Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Snaaart mønster :) angrer på at jeg strikket perlestrikk på bolen da :( går det an å rekke opp nedenfra??

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1394404566.047228.jpg

Nei det gjør det nok ikke, da må du lirke løs hver enkelt maske og det er et evighetsarbeid. Til nød kan du klippe av den perlestrikkete delen, fange opp maskene og strikke ny vrangbord, men jeg vet ikke om det er så lett å få det pent.

Skrevet

Snaaart mønster :) angrer på at jeg strikket perlestrikk på bolen da :( går det an å rekke opp nedenfra??

{style_image_url}/attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1394404566.047228.jpg

Mamma tok opp vrangborden på både bolen og ermene på Mariusgenseren min fordi hun måtte strikke dem kortere. Det var helt overkommelig altså. Jeg satt og så på da hun rakk opp bolen, og det rakk hun å gjøre på en halvtimes togtur. Hun spratt opp en maske der hun ville begynne å strikke igjen, og rakket opp (aner ikke hvordan man bøyer det verbet!) samtidig som hun tredde maskene inn på en rundpinne. Kan få henne til å forklare mer detaljert hvis du vil? :) Litt pirk er det jo selvfølgelig, men det er verdt det for å få genseren akkurat slik man vil ha den!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Ferdig med Marius i str XL. Også er armene for korte. Fml. Da blir det opprekking :( Jeg var såå ferdig med den genseren! :P

Skrevet

Ånei så kjedelig! Hvilke farger?

Blå, hvit og rød - den "vanlige".

Han som skal få den hadde bursdag på onsdag som var, skal jeg gi han genseren og si at jeg bare må strikke armene litt lengre eller skal jeg fikse det ogSÅ gi den til han? :teehe:

Skrevet

Blå, hvit og rød - den "vanlige".

Han som skal få den hadde bursdag på onsdag som var, skal jeg gi han genseren og si at jeg bare må strikke armene litt lengre eller skal jeg fikse det ogSÅ gi den til han? :teehe:

Si at gaven er på vei, men lag den ferdig først :ahappy:

Skrevet

Snaaart mønster :) angrer på at jeg strikket perlestrikk på bolen da :( går det an å rekke opp nedenfra??

Det går fint å forandre vrangborden. Tre først inn en rundpinne i maskene ovenfor perlestrikken og klipp den av.

  • Like 1
Skrevet

Æsj! Stoff og stil ahr såklart ikke garnet jeg trenger til dinosauren, og panduro er jo dyre, så spørs om jeg venter eller bruker mere penger hehe!

Ulla da?

Skrevet

Nå har jeg bestilt nylonbånd og ringer for å prøve og sy halsbånd til Melvin på symaskinen min :D Sitter og ser på stoff og det er SÅ mye fint å velge i!! Den dagen jeg får meg tispe kommer jeg til å sy halsbånd for harde livet :lol: Men til hannhund finner jeg ikke såå mye fint.

Også må jeg lage lappeteppe til senga vår ser jeg, utrolig mange søte stoffpakker. Først garn, så stoff. Hvor skal dette ende??

Skrevet

Mamma og jeg satt og rotet litt i håndarbeidskroken hennes og så på gamle oppskrifter osv, da kom hun på at hun skulle vise meg en genser hun hadde laget når hun var rundt 20 (altså er genseren 30 år gammel!) Den passet ikke mamma lengre, så jeg fikk den. Se så fin :D

Skrevet

1902769_10151901863201780_1389953879_n.j

Funnet ett mønster jeg likte og som er veldig enkelt og kjapt å strikke. Hetta var ikke med i oppskriften, men ble mye finere med det synes jeg.Litt usikker på om det hadde vært finere med vrangbord nederst på ermer og bol, men siden genseren er strikket fra hals og ned, synes jeg ikke det blir like fint å avslutte med vrangbordfelling

Nå skal jeg forsøke å strikke denne i ett annet mer "sommerlig" garn :)

  • Like 5
Skrevet

Mamma og jeg satt og rotet litt i håndarbeidskroken hennes og så på gamle oppskrifter osv, da kom hun på at hun skulle vise meg en genser hun hadde laget når hun var rundt 20 (altså er genseren 30 år gammel!) Den passet ikke mamma lengre, så jeg fikk den. Se så fin :D

attachicon.gifuploadfromtaptalk1394520482915.jpg

Den var kjempefin!

Skrevet

Da var 60-talls kofta ferdig.

attachicon.gifIMG_2120.JPG

Oi, så lekker!

Jeg har litt lyst til å prøve meg på en kofte eller genser til meg selv, selv om det kommer til å bli et evighetsprosjekt ettersom jeg har litt varierende tålmodighet når det kommer til slikt. Men aner ikke hva jeg skal velge! Kunne tenkt meg noe med litt tradisjonelt mønster på en måte, men samtidig vil jeg gjerne ha noe som ikke er så alt for kraftig og varmt. Vil ha noe som er lett og tynt nok til at jeg kan bruke det innendørs også, ikke bare under en ytterjakke når jeg er ute.

  • Like 1
Skrevet

Ta en kikk på Koftegruppa eller Strikkesida på FB, utrolig mye fint og inspirerende! (Og si fra hvis du ser noe lekkert på Strikkesida, jeg er kastet ut derfra. Jeg er en usmakelig strikkerabulist!)

  • Like 1
Skrevet

Ta en kikk på Koftegruppa eller Strikkesida på FB, utrolig mye fint og inspirerende! (Og si fra hvis du ser noe lekkert på Strikkesida, jeg er kastet ut derfra. Jeg er en usmakelig strikkerabulist!)

Hva har du gjort for å bli kastet ut? Liker koftegruppa bedre enn strikkesida, det er så utrolig mange fine, gamle oppskrifter som deles på koftegruppa. Jeg har en hel side i strikkeboka mi (en kladdebok med hva jeg har strikket, i hvilket garn, til hvem og hva jeg har lyst til å strikke) bare med gamle herlige kofter jeg ønsker meg, med inspirasjon fra koftegruppa. Det er bare så leit at jeg er "allergisk" mot å montere :(

Skrevet

Å herrefred. Skulle bare tove skappelgenseren min litt, den jeg strikket da jeg var gravid i 25 minus forrige vinter (jeg trengte krympe den litt, for å si det mildt…). 40 grader vanlig program og en dæsj vaskepulver. Hei sitteunderlag til 1000 kr! :hmm:

Skrevet

Jeg la ut bilde av denne i Koftegruppa i går, og er foreløpig oppe i 171 (!) likes i tillegg til mange kommentarer. Tenkte jeg kunne dele bildet her også, selv om jeg ikke akkurat har strikket den selv... Kjøpte den brukt for tjuefem euro i Berlin. :) Har ikke funnet ut hva mønsteret heter ennå.

1798027_10152244839061348_881653729_n.jp

Elsker fargene! Blir så glad av å ha den på meg. :)

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...