrivebordbakgrunn her i gården. :icon_redface::wub:

:lol: :lol:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært på yoga-trening i dag, og ble faktisk litt bekymra for meg sjøl. Jeg er stiv som en stokk og GREIER IKKE å puste! Synes det er helt umulig å gjøre noe som helst i et rom med masse folk i, og føler meg så utrolig utsatt! På slutten skulle vi bare ligge på gulvet og slappe av med øynene lukka, men det er helt helt umulig for meg å slappe av i en sånn setting. Jeg kommer nok aldri til å dra dit igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm. Vi var en tur på Hellerud, og Grim var litt dårlig i magen i dag. Han hadde kasta opp på morgen også (veldig lite da), men han er ikke i dårlig form ellers. Kanskje det har en sammenheng.

Trøtt, men vil ikke sove. Sulten, men vil ikke ha mat. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klubben arrangerte byttekveld der man kunne kjøpe, selge, bytte eller donere utstyr. Donerte man gikk ting til SPCA sin lokalavdeling. Ace lå i bilen men var veldig fornøyd med hva muttern hadde ordnet når vi kom hjem ;)

537324_326101620843409_1044971559_n.jpg

Lang dag for min del - gått i ett siden kl 10 i morgen, nå er nettopp middagen fortært og snart er det natta :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...