Gå til innhold
Hundesonen.no

Marvel, boerboel


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 356
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Haha! Ja, jeg syntes det kanskje var greit med bur, sånn at jeg får sove i fred i senga med Marvel!

Fikk lov til å legge ut noen nye bilder eksen har lagt ut på oppdrettergruppa . Nå er han to år.

Jeg tjuvlåner tråden litt jeg: Marvel liker gevir Marvel har 5 tær på bakpotene OG ulveklør! Marvelmage Han ble trøtt, til slutt

Ikke så mye spennende å oppdatere om, han har vært veldig grei idag og i går gikk vi to småturer rundt gata her og en lengre tur. To av turene gikk kjempebra og den ene kortere var han litt survete på.

Idag var han alene hjemme for første gang, vi måtte jobbe begge to samtidig og jeg var borte ca en time og 40 minutter. Han var i buret på soverommet, og fikk to turer på morgenen før jeg dro. Han var stille og tygget på beinet da jeg dro, og da jeg kom hjem var det stille og han så ut som han nettopp hadde våknet. Så det gikk kjempefint!

Planen er å ta ham MED meg i bilen men han er ikke vant til å være der enda, så jeg følte det var bedre å være på soverommet der han tross alt er vant med å sove.

Vi gikk en god tur etter lunsj som ble lenger enn planlagt. Han oppførte seg SÅ bra! Møtte en fransk bulldog hanne som han fikk hilse på samt de fem menneskene bulldogen gikk sammen med. Ellers hilste vi vel på en kanskje seks-sju forskjellige grupper mennesker og personer på veien og det var populært ja! Halen i været og masse logring. Tisset til og med litt på seg da vi hilste på eierene av fransken, hehe :lol: . Veldig fornøyd med turen idag. Han har oppført seg fint inne også! Regner med litt bøll i kveld når han blir overtrøtt, men det betyr ingenting i dag :)

Har sendt melding med et par som har en av halvbrødrene hans som ble født i januar, så skal møte dem en gang i løpet av de neste ukene og rusle en tur sammen.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er diverse rått fra www.rawtogo.co.uk :) Jeg bestilte en prøvepakke for å se hvordan kvaliteten er, og om det faller i smak.

Idag har vi prøvd den som heter "choice chunks" som er en blanding av diverse, og den falt absolutt i smak.

Har en pose vom, biff og lever, biff og hjerte, lam, biff, choice chunks og så husker jeg ikke den siste i farta.

Han får tørrfor også sånn at vi er sikre på at han får i seg det han skal.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så langt har all maten falt i smak :)

Idag gikk vi i parken med noen venner av Steve. Møtte et tonn hunder og masse mennesker. Så fredelig! Ikke noe kluss mellom noen av hundene.

Skrev litt mer i bloggen men jeg regner med at bildene er sikkert det mest interessante for de fleste ;)

IMG_9418.jpg

Kjekt med taxi når man er sliten liten gutt!

IMG_9419.jpg

IMG_9420.jpg

Engelsk bulldog Bella, som tilhører de vi kjenner. Hun var veldig fin, løp som GAL i nesten to timer og ville enda løpe mer! Ganske lange bein også til å være bulldog, var fint å se :)

IMG_9422.jpg

IMG_9424.jpg

IMG_9425.jpg

IMG_9426.jpg

IMG_9427.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, hun er flott! Ett år gammel er hund. I helt fantastisk kondisjon. Jeg tror hun tror at hun er en beagle, hun løp rundt med de to andre beagledamene konstant, det var aldri noen pause!

Jeg syntes heller ikke at kroppen hennes var like ekstrem som mange andre EB jeg har sett.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, hun er flott! Ett år gammel er hund. I helt fantastisk kondisjon. Jeg tror hun tror at hun er en beagle, hun løp rundt med de to andre beagledamene konstant, det var aldri noen pause!

Jeg syntes heller ikke at kroppen hennes var like ekstrem som mange andre EB jeg har sett.

Ser ut som hun har litt mer nese også?

Hørtes ut som en behagelig tur, koselig når hundene bare kan leke sammen fredelig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Teserere: Det er såå mye å velge mellom her når det gjelder råforing! Mange som leverer, og det er faktiske en del utvalg på Pets at Home også (dyrebutikken). Foreløpig syns jeg det vi har fått virker å være av god kvalitet, mye kjøtt og ikke noe særlig væske i det. Men det er kun kjøtt da, så man bør vel enten legge til litt tørrfor eller grønnsaker og mineraler og sånt. Vi gir 50/50 tørrfor nå sånn at vi er sikre på at han får i seg det han skal, prøver å få i ham litt mer tørrfor enn kjøtt. Når han blir eldre skal vi gå over til så mye rått vi klarer.

Poter: Ja, helt klart :) Det burde lages flere sånne. Jeg har aldri sett en bulldog løpe så fort, og så lenge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk :)

Vi var på valpesosialisering igjen i kveld og han var motsatt av forrige uke, dødsvarm i trøya og skulle helst hoppe på de andre valpene mens han brølte. Virkelig kongen på haugen trodde han at han var i kveld :P . Så vi brukte vel mesteparten av tiden på å gå rundt kanten og være stille, hehe.

Det er nok greit at neste gang vi skal dit så er det kurs og ikke bare henge rundt og hilse på alle og enhver, nå trenger han kontakttrening tror jeg og ikke bare hurramegrundt med alle som har pels på kroppen.

Han var ikke slem eller noe, men vil helst ikke ha sånn oppførsel og hvertfall ikke at han blir vant til at det er ok å gjøre det. Han hilste fint på de fleste da, men innimellom kokte det over. Han vasket snoppen til en annen liten vorstehvalp :lol: .

Så neste skritt er kontakt, kontakt, kontakt. Må finne en god forsterker som virker ute og ta det gradvis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Simira var innom idag, vi var på Pets at Home og så her hjemme litt etterpå. Marvel skulle egentlig ha sovet så han var litt overtrøtt, men oppførte seg bra :) .

Ute er han fortsatt 50/50, noen ganger pinglete og andre ganger mye bedre.

Simira var også snill og tok med to Canis-klikkere for meg, så nå skal det klikkes inn litt grunnleggende ferdigheter her!

Ga han forresten den råfòrposen med "tripe" idag, altså rå kumage, FYTTI ******* det stinket så grusomt at det kommer jeg IKKE til å bestille for å si det sånn :P Han spiste det, men han spiser jo også de med lam, biff og fisk, så jeg foretrekker å ikke brekke meg når han skal mates, hehe..

IMG_9438.jpg

IMG_9439.jpg

Koser seg med hjortegevir.

IMG_9440.jpg

IMG_9442.jpg

IMG_9443.jpg

Snakker litt om og øver på å roe ham ned, og beroligende signaler.

IMG_9447.jpg

Kjøpte denne som Simira fant i dyrebutikken og den falt i smak.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den storfevom eller hva den heter til V&H (25?) er like ille, 33 er bedre. :)

Marvel var en herlig liten (stor?) klump med attitude! Han hadde som Julie sier ikke sovet så mye, så han var nok sliten og dermed kanskje roligere enn normalt da jeg kom. Men hilste pent og rolig, hjalp meg å stappe shoppingen i sekken, før han sjekket ut geviret som Julie hadde kjøpt.

Han ble trøttere etterhvert, og på bildet der jeg sitter med ham mellom bena hadde han begynt å få raptuser der han tok fart og bet seg fast i beinet mitt. :P Men han roet seg fint ned med litt stryking på brystet og noe å tygge på (hendene mine...). Det var morsomt å se hvordan ting jeg har lært for å roe ned Kovu fungerte fint her også. I likhet med Kovu så var han veldig grei å ha med å gjøre så lenge man får kanalisert energien i riktig retning. :D

Bildene mine kommer nok når jeg kommer hjem. Det ble god plass i kofferten, jeg angrer på at jeg ikke kjøpte (enda) mer godbiter, men kanskje jeg finner noe i Leicester i morra. Det ble ihvertfall noen fine tepper til bur og ymse (så du at det var skrift på dem, Julie? "Just chilling" og "Snoozing in progress").

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...