Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat Nå Januar


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Da er det tatt ultralyd av snuppa mi, det viste total obstruksjon av tarmen, fremmedlegeme av noe slag. Saa da blir det operasjon imorgen :(

Da krysser vi fingre for at det går bra! Stakkars lille og stakkars deg .. jeg synes også de kunne fiksa henne idag altså. Timene blir lange når man feiler slike ting, både for bissevov og for deg!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

dæven døtte :aww: det hadde jeg ikke trodd :P jeg blir jo snart 24 :lol:

det kan jeg :D skrevet i kalenderen tilogmed :aww:

Er du yngre enn meg? :blink:

( :P )

Da er det tatt ultralyd av snuppa mi, det viste total obstruksjon av tarmen, fremmedlegeme av noe slag. Saa da blir det operasjon imorgen :(

Uff da, stakkars. :( Lykke til med operasjon!

Dere, er 15,80 kr pr kg v&h dyrt? :P

Det er under halvparten av det vi betaler, så nei. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå prøver jeg å koordinere kursopplegg for meg og noen til, men det er jaggu ikke bare bare når det er snakk om over lengre tid og ikke bare ei helg. :P

Og så har jeg fått ikke mindre enn to regninger fra NKK, på medlemskap. Den ene for to klubber og den andre på en klubb. Jeg betalte sulamitten 5. januar jeg (og det er to klubber som er det riktige), men det har vel ikke kommet inn i systemet. :P Må vel kontakte dem i morgen så de ikke blakker seg på å sende fakturaer til meg. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne begynte å lyse i dag. Noen som vet hva det betyr? Airbag?

se9u3uja.jpg

Sent from my GT-N7000

Airbag ja.. Du har ikke tilfeldigvis Opel? Er en meeeget kjent feil på de nemlig.. At en sensor i siden av setet går til pises, og da lyser det hele tiden.. (Min gjør det nemlig, og min bror son gjorde det) + endel venner sine :P

Glemte å skrive oppskriften til knekkebrød så her kommer den:

Denne oppskriften gir 2 brett.

7 dl vann

4 dl havregryn (lettkokt)

4 dl grovmalt rug

2 dl solsikkekjerner

1 dl linfrø

1 dl sesamfrø

1 dl gresskarkjerner

Bland alt i en bolle, og smør utover to brett. Deigen skal være ca 0,5 cm tykk på plata. Stekes på varmluftovn på 180 grader. Etter ca 10 minutter tar du platene ut og bruker en pizzaskjærer til å kutte opp bitene i den størrelsen du vil ha knekkebrødene, så setter du platene inn igjen og lar de steke i ca 45 min. Bytt på så begge platene får ligge øverst.

OM NOM NOM NOM NOM :D

Jeg er oreokjeks sjuk.. Har skikkelig lyst på noe godt så jeg blir helt gal!

*Prøve*

En annen knekkebrødoppskrift som også er god:

4 dl.kroskakli

2 dl hvaregryn

2 dl sammalt rug

2 dl linfrø

2 dl solsikkefrø

2 dl sesamfrø

1 liter vann

Salt

15 min. på 160 grader, del i ønskede biter

med pizzhjul og stek videre i 45 min på lik temperatur

Oppskrift nok til to brett. Pass på at det smøres til et tynt lag.

Kan også strå litt ekstra frø oppå før de blir stekt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har endelig fått tilbake mobilen min og den funker som den skal! Fikk betalt mobilregningen min via mobilbanken også så nå er jeg letta. Får ikke installert java, ikke en sjans i havet heller. Denne pc'en burde nok hatt en ordentlig overhaling av noen som kan pc, mange rare diller med den nå...

Nå skal jeg ta en varm dusj før Blaze skal til pers med børste og saks.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh Håper virkelig at det løser seg med Aida snart :hug: (jeg rota bort quoten plutseig)

Helt normalt i basenjihjem :lol: Kasko sitter/ligger mellom jøtulen og veggen, gjerne delvis under jøtulen. :lol:

Hunder har fått tisser - ved er hentet - og det er helt normalt å ha en hest som står og sover midt på tunet? Hest ja. :lol: Damene mine mener jeg driver med frittgående hestehold - så må få fiksa gjerder, igjen... Nesten så jeg gleder meg til tæla forsvinner og vi kan sette opp nettinggjerde på vinterplassen dems.... Men jeg er ikke ferdig med vinter enda.

Har de ikke hatt det før?!

Da er det tatt ultralyd av snuppa mi, det viste total obstruksjon av tarmen, fremmedlegeme av noe slag. Saa da blir det operasjon imorgen :(

Å, det viser at man må høre på Tulip! Lykke til og god bedring!

Jeg har vært hos en kjempekjekk fysioterapeut med brune, varme øyne og direkte blikk. Han viste meg bilde av mopsen sin i mariusgenser som den hadde fått i julegave! At han kunne forklare meg masse om kneet mitt og gi mange gode råd når det gjaldt opptrening var ikke så dumt det heller!

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slå til om du har plass!!
:) gjorde det! Best av alt? Det var en dyrebutikk vi fikk tilbudet av! :D

Betaler 30,50 pr kg tørt liksom.. Drøyt!

Edit:

Hector og Kiri trenger ekstra fett, og får jogging/ag fôret til eukanuba... Det koster faktisk nesten 32 kr kg...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. Hvit saus - til lasagne, fiskeboller, eller hva det måtte være. Hvit saus er genialt.

Det var jo lurt! Er kjempelenge siden jeg har laget jevning, så det tenkte jeg ikke på en gang. Og siden jeg har fiskekaker, poteter og gulrøtter i kjøleskapet vet jeg nøyaktig hva jeg skal bruke sausen til også. Nam nam. Det får kanskje bli i morgen da, så kan jeg spise lettvinte rester i stedet i dag.

Nå er jeg inne fra tur. Det var deilig å kjenne litt sol mot huden igjen. Også fikk jeg et lite hjertet-i-halsen-øyeblikk i det Geo oppdaget fire rådyr på jordet bittelitt før jeg oppdaget de samme rådyrene. Da nyttet det ikke med innkalling, og jeg stod der helt maktesløs og kunne ikke gjøre annet enn å se på. De sprang langt og lenger enn langt! FYI: Kelpier løper raskere enn rådyr når de først får opp farta. Heldigvis hadde rådyrene vett på å komme seg inn i et lite skogholt, og det gadd ikke Geo å bli med på, så han kom heldigvis tilbake til meg relativt raskt. Men nå vet jeg ikke helt om jeg tør å ha ham løs i det området der lenger, altså. Det kryr tydeligvis av rådyr der. I skogen like ved var han på tokt en gang i høst, også. Det er litt teit da, for den skogen er den nærmeste skogen jeg har. Den er ikke akkurat stor, men den fungerer fint til sånn ettermiddagsluftetur. Og hvis man busher, kan man gå på kryss og tvers der i lange tider.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du må lese ALT Tonje, posten før sto det at jeg trodde jeg hadde forfrosset nesen :P

Jamen jeg lette og lette så øyet var stort og vått men fant ikke at det var nesen din! Men æsj da.. gjør det vondt? Så kommer du kanskje ha fin rød nese noen dager da? Skal vi begynne å kalle deg Rudolf?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....har Talli fått løpetid. 2 mnd forsinket ca og da kommer hun akkurat til å være på dag 14-18 når Geo er her. *hurra* :jump:

Også må jeg si at jeg virkelig betviler Talli sin IQ iblandt :lol: :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



×
×
  • Opprett ny...