Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem planlegger valpekjøp i 2013? Eller er det sånn at din 2012 valp ikke er leveringsklar før i 2013?

Kom med bilder! Planlegging, fundering og igjen! BILDER! (viktig det)

Valpegjengen 2013, slå dere løs!! :D

  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Planlegger kjøp av en akita-tispe til høsten/vinteren (september og utover). Er enda ikke helt sikker på oppdretter, og ingen av de jeg har sett på har kommet ut med noen hannhunder enda, kanskje ikke så rart når det er et år til.

  • Like 2
Skrevet

Jeg er med i denne gjengen OG jeg! :lol:

Hector skal parre en tispe i januar/februar- valpene blir jo da forhåpentligvis født i mars/april. Jeg skal om det kommer nok tisper (jeg står som nr 2 på tispeliste her) Denne lille frøkenen skal ut på deleie/fôr, alt etter som :)

Skrevet

Planer har man da, men hvordan det ender opp, det er usikkert. Holder en finger på et kull som etter planen fødes i november, men det er egentlig litt for tidlig for meg. Så ser meg litt rundt enda. :)

red. planen er at det skal komme en sånn svart fleeceball med mye sprett ila. 2013. :D

Skrevet

Hvis alt går etter planen skal jeg hente en chihuahua tispe fra det store utland. Den skal isåfall deleies med en annen oppdretter ;)

Vurderer også frem og tilbake noen andre kombinasjoner men er kun en jeg er 99 % sikker på at blir noe av ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er med! :D

Jeg kommer nok til å skaffe meg en GD til neste år :) Er et kull jeg holder en fing på som blir født i februar/mars, så dette blir spennende! :D

Skrevet

Jeg krysser fingrene for at jeg kan være med i valpegjengen 2013 :D Planen er å sette en tispe ut på fõr, men spørs om den ikke bare flytter inn hit <3 jeg har 1. eller 2.valget, så da håper jeg det blir født nok! Hannhunden er enda ikke helt bestemt, men det er ett par kandidater i sikte.

Den evt. valpen vil isåfall bli født i mars og leveringsklar i mai :)

Bilder kommer når kombinasjonen er bestemt! :D

  • Like 1
Skrevet

Etter frem og tilbake har vi endelig bestemt på en hannvalp til neste år, og vi gleder oss allerede. Er i dialog med en oppretter for tiden. Kan nesten ikke vente :D

Skrevet

Jeg får forhåpentligvis en Kelpievalp til sommeren 2013 :) Hannhund! Forventet levering i juli, forventet farger er red og/eller red and tan. Skikkelig spennende! Jeg står på valpeliste flere plasser, men det er denne ene kombinasjonen jeg helst vil ha fra, så da får vi håpe jeg blir godkjent av oppdretter og at tispa tar seg ved parring :) Dermed synes jeg kanskje det er for tidlig å legge ut bilder av mor og far, det kan jo fort endre seg. hehe :) men håååper det går i boks!

Red: Fra sverige :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg får forhåpentligvis en Kelpievalp til sommeren 2013 :) Hannhund! Forventet levering i juli, forventet farger er red og/eller red and tan. Skikkelig spennende! Jeg står på valpeliste flere plasser, men det er denne ene kombinasjonen jeg helst vil ha fra, så da får vi håpe jeg blir godkjent av oppdretter og at tispa tar seg ved parring :) Dermed synes jeg kanskje det er for tidlig å legge ut bilder av mor og far, det kan jo fort endre seg. hehe :) men håååper det går i boks!

Red: Fra sverige :)

Det var alt som skulle til og jeg vet hvor du evt skal ha valp fra :lol:

"Mine" valpeplaner er jo en uendelig historie, så den fortsetter nok ut i 2013 :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...